Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Illatos úton miért visznek...

Az Illatos úton miért visznek el azonnal kiskutyákat, mások meg miért maradnak ott sokáig?

Figyelt kérdés
Én az Illatos útról készülök kölyökkutyát örökbefogadni a közeljövőben, - jelenleg élethelyzetem nem alkalmas rá, majd nyár közepén - és naponta nézem az illatos út weboldalát, és azon az elvihető kölyköket, akiknek ott külön szekciója van. 2-6 hónapos kiskutyák. Van, akit feltesznek és két nap múlva ár el is vitték, és kb a kutyák egyharmada van így. De van egy kemény mag, szintén ennyi idősek, amik az első oldalon vannak, akik hetek, hónapok óta ott vannak. Különösebben nem kevésbé aranyosabbak, nem kevésbé szerethetőek (látszólag) a többieknél, akiket azonnal elvisznek. Van köztök rengeteg aranyos, és mégis maradnak. Mi lehet az oka? Betegek? Agresszívek? Vagy tud róluk valami olyat az intézmény, ami miatt nem viszik el őket? Segítsetek nekem ebben, hogy hogy és miért működik ez.
2014. ápr. 9. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Siman lehet, hogy kevesbe tartjak oket aranyosnak vagy odamennek es az az ot perc keves a kutyusnak, hogy feloldodjon, nem tudom. De a kolykoket azert egy ido utan el szoktak vinni.
2014. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Lehet némelyik kölyök nem annyira barátságos ez lehet attól,mert be van zárva vagy vmi trauma érhette. Most gondolom te is előbb hoznál ki egy olyan kölyköt aki ott van a kerítésnél és csóválja a farkát alig várja,hogy ki vigyék,mint egy olyat aki nem is érdeklődik és a sarokban gubbaszt.

De akár lehet agresszív is vagy nem túl szép.


Sok oka lehet,hogy kit visznek ki és kit nem.

2014. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem szeretnék egyenesen válaszolni, elmesélem mi történt velünk, vond le a következtetést: előző kutyusunk öreg volt, elpusztult, elhatároztuk, "megmentünk" egyet és kihozzuk az Illatos útról. A net-en keresgéltünk a választékból, nagytestű kutyát a nagy kertünkbe, ki is néztünk egyet, elmentünk érte, ám ott nemhogy nem volt de nem is tudták, miről beszélünk, kennelszám alapján se, sőt, mikor meghallották, hogy nagytestű kutyát szeretnénk örökbe fogadni, teljesen kiakadt a gondozójuk, hogy így nem lehet kutyát választani, van bent elég aranyos kistestű, ha azokból nekünk nem felel meg akkor ne is akarjunk kutyát! Széttárt karokkal hátráltunk ki onnan, a portánál viszont nem bírtuk a keserves kutyaugatás hallatán magunkba tartani a kérdést: hogy adnak itt örökbe kutyát? A válasz az volt, hogy itt altatásos rendszer van. Hazaérve néztem az üres, újonnan neki készített kutyaházat, tápot és játékot, s másnap Kecskemétre mentünk az ottani menhelyre a mostani kutyusunkért. Sok sikert, remélem nagyobb szerencsével jársz majd ott mint mi.
2014. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat ize... En csak kedves emberekkel talalkoztam ott, tudtak, melyik kutyat keresem es csak vegso esetben altatnak, elotte a blogon posztolninszokta a csavo, hogy kik vannak veszelyben. Nem olyan szornyu mar az illatos, mint regen.
2014. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Facebook-on van egy orvos aki nap mint nap ír a kutyákról melyikkel mi történt milyen mütét volt. Elég érdekes. :)


Én ott 2 kutya felöl is érdeklődtem természetesen üzenetbe. Elég bő választ kaptam az adott kutyáról, hogy milyen. Aztán felmentünk megnéztük. Mivel kép alapján beleszerettünk és mivel Pest elég messze van tőlünk így kértük, hogy picit had közeledjünk felé, hogy fogad el minket. Ez nekik természetes volt a kutyus teljesen elfogadott minket. S így hoztuk is.


A kölyök kutyákat azért "tünnek el" olyan hamar mert mint irták is előttem altatásveszély legfőképpen helyhiány miatt altatnak meg nem tudom hány hónap után. Na és a kölyökkutyákat általában átveszi gyors másik menhely nehogy elaltassák őket, vagy épp valaki örökbefogadja.


Szerencsére egyre több az olyan ember aki menhelyi kutyát választ s nem ajándékozós kiskutyust. :)


Az illatos úton még dolgozott egy 40-50 év körüli pasi. Na ő nagyon bunkó volt. Valószínüleg azért dolgozik ott mert valahol muszáj neki...



Másik menhelyek:

Jobban érdeklik, hogy mi lesz a kutya sorsa, tartják veled a kapcsolatot, néhány menhely még látogatja az örökbefogadott állatot. Tehát ők jobban féltik/óvják a lelkileg összetört kutyusokat mint az Illatos út.


Az Illatos úton megnézik a kutyát ha nincs chip kap egy nevet aztán be a kennelbe. A menhelynél viszont ha nincs hely befogadóhoz viszik és addig is foglalkoznak vele, szeretgetik ami a lelkét is ápolja. :)



Én fogadtam be Illatos útról is. Meg menhelyről is. Nem bántam meg egyiket se. :)



Mi lehet az oka, hogy az aranyos kutyusok bent maradnak?


