Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya érkezik a házhoz....

Kiskutya érkezik a házhoz. Első napok, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Németjuhász kiskutyát szeretnénk venni. Kertes házba, kinti kutyának. Mit tegyek, hogy jól érezze magát? Éjszakai nyüszítés kb.meddig tart?

Tényleg rosszat teszek vele, ha nem adok neki enni, amikor mi étkezünk? (nyáron kinn szoktunk enni a teraszon, a kutyus pedig a kertben lesz) Hozzáértők válaszát várom.



2014. máj. 5. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Legalább az első 1-2 hétben nem mehetne be a házba? Nagyon fontos lenne neki, tudom már nincs hideg és ne is azért, hanem mert akkor szakítják el az anyjától, a tesóitól, szüksége lenne arra hogy megismerje az új falkát. Nagyon rossz lenne neki ha egyből kivágnátok a kertbe.
2014. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk bevinni. De nyáron jön, így annak nem lenne akadálya, hogy esetleg én kimenjek. De nem tudom, azzal jót teszek-e? Este 11-12-ig amúgy is fenn vagyok, reggel meg már 5 -kor kelek, annyi ideig lenne egyedül. De mondom, ha úgy jobb, tudok kinn is aludni pár napig.
2014. máj. 5. 13:22
 3/13 anonim ***** válasza:
az elsőnek igaza van, persze nem arról van szó, hogy veletek aludjon, vagy bármit meg tehet de mondjuk csináltok neki egy kis részt( fekvőhely, 1-2 játék, víz) . Fontos, érezze azt, hogy van családja. Kicsit lehet lesz nyüszítés de azt idővel elhagyja csak bágyadt lesz mert nincs vele az anyja. és elég csak pár napig. nem teszel rosszat ha nem adsz neki akkor amikor esztek, persze elkerűlhetetlen hogy ne szerelmesedj bele a szemébe és 1x2x adni fogsz de ez nem baj. összességében pedig,hogy jól érezze magát csak törődés kell neki.
2014. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De rosszat teszel,ne adj neki,mert kunyerálni fog mindig.A kutyának a tál az "asztal" abból kap enni kezdetben napi 3x,felnőtt korára 2x este és reggel.


Olvass utána a falkavezérségnek sok mindennel nem vagy tisztában és így nem lesz jó a kutyának sem és nektek sem...


Német juhászt pedig remélem tenyésztőtől akartok venni,nem 20 ezerért apródról...vagya szomszédtól.

2014. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat olvastam már a kutyatartásról, épp ezért nem akartam enni adni neki, mikor mi étkezünk, de egyik ismerősöm szerint én nem leszek jó gazda, szerinte én "rabszolgát" nevelek belőle. Tény, hogy elég temperamentumos és következetes vagyok, nekem épp az nem tetszik, ha a kutya irányít.

Persze, tenyésztőtől veszem, de az árát még nem tudom pontosan.

2014. máj. 5. 14:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Ismerősödnek van kutyája? Vagy gyereke? Ha a gyerek is elkezd hisztériázni egy drága játék miatt, amire mondjuk épp nem futja, akkor az a szülő is kínozza a gyerekét mert megvon tőle mindent? Ez kb ilyen logika... :) A kutyák feketén fehéren "látnak" mindent a szabályokkal kapcsolatban. Tehát ha megtanulja hogy az asztalnál nincs kunyerálás, nincs felugrálás, akkor nem fogja sose csinálni, de akkor nem is szabad neki hagyni. Mert abba még egy gyerek is bezavarodna hogy egyszer szabad, máskor meg nem, nemhogy egy kutya... Most persze még kicsi és bűbájos, de gondolom nem szeretnél szembesülni azzal hogy a 30 kilós kutya kiegye az ételt a vendégek szájából :)
2014. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ismerősömnek olyan neveletlen kutyája van, hogy párját ritkítja. A kutya a falkavezér. Együtt alszanak , együtt esznek, az első falat mindig a kutyáé. Ha valaki bemegy, felugrál rá, semmiért nem szól rá(: No, nekem ez a negatív példa, így nem szeretnék kutyát nevelni.

Szerintem a szabályok felállítása és a következetesség alap. Épp ezért nem szeretném bevinni a házba néhány napra, utána meg kiteszem, szerintem azzal csak megzavarnám. Állandó helye lesz kezdettől, kutyaházban.

De teljesen magára sem szeretném hagyni az első napokban, ezért gondolkodom, hogy legyek-e kinn az első 1-2 éjszaka? Vagy megszokja, és utána nehezebb lesz?

2014. máj. 5. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Az megoldható lenne, hogy kint aludj vele éjszaka?


Ez a dolog kicsit azért másabb, mint a szabályok felállítása. A kiskutya elszakad a mamájától és a tesóitól, bekerül egy teljesen idegen környezetbe, idegen "falkába", épp ezért nem is a hisztizés miatt nyüszít, csak szimplán félelemből. Egy 5 éves gyerek is kegyetlenül sírna, ha elhoznák a szüleitől, testvéreitől, majd idegenekhez kerülne, de éjszaka tök egyedül lenne. A farkasfalkában detto. Amíg kicsik a kölykök, ők is a felnőttekkel alszanak, eleinte "ki van nekik nyalva", de utána már rájuk is vonatkoznak a falka törvényei. Ha kirekesztené őket a falka (ahogy ti is ki akarjátok csukni), akkor az egyenlő lenne azzal, hogy elpusztulnak. Emiatt is nyüszítenek a kiskutyák, félelemből. Ők nem tudják, hogy te/ti reggel ott lesztek. Ezért kell FOKOZATOSAN hozzászoktatni az egyedülléthez. Erről is találsz a Google-ban sok leírást, hogy ezt hogyan tedd. A lényeg a fokozatosság. És hidd el, akkor nem lesz gond.

2014. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megoldható, tudok kinn aludni. Kb. hány napig kellene?
2014. máj. 5. 15:42
 10/13 anonim ***** válasza:
olyan 3-4 napig de ez kutya függő szerintem. lehet sok lehet kevés időbe telik neki feldolgoznia. de napközben jó lenne a vele lennétek
2014. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!