Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk olthatatlan vonzalmat...

Kutyánk olthatatlan vonzalmat érez mindenféle ürülék iránt. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy magyar vizsla kölykünk, 4 hónapos múlt. Már szépen jön pórázon, ül, apportíroz, keres, behívható stb., szóval igazán remek kutyus volna -- csak éppen nem tudjuk leszoktatni az ürülékevésről, meg a benne való hempergésről. Azonnali tettenérés, szidás nem segít, utána ugyanúgy boldogan hozza oda a bokor alól azt a zsebkendő-vagy WC-papír-csomót, amivel korábban valaki kitörülte a hátsóját. Persze igyekszünk folyamatosan figyelni rá, és ha mi vesszük észre előbb az ürüléket, akkor behívjuk, mielőtt elérné, de nem mindig vagyunk mi a gyorsabbak. Egy-egy igazán nagy halomba van, hogy belefekszik, élvezettel elnyúlik, és közben eszi is.

Mit tehetnénk?

Egyébként minden nap nagyon sokat foglalkozunk vele a nap folyamán -- etetés, séta, tanítás, játék stb. --, prémium tápot kap, fürdetni soha nem szoktuk, csak a patakban, tóban, pocsolyákban pancsol (de azt roppant élvezettel), és természetesen sokat játszik más kutyákkal is.

Mi hiányozhat neki? Vagy miért viselkedik így?


2014. máj. 7. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
bocs, de ez most vicces volt :D. egyébként milyen helyen laktok, hogy nagy halom ürülékeket is talál, teheneket tartanak a környéken? amúgy nem lehet, hogy vitaminhiányos, állítólag az ürüléket a kutyák a vitamin miatt szokták megenni. ha a mi kutyánk beszabadul véletlenül a csirkeudvarba, elkezdi felenni a csirkekakákat, mint egy porszívó. :D
2014. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szóvak valami vitaminos tápot, tablettát, vagy jutalomfalatot javaslok.
2014. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*szóval
2014. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hempergés az természetes, minden kutya csinálja ösztönből, arról keményen tiltani kéne.

Milyen tápot kap?

2014. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Nagyon erősek az ösztönei. Vadász kutyák azért csinálják ezt, hogy elrejtsék saját szagukat a zsákmány elől. Azt javasolnám, hogy továbbra is kitartóan, és határozottan tiltsátok!
2014. máj. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Falun lakunk, ahol tartanak teheneket, lovakat -- ezek azért önmagukban is tudnak nagy adagokat lerakni, de amikor a szántóföldekre kiviszik a trágyát és ott áll nagy halmokban a szétterítés előtt, na az a mi vizslánk számára a mennyország...

Vadászkutya ide vagy oda, az előző vizslánk ezt nem csinálta soha. (Egyébként vadászatra vannak tartva, nem családi kedvencként.)

2014. máj. 8. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A mi vizslánk most lesz egy éves. Lekopogom, hogy az ürülékevés kezd egész kikopni a tárházából.

Nálunk is 4 hónaposan (amikor elkezdtünk vele kijárni) jött elő. Ő az emberkakit preferálja. Annak a válaszolónak mondom, aki kérdezte, hogy merre laktok, hogy én a fővárosban lakom, de ennyi emberpotyadékot egy rakáson szerintem sehol nem találsz mint itt egy közparkban...


Nos, én a bármiféle felevést nagyon erősen tiltok. Amint rajtakapom, grabancfogás, szájszétfeszítés és elvevés. Persze kakival ezt nem szeretem, de akkor kapja a fülest. Így mostanra értük el, hogy érdekli a dolog, elindul de amint rászólok fordul vissza. Nagyon figyelni kell, mivel állandóan a földön szimatolnak. De kitartással el lehet éri, hogy felhagyjon vele. Kaját már nem eszik fel, csak megszimatolja. De egy erős ösztönt kell kiradírozni, szóval kemény meló, néha gusztustalan is, de muszáj. Én gondolkodtam anno, hogy egy műanyag palackba kavicsot teszek és ha látom hogy dézsmálja a bokor alját, akkor odahajítom, hogy megijedjen. (Nem a kutyát dobom, hanem mellé) Így összeköti a kellemetlen a bokrozással. Aztán egy elengedés alkalmával megint ment "vadászni" és csak egy kő volt kéznél, amit a mellette lévő bokorhoz vágtam. Úgy megijedt, azóta van hogy elég rászólnom és iszkol a helyszínről.

2014. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!