Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kankutyám aggresszív más...

A kankutyám aggresszív más kanokkal, miért lett ilyen?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 éves és az utóbbi 3-4 hónapban kezdte el csinálni, hogy morog más kutyákra és minden ok nélkül rájuk ront. 2 hete agility edzésen nekirontott csapattársam kiskutyájának, mert vinnyogott a pálya szélén. Eddig abszolút nem volt ilyen, dominánsabban viselkedett egy-két kutyával, de az csak annyiban merült ki, hogy kifeszítette magát nekik. 8 hetes kölyök kora óta én nevelem, a szocializációra nagyon odafigyeltem. Ha nem is mindennap de hetente kétszer kutyák közt voltunk. Tavaly novemberben még egy nagy kutyás akción voltunk, ahol 20 másik kutyával együtt futkosott, és sok kan volt koztuk és semmi ilyet nem produkált. Nem szeretett mondjuk kutyákkal játszani sosem, inkább olyan magának való volt. De nem értem, mi lelte hirtelen. :(
2014. máj. 7. 13:15
 1/7 A kérdező kommentje:

Emberekkel barátságos és nekem első szóra szótfogad mindenben, bárhonnét letudom hívni és nem produkál semmilyen jelet.

Tobbnyire amúgy akkor ront rá a kutyákra, ha azok felfokozott izgalmi állapotban vannak - mint pl. agility edzésen a hangos vinnyogás, csaholás a várakozó kutyák részéről.

2014. máj. 7. 13:17
 2/7 A kérdező kommentje:
*agresszív
2014. máj. 7. 13:18
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Előfordulhat az is, hogy nem ráront, nem agresszív, csak helyre akarja tenni, mivel a másiknak nem megfelelő a viselkedése. Nekem 4 éves kan rotim van, és sokszor több ideiglenes. Ha az ideiglenesek összekapnak, az enyém azonnal rohan rendet tenni, nyilván nem ront rájuk, de pontra teszi minegyiket. Nálatok nem ez a helyzet? Más kanokkal ha elengeded, akkor is agresszív?
2014. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert nem merem már elengedi sem kutyák kozt. Agility edzésre is csak akkor megyunk már, ha szukákkal jonnek. De amit én észrevettem, akkor produkálja ezt a viselkedést, ha másik kutya nagyon felfokozott idegi állapotban van. Pl. a kerítésnél is rendszeresen odaront a szomszéd kutyának, ha az mint az eszetlen ugatja az utcán elhaladókat. Olyan mintha zavarná a másik kutya túl fűtöttsége. A játékait szokta bevédeni régebben, de erről sikerült némelyest lenevelnem, még vicsorog ha másik kutya odamegy hozzá, mikor nála játék van, de már csak figyelmeztetésképp.

Igen volt olyan, hogy ha két kutya osszeverekedett a kozvetlen kozelunkben akkor ment volna rendezkedni.

2014. máj. 7. 13:46
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Az mondjuk nagyon nem jó jel, ha a kerítésen keresztül ugató kutyára ront. Szerintem vidd kontrolálható társaságba, és ne szeparáld el a kanoktól, mert csak rosszabb lesz. A falkasorrendre is gyúrjatok rá kicsit.
2014. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, az egyetlen kutyás társaság a kozelben az agilitys, így is 40 km utazok az edzésekért, mert kozelebb nincs. Így nem tudom, hogy találhatnánk kontrollált kutyás társaságot, akikkel rendszeresen osszeengedhetném. :(

Pl. sétán ha ugatnak a kutyák nem érdekli, szépen sétál mellettem és a fule botját sem mozdítja.

A falkasorrendre rágyurást hogy gondolod?

2014. máj. 7. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy átragad ez a felfokozott állapot is rá. Bízz a kutyádban, nem fog vér folyni, azzal nem teszel neki jót, ha elszeparálod más kutyáktól. Kicsit keményíts be szabályok terén.
2014. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!