Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyákat hány hetesen...

Kiskutyákat hány hetesen lehet elválasztani az anyjától?

Figyelt kérdés
Hány hetesen adhatom el a kiskutyát?
2014. máj. 13. 20:36
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

szóval nem tudom hogy mindenki felfogta e hogy mikor kelek és mikor érek haza?

a másik meg hogy nekem nyári szünetem alig lesz. mivel nekem van nyári gyakorlatom az iskolában. szóval örülhetek ha lesz 1 hónap szünetem, abban az időben nem ártana magam kipihenni. de gondoltam rá hogy valahova elmenni diákmunkára. de hát nincs a közelben lehetőség. nem ám pesten lakok mint itt az emberek nagyrésze. faluban lakok.

2014. máj. 13. 21:56
 12/30 anonim ***** válasza:
73%

Akárhogy csűröd csavarod a dolgokat, akkor is gusztustalan, amit csinálsz.

Kihasználod a kutyádat, a pénzéhességed és a LUSTASÁGOD miatt!

És azt megkérdezhetjük, mire kell ennyire az a pénz?

2014. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
pl két hete nincs munkája apámnak, anyámnak legalább 4-5 éve nincs 1 forint bevétele. 3-an vagyunk testvérek. autó és házhitel van. végülis anyám kap kb 2 hónapja ápolási pénzt, mamámat ápolja, az 26.000FT, én kapok 15 ezer ösztöndíjat, meg a bátyám kap 15 ezer ösztöndíjat, jelenleg ennyi pénz van. a két hitel az havonta a 100.000FT nem biztos hogy kifutja, ja meg van hármunkra olyan 25.000FT családi pótlék! de áhhh nem kell a pénz nem kell......... mikor apám megkeresi a 170.000FT-ot akkor nagynehezen kivagyunk. akkor van kicsit több mint 200.000 ft bevéteünk, és abból nagynehezen tudjuk kihúzni egyik hónaptól a másikig. a hitel meg a számlák elviszik a fater egész fizetését, és ezekből a kicsi pénzekből vagyunk el amit írtam az előbb, családi, gondozási, meg ösztöndíj. de jelenleg két hete nincs faternek munkahelye szóval most 170.000FT minusz van!
2014. máj. 13. 22:24
 14/30 anonim ***** válasza:
79%

Oké de egy alom felnevelése 200.000ft!

Ez egy hét szabadságot kell kivenni hogy az első hétben a kiskutyák mellett tudj maradni.

+Ha nem viszik el a kicsiket minimum 8 hetesen akkor még többe lesz. Nem lenne időd egy alom felnevelésére és árt a kutyának nagyon is!

Szart kell szedni,etetni,itatni és minden más munka.

2014. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
79%

Akkor sem lehetsz szaporító!

Ez nem kifogás!

A családi pótlék 48ezer hármótokra, a kocsit el kell adni,és venni egy hitelmentest, a ház hitele miatt meg be kell menni a bankba, és könnyítést kérni.

És apukád keressen akármilyen fusi melót, ha ennyire nincs pénz, de ne kutyát szaporíts! Az nem megoldás!

2014. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

mivel a bátyám elmúlt 20 éves ezért csak kettőnkre kaptuk a családit ami 20 ezer környékén volt, és muter szólt hogy elmúlt 20 éves, de jár iskolába, ezért kap erre fel ég 5 ezret, szóval 25 ezer a családi pórlék, eddig 48 ezer volt mert 20 alatt volt, most már nem.

apám meg teljes gőzzel azon van hogy munka legyen, de nem olyan egyszerű itt semmi.

2014. máj. 13. 22:34
 17/30 A kérdező kommentje:
a kutyákkal való foglalkozás nem jelent semmiféle gondot, anyám itthon van egész nap, sőt most még apám is. és én is itthon vagyok félután 3 órától
2014. máj. 13. 22:35
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

Akkor sem akutya kizsigerelése a megoldás.Találj más módot,hogy segíts,mert a kutyát tönkreteszed ezzel,és egy esetleges komplikációt végképp nem tudtok kifizetni.

És ha a nyakadon marad pár kölyök,és még azt is etetni kell??

A számításod meg sehogy sem jön ki.Kezdve azzal,hogy azt sem tudod hány kutya lenne,mennyi marad életben,mert ilyen körülmények közt az se biztos...

Anyakutya herpesz oltás 10 ezer,vemhesülés után még 1 kell,az megint 10 ezer.Ha nem adod be és herpeszes a kan vagy a szuka a kölykök elpusztulnak,rosszabb esetben még a mama hasában,veszélyeztetve az anya életét is,"jobb" esetben pedig születésük után.

De egyébként higgyél nekünk,nem azért mondjuk ezeket,hogy nekünk jó legyen,hanem a kutyádat próbáljuk védeni,és a leendő kölyköket,akik ki tudja hova kerülnek,és ha azokat is elletik majd és azok kölykei hova kerülnek...mert sajnos a legnagyobb része az utcán végzi,vagy a menhelyen.


(Egyébként,ha ekkora gondok vannak,autót eladni,máris nincs 1 hitel,az autó meg nem életbevágó.Nekünk sincs,mert nem telik rá,de helyette minden állatunkat tisztességesen tartjuk)

2014. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
délután*
2014. máj. 13. 22:35
 20/30 anonim ***** válasza:
79%

Így van, ez nem mentség. Elhiszem, hogy nem könnyű, én is voltam már nagyon sokáig munkanélküli, de őszintén sose fordult meg ilyen a fejemben.

Hétvégére próbálj meg munkát találni, akár besegíteni valamit a környéken (mondjuk kertben). Apukád meg keressen ezerrel új munkát.

Ahogy írta valaki, a kölykök felnevelése sem egy fillér, akkor is ha nem prémiumtápot kapnak és ellés közben is felléphet komplikáció.

2014. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!