Példáúl az a sok cikk, hogy a menhelyi kutya így támadt, meg úgy támadt x y emberre. Nos eddig a környékbe ismerősöktől akik szintén menhelyről fogadtak örökbe ilyen még nem volt.. 100 kutyából 1 kutya ha ilyen lehet.. Nem véletlen van a Noésoknál is olyan kutya amit virtuálisan fogadsz örökbe ( tehát pénzel támogatod, fizeted neki az orvosi ellátást oltások vagy ha beteg még azt.. meg az ellátását de kapcsolatba nem kerülsz a kutyussal ). Vagy épp nagyon sok menhelynél van ez a rehab. Amelyik állat nagyon agresszív és nem lehet gyógyíttatni azt is szintén virtuálisan támogatod mert bolond kutyát nem adnak ki.

2014. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
73-as gondolom egy régi történetet írt le, mert régen valóban így volt, de azóta már rengeteg változás történt szerencsére.
2014. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

én nemrég voltam bent, és jelentem, nincs altatásos rendszer, kikérdeznek, hogy milyen kutyust szeretnél (méret, kintre-bentre, kor, nem, milyen környezetbe stb) és ahogyan csak tudnak segítenek...velem félórákat beszélgettek, többször is voltam egy kutyus miatt. Jelenleg altatás csak halálos beteg állatok esetében van, vagy olyan esetekben, amikor a kutya anniyra elvadul, hogy ételt se tudnak neki adni, tehát éhenhalna, ha jól számolom 3-4 ilyen eset volt az elmúlt másfél évben...tehát ez így nem igaz.


Hogy miért maradnak bent a kutyusok? Hát a kistestűeket nagyon hamar viszik, ugye ők trendik úgymond és bárhol eltarthatók, akár városi panelban is...a többi apróság pedig lehet, hogy túl "átlagos" vagy közepes-nagyobb testű lesz. Ha nézed, sajnos közepes testűekből van bent a legtöbb és ez mindig is így volt:S Ráadásul azokon belül is a feketék a leghátrányosabbak, sokan nem szeretik őket. de ha nem vagy biztos a dolgokban most hétvégén lesz örökbefogadó nap, ki lehet menni csak szétnézni is:)

2014. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Pár évvel ezelőtt voltunk ott ismerőssel kutyáért,egy olyat szerettek volna,aki telepet őriz+járőrözik éjjelente az épp aktuális őrrel.

Még azt is megkérdezték,hány ember fog a kutyával foglalkozni és mennyire értenek hozzájuk.Kaptunk is egy nj keverék kant,nagyon jól bevált.

Úgyhogy nagyon lelkiismeretesek voltak.Az a gondozó,aki körbevezetett minket és megmutatta a kutyákat,szintén 50 körüli volt,ősz hajú.

És akkoriban még nem is volt ennyi pozitív változás a telepen.

2014. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
A kölyökkutya beparvozik és meghal .. nem mennek azok onnan sehova.
2014. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én sokat vívódtam, hogy drága fajkutya vagy nagyon keverék menhelyi. Persze a menhelyi mellett döntöttem, az olcsó fajkutya szóba sem jött, mert az előző kutyánk beltenyészet miatti betegségben halt meg, és én egészségeset szeretnék lehetőleg, akár faj, akár külvárosi korcs. Sokat nézem az Illatos út weblapját, de sajnos csak júniusban tudok kutyát elhozni családi okok miatt. Sok menhelyet néztem online, de több ismerősöm is lebeszélt róluk (az Illatosról nem), mégpedig azért, mert megalázónak tartják, hogy szinte úgy ellenőzik őket, mintha gyereket fogadnának örökbe, kimennek látogatni, fiatal kutyabarát lányok, fiúk a menhely részéről, ebbe bele kell papíron egyezni, volt, akihez kimentek előtte környezettanulmányra stb. Végén hagyta őket az egyik kollégám a fenébe, és vett egy jó drága Weimari vizslát. Egyszerűen megalázó volt a számára. Persze nincs egy mindenhol (gondolom), de azért nem jó érzés, ha az ember szeretettel elhoz egy kutyát, hogy utána a nyakára járnak ellenőrizni, még akkor is, ha sok a rossz tapasztalat. Én nem fogok olyat aláírni, hogy kijön gipsz kajab és iksz kriszta, és ha nem találnak valamit rendben, akkor elvihetik a kutyámat. Holott én egy felels kutyatartó vagyok, nagy szeretettel és gondoskodással neveltük a kutyánkat, és évekig kűzdötttünk az életéért, míg végül legyőzte az agytumor. Olyan szeretettel, ahogy ember csak kutyát szerethet. Én nem szeretném, hogya elhozok egy kiskutyát és elkezdődik vele a bensőséges ember-kutya kapcsolatom, a családom kapcsolata, akkor ellenőrizgessenek engem. Ezért gondoltam drága fajkutyára, de akkor még nem tudtam, hogy az Illatos úton nem ez a rendszer. Más menhelynek elolvastam örökbefogadó nyilatkozatát, és elment a kedvem tőlük sajnos....
2014. ápr. 9. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!