Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A kutyámnak csípőizületi diszpláziája van, idős már szegény, az idő előrehaladtával csak egyre rosszabb lesz.

Ma az esti séta és játék közben valószínűleg rosszul léphetett, nem tudom mi történt, de egyik pillanatról a másikra hangos, üvöltő sírásban tört ki és leült, majd elfeküdt továbbra is torka szakadtából vonyítva.


Elképzelni sem tudtam, hogy mi történt, rohantam hozzá, ahogy tudtam. Gyorsan körbenéztem és tapