Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezen a héten érkezik hozzánk...

Ezen a héten érkezik hozzánk egy kiskutya. Mikor vihetem először sétálni, illetve mikor kezdjem el tanítani?

Figyelt kérdés
A tenyésztőtől ezen a héten hozunk el egy 3-4 hónapos kiskutyát.Biztos hiányozni fog neki a gazdija, és az anyukája. (a testvéreit már elvitték) Mikor kezdhetem el majd sétáltatni a kutyust? Előbb szokja meg az új helyet nálunk, és csak utána vigyem ki először az utcára? Illetve tanítani is csak azután kezdjem el hogy már megszokott minket? :)

2014. máj. 7. 16:35
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem jobb ha előbb (max 1 hónapig) szokja az új helyet, gazdit stb.

nyugodtan kezd el tanítani. Hiszen a kölyökkutyákat könnyebb betanítani. Nyerd el a bizalmát!

És persze elviheted nyugodtan sétálni is... :)

2014. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni,utcára oltások után lehet vinni.12 hetes korára minden oltásának meg kellene lennie,tehát elméletben neki már megvan minden.

Pár nap biztosan kell,amíg megszokja az új helyet,de egy egészséges,jól szocializált kiskutya az új helyen is feltalálja magát,kíváncsi,aktív.

A tanítást kezdheted,amint feloldódott a kutya és berendezkedett hozzátok,szerintem ez max 1 hét alatt teljesül is.


Egyébként milyen fajta?

2014. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni már viheted egyből, hiszen egy 3-4 hónapos kutya már megkapta az összes oltását, szóval teljesen védett. :) Persze ha nem kapta meg az oltásokat még (amit kétlek) vagy nem mindet kapta meg akkor miután megkapta az utolsót, azután egy héttel viheted.

Ahogy hozzád kerül egyből tanul, szóval azonnal kezd el. :) Egy kicsi hátrányban vagy, mert ugye általában 8 hetes kortól szokták elvinni a kutyát, de még nem késtél le semmiről. Nagyon tanulékony időszakában van most, szóval semmiképpen ne halogasd a tanítást!

2014. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Amint lehet vidd el állatorvoshoz és ő mindent elmond majd ezekkel kapcsolatban.


Elvileg nem lehet levinni a kutyat az utcara a többi kutya közé amig nem kap meg minden oltast. Én mondjuk nem hallgattam a dokira és levittem a kutyat 2 honaposan.


Tanitani már az első pillanattól kell, de valoszinű az elején szófógadó lesz... aztán elkezd magabiztosabb lenni és elkezd rosszalkodni, akkor kell majd komolyabban fegyelmezni.

milyen fajta?

2014. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Husky.Tudom nem éppen azok a tanulós kutyák, de az alapokra megtanítom őt.Minden oltása megvan aminek eddig meg kell lennie. :)

A válaszokat köszönöm, megy a zöld pacsi mindenkinek! :)

2014. máj. 7. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megvannak az oltások akkor nyugodtan mehettek már aznap sétálni, ahogy elhoztátok! :) Gratulálok a kutyushoz! ;)
2014. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De,nagyon is tanulós kutyák.Folyamatos agyi fárasztás kell,meg mozgás mozgás hátán...
2014. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!