Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítene valaki? Első kutya lesz

Segítene valaki? Első kutya lesz

Figyelt kérdés
1 hónap mulva veszünk kutyát, németjuhász kölyök. Akkor lesz 2 hónapos. Valaki felvilágosítana mit lehet és mit nem? Nem láncon tartanám, hanem szabadon. Amikor hazahozzuk estére már kint is lehet hagyni? MIlyen ételt lehet adni neki? Mire kell figyelnem? Valaki leírná részletesen ezeket a dolgokat? Akár privátban is. Köszönöm szépen:)
2014. máj. 9. 15:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%

Én nem értek a németjuhászokhoz, de most általánosságban fogok írni.

Mi kint hagytuk estére a kutyánkat amikor hazahoztuk, nem sírt, így nem is volt probléma.Olyan kutyatáppal etesd amivel eddig a tenyésztő is.Vagy átlehet váltani más tápra is, de akkor számíthatsz 1 hét hasmenésre.Azt olvastam hogy házi kosztot kölyök kutyának még nem szabad adni, de ha tévedek javítsatok ki. Olvastam hogy amikor a kiskutyát hazahozzák akkor egy kis üdvözlő ételt lehet elé rakni. :)

Jó hogy nem láncon tartod, mert azt egyik kutya sem érdemli meg.

2014. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A láncon tartást azért írtam, mert nemrég tettem ki ide egy kérdést, hogy gyerek mellé szeretnék kutyát és ok nélkül elkezdtek gyanusítgatni, hogy én biztos láncon tartanám...


Köszönöm a válaszod :)

2014. máj. 9. 15:21
 3/20 anonim ***** válasza:
Olvass utána a fajtának, rengeteg könyv van Német juhász témakörben, és minden le van bennük írva. Egy hónap alatt felkészülhetsz.
2014. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Legfontosabb!OLTÁSI papír -törzskönyv, állatorvos, aki még az oltásokat időben rendezi! Szabadon jó, kennel ~2*3 is megfelel.Ha kennel. akkor fele betonozott, fele földes legyen . Kaja: kölyök táp.Én Dog show-t adtam. Bolha nyakörv sem árt, később könnyű láncot,hogy szokja majd a pórázt! Sok sok játék, ne érezze, hogy egyedül van.
2014. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló válaszához még hozzátenném hogy ne olyan sok játékot vegyél neki, az én kutyámnak is van kb. 20 de alig van 1-2 amivel játszik :)
2014. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

Szerintem nem lehet könyvekből megfelelően felkészülni. Sokkal hasznosabb, ha kutyatartóktól érdeklődsz, de én a helyedben inkább fórumon, közösségi médiában(fb)tenném fel ezt a kérdést, ahol speciálisan német juhász tartók fognak neked válaszolni.

Nekem német juhász-roti keverékem volt, azt tanácsolom, hogy olyan kutyát vegyél, akinek a szülei diszplázia mentesek, és én a helyedben a kutyust is elküldeném majd idővel ilyen vizsgálatra. Ez a fajta nagyon értelmes, kár lenne veszve hagyni a képességeit, szerintem mindenképpen járasd kutyasuliba, vagy legalábbis heti rendszerességgel tanítsd és szocializáld már kis korban. Írtad,hogy kisgyerek mellé lesz, képzelem, hogy akkor nincs sok időd rá, de esetleg 2 naponta kéne vele szellemileg is foglalkozni( tanítani alapokra, keresést játszani vele), de én a helyedben nagyon megfontolnám a kutyasulit, főleg az első évben lenne fontos.

Táp tekintetében én amíg még kölyök,mindenképpen prémiumot vennék neki, de legalább egy középkategóriásat kéne. Később ha nincs rá keret, a prémiumról lehet váltani középkategóriára, de ez alá ne add, főleg ne ennél a fajtánál.

Nagyon okos fajta, és hihetetlenül ragaszkodó, hogyha a megfelelő gazdánál van, több van benne, mint amit elsőre gondolnál. Sok sikert a kutyushoz, remélem sok örömet lelsz majd benne :) Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan írhatsz!

2014. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Sok sok játék, ne érezze, hogy egyedül van."


Mindig megdöbbent, amikor egy vélhetően értelmes embertől ilyet hallok! Egyszer próbáld már ki, hogy bezárkózol sok-sok szórakoztó tárgy társaságában valahova! Kíváncsi lennék, hogy meddig bírnád más élőlény társasága nélkül a magányt. A játékok arra valók, hogy a kutya és gazdája (vagy a kutya és egy másik kutya) annak segítségével együtt játsszanak, nem pedig arra, hogy azzal majd elszórakoztatja saját magát és helyettesíti a szociális kapcsolatokat.


Úgy kell kialakítani a kutya helyét, hogy a lehető legtöbb időt az emberek, a családja társaságában tudja tölteni!

2014. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. máj. 9. 15:58
 9/20 anonim ***** válasza:
Ugye naponta lesz sétáltatva? A német juhász egy munkakutya, ha csak ki van rakva a kertbe és játszanak vele néha akkor szenved. Napi szintű séta kell neki.
2014. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen én úgy gondoltam, hogy reggel és délután amikor oviba viszem a gyereket jön velünk
2014. máj. 9. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!