Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne csinálni a kutyámmal?

Mit lehetne csinálni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Mostnában megtalál minden lehetséges kijáratot és elszökik. Òrákig nemjön haza, gondolom szuka kutyánál van, mert kan. Kistestű szoba kutya, úgyhog soha nem volt megkötge meg eddig nem is csinált ilyet. Nem rég kezdte el, de nagyon ideges vagyok mikor elszökik, mindig félek, hogy történik vele valami. Mit lehetne tenni? A kiherélés jó megoldás?

2014. máj. 12. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Ivartalanítás és sok séta, közös program, találkozás más kutyákkal. Meg jó kerítés.

Persze sokkal jobb lett volna ezt azelőtt megtenni, hogy elkezd szökdösni, mert berögzült szokásokon már a tökölés sem olyan hatékony.

2014. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Az ivartalanítás a LEGJOBB megoldás. Kistestű kutya, jobban is figyelhetnétek rá, valószínűleg egy tüzelő szukát keres fel. Csak nehogy felkeressen egy mérges szuka tulaj, hogy fizesd a szukájának ivartalanításának árát, vagy fizess bele a kölykök oltásába, féregtelenítésébe.

Egy erősebb kerítést is csináltathatnátok, ha meg tudjátok oldani.

2014. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
ivartalanítás, de kennel is amennyiben megoldható!
2014. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, nyugodtan ki lehet oktatni és igazatok is van, de 6éves és eddig soha nem csinálta ezt. Pedig ugyan ennyit sétáltunk, játszottunk mint most. Ès ezért nem értem, hogy honnan jött ez neki, hogy elmegy és fél napokat nincs itthon...
2014. máj. 12. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

de 6éves és eddig soha nem csinálta ezt.


Ha elbagatelizálni szeretném a dolgot, mondhatnám, hogy későn érő típus.


De bizony kigolyózás, kerítés rendbetétele - ez az elsődleges szerintem - és sok foglalkozás, séta.

2014. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha szobakutya miért van egyedül a kertben?
2014. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mert kertes házban lakok, és míg dolgozok kint van. Ez mindig is így volt.
2014. máj. 15. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!