Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Távolsági buszon lehet kutyát...

Távolsági buszon lehet kutyát szállítani?

Figyelt kérdés

Szegedről szeretném vinni pestre a kölyök kutyámat. 9 Hetes. Szegeden sokat lenne egyedül, mert szüleim nem tudnak vele lenni. Egyetemista vagyok pesten és június elejéig vannak vizsgáim, szóval körülbelül egy hónapot kellene pesten töltenie a kiskutyának, de itt tudnék vele foglalkozni és nem lenne egyedül.

Nagy trauma lenne neki egyszer ez az út?(180km)

Szerintetek baj hogy egy hónapot pesten tölt, aztán szegeden élünk?



2014. máj. 9. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát az út még hagyján, de az egyedüllét még rosszabb... Ebben a korban lenne a legfontosabb minél több időt vele töltened, tanítanod és szocializálnod. Nem is értem miért a vizsgaidőszakra kellett elhozni a kutyát... A tenyésztőnél nem maradhatott volna? Szegedre nem tudod magaddal vinni?
2014. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

olyan durva vizsgáim nincsenek,nem kell sokat tanulnom csak itt kell lennem pesten. Tulajdonképpen sok időm lenne itt a kutyára és foglalkoznék vele.

Csak ettől a hosszú úttól félek, meg attól hogy 2hetet itt lakik pesten utána meg hazaköltözködés szegedre, hogy nem nagy trauma ez neki?

2014. máj. 9. 16:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy nagy trauma lenne.

Gondolj bele egy kiskutya, nagyon sokat alszik. Ha ölbe tudod szállítani, kutya szállító kosárkába, vagy esetleg dobozba, akkor a távolsági buszon nem lesz gond. Tény, egyél be enni és innivalót is, hogy ha esetleg közbe megéhezne, megszomjazna, akkor bármikor ihasson vagy ehessen.

Tudom, hogy nincs bele szólásom, de én a vonatot javasolnám, hiszen egyszerűbb (számomra) utazni, ha fülkébe tudsz ülni, akkor akár az egész úton előfordulhat, hogy ketten lesztek a kutyussal.

Szerintem jegyet váltani nem kell neki, mert még kicsi és a kézbe foglalja a helyet el, de kérdezd meg a jegykiadót.

( Én annak idején kismacskát vittem Halasról Szegedre busszal, egyetemre. Még az elején jól elvolt, majd a lakótársaimat zavarni kezdte, és vissza kellett juttatnom Halasra.

2014. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a vonatot javaslom, egyébként buszon és vonaton is szállíthatod. Trauma nem fogja érni, csak legyen nálad friss víz.
2014. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szállítani, de szerintem a vonat kényelmesebb lenne neki. Ott tud kicsit jönni-menni (fülkésbe érdemes ülni), nem ráz annyira, nem járkálnak annyian, stb.. Szóval én a vonatozást ajánlom.
2014. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutya HOZZÁD fog kötődni, nem a városhoz. Utazás előtt nincs evés. Valami hordeszközt szerezzél és abban vidd. Jegyet sajnos venned kell. Darab-darab-állat-így számolnak a közlekedési vállalatok.
2014. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Trauma nem lenne neki. 3 dolog amivel jó ha tisztában vagy: a buszra nem köteles felengedni a sofőr (ez a saját döntése, benne van a szabályzatban), vonaton kell rá jegyet venned (bármekkora), kb a diákjegy felébe kerül a kutyajegy. Szájkosarat vigyél magaddal, ha kötekedne a kalauz rá tudd tenni.

Jó ha vízen kívül van nálad valami nasi is a kutyának.

Sokat utazok kutyákkal, de kisebb távon. A bicikli tárolós részbe szoktam beülni, ott kisebb a 'forgalom'

2014. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kiskutyánk is 9 hetes, és az én tapasztalataim (sokat utaztatjuk szegényt):

-Az 1. alkalommal hányt a buszozástól, de azóta nem

-Eddig csak egy sofőrnél kellett fizetni 200 forintot

-Egy sofőr nem akarta felengedni póráz és szájkosár hiányában, de amikor beletettük a táskájába, felengedte

-Hiába kiskutya, nem alszik sokat a buszon, mert egész úton figyel, és minden áron át akar menni az üvegen :D


Szerintem vidd magaddal mindig, ha nem tudod másra hagyni, nem lesz gond :)

2014. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem hogy miért bizzák a buszsofőrre a döntést, hogy felengedie vagy nem. Akkor ha egy buszsofőr útálja a kutyákat nem enged fel egyet sem. Ez nem ferr szerintem.
2014. máj. 13. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!