Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jelenlegi havanese-em nem...

A jelenlegi havanese-em nem akarja elfogadni az új kiskutyánkat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma hoztam haza a család legifjabb tagját,egy kölyök komondort.A probléma az,hogy a jelenlegi havanese-em nem akarja elfogadni,állandóan ugat rá.Mivel a komondor még csak 8 hetes,nem mer neki visszaszólni.Mivel a kölyöknek csak 1 oltása van,nem mertem kivinni az utcára,így egyből a kertben tettem le.A házban meg nincs nagyon semleges terület.:( Segítsetek!
2014. máj. 10. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Majd a komondor vissza fog szólni.

Te pedig hallgattasd el a kiskutyádat.

2014. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem baj,ha neveli a kicsit.De a kert sem épp biztonságos egy oltással.Milyen tenyésztő ad 1 oltással el kutyát..?


A falkasorrend rendben van? Tudja a havanese,hogy hol a helye?

2014. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy szerintem nem neveli,hanem inkább megijeszti.:( Hát,eléggé el van kényeztetve,de rendszeresen járunk kutyaiskolába,egészen kicsi korától.(most 3 éves) A kutyákkal való kapcsolata nem túl jó.:(
2014. máj. 10. 23:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Türelem (mondani könnyű). Nálunk 3 nap volt amíg sikerült elfogadnia a már meglévő kutyánknak a jövevényt. Maga volt a pokol... 0-24-ben felügyelet mellett voltak. Fogalmam sincs hogyan, de egyszer csak megtört a jég. Azóta szinte elválaszthatatlanok. Amire még figyelj: a jövevény átveszi a régi lakó szokásait ha jó, ha rossz.
2014. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a jelenlegi havanese-d egy "köcsög" már elnézést, majd a komondor szépen helyreteszi. (találkozunk néha elengedős helyen ilyen "köcsög" kutyákkal, főleg kistestűek... szerintem nem voltak megfelelően szocializálva, vagy nem játszottak velük eleget, nemtudom)


AMúgy, szüleimnek van picsije, akit elkényeztettek, nem állították soha éles helyzetekbe -pl nem találkozott szabadon több, nagyobb testű kutyával - nem tanult meg megfelelően kommunikálni velük - Aztán, mikor a házhoz került egy másik kutya (puli), a pincsi ugyanilyen "köcsög" módon viselkedett. Ahogy a puli nőtt, egyre kevésbbé hagyta magát terrorizálni.


Nem tudom, mi számíthat segítségnek? Pl egy javaslat, hogy a komondorral játszatok majd eleget, vigyétek sokat kutyák közé - főleg kölyök korban, mert ekkor tanulják meg a társakkal való együttlétet, kommunikációt. És legyetek a gazdái, ne pedig a "szülei" akik szépen elkényeztetik.

2014. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 hét volt mire teljesen elfogadta a másikat.

2 hét 24 órás felügyelet után tudtuk őket egyedül hagyni.


Nálunk a panel háza körül fognak egy udvart mi ott csináltuk meg az első találkozást.


Folyamatos ugatást tiltasd le!!!

Küld ki a szobából.Bökd oldalba vmit.

Azért az nem normális,hogy folyamatosan ugatja.

2014. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 éves volt a kutyám (amstaff) amikor jött egy menhelyi keverék 8 hetes kölyök.

Kezdetben a nagy sokszor fellökte,meg átlépte,de ez szimpla nevelés volt.A kicsi sokat szemtelenkedett,meg tépte a fülét meg a farkát,a nagy meg így adta a tudtára,hogy elég lesz.

Soha nem féltettem tőle a kicsit,mert tudtam,hogy jól neveltem a kutyámat.

Igazam is volt,soha nincs probléma közöttük,pedig már eltelt 1,5 év azóta.És mindketten kanok.


Ha tudod,hogy jól nevelt a bichon,akkor nincs mitől tartanod,a komondor jó eséllyel fölé fog kerekedni,ha megnő.

Egyébként,ha a bichon így el van kényeztetve,akkor biztos,hogy egy komondor kell nektek?

Azért ahhoz határozott,következetes ember kell...

2014. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sippara ***** válasza:
100%
Első körben a már meglévőt kellett volna megnevelni... erre azért egy normális suliban egyrészt figyelmeztettek volna, másrészt 3 év alatt csak-csak sikerült volna rendbetenni a kutyát... első körben egy suliváltást javasolnék, mert amibe most jártok, az nemes egyszerűséggel szar.
2014. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs más iskola a közelben.:(
2014. máj. 11. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!