Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy elfogadott...

Honnan tudom hogy elfogadott falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném ha a kutyám elfogadna falkavezérnek,de nem tudom hogy már elfogadott-e!Nagyon szeretném!Mondjuk követ,és nagyon jól hallgat rám!DE nem vagyok benne biztos!Ha nem engem fogad el,akkor sem baj,mert én ugyanúgy imádni fogom,de szerintem elfogadott!Hogyan állapítom meg?
2009. dec. 26. 20:55
 1/4 anonim válasza:
az a lényeg,hogy szeresd..de mindig az legyen a vége bármit is csináltok együtt(játék ,munka,vagy csak séta)amit TE akarsz..a te akaratod érvényesüljön..de sose erőszakkal érd el ezt..nehéz sokszor kitalálni,hogy ezt épp mivel lehet elérni de próbálkozz.és mindig legyél következetes..mert a kutyák mindig meg próbálják "picit nem végre hajtani" mondjuk azt a leülést stb..ha máshogy nem megy menj el egy engedelmességi kutya tanfolyamra ahol ezeket megtanítják nektek..
2009. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*****


Mit értesz az alatt, hogy követ?



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nyúlsz az étele felé, miközben eszik, meg sem szólal, és hátrál, hogy te hozáférhess. Mindenféle agresszió és morgás már bajra utal. Ha ki akarod húzni, venni, szólítani a helyéről, akkor engedelmeskedik, arrébb megy, magától kijön. Semmiféle utalás nem szabad arra, hogy a kutya védi a helyét és nem enged be téged. A játékot kérés nélkül odaadja, nem morog, ha nyúlsz felé. Mindenféle csontot, rágókát gond nélkül ki tudod venni a szájából, nem fordul el, odaadja, nem morog, nem kap oda. Mindig és minden helyzetben bármit tudsz vele csinálni meghúzhatod a farkát(persez hogy ne fájjon neki), beletúrhatsz a szájába, megnézheted a fogait, a szája felé nyúlhatsz nyugodtan, nem húzza föl a bőrt a száján. Fölemelheted, megfordíthatod, ráülhetsz, bármit csinálhatsz vele, azt neki tűnie kell mindenféle agresszió nélkül. Nincs olyan helyzet, amikor félnél hozzányúlni, mert nem tudod, hogy reagál. Mindig, minden helyzetben kiszámíthatóan viselkedik veled szemben. Nem ugat meg téged, és nem akaratoskodik. Ha játszol vele, és abbahagyod, nem akaratoskodik, hogy még - még, el kell fogadni, hogy mivel te vagy a vezér, és te befejezted a játékot. Ha sérülése van, és te hozzányúlsz, nem morog, engednie kell, hogy megnézd. Mindig a te akaratod érvényesül, ha te jobbra akarsz menni sétánál, a kutya balra, akkor jobbra fogtok menni. De az már baj, ha másfele akar menni, mint te. Hűen kell követnie mindenhová. Önálló döntése nem lehet. Ő nem dönthet önállóan, hogy most szétrágom azt a cipőt, hogy megtámadom azt az embert. Ha te nem utalsz rá, hogy szétrághatja acipőt vagy megtámadhatja az embert, akkor nem teheti. ellenben ha te agressziót mutatsz az ember ellen, vagy a kutya érzi, hogy utálod és legszívesebben megütnéd, akkor neki is hasonlóan kell viselkednie. Ennyit jelent a falkavezérség.
2009. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ hasznos volt!
2009. dec. 28. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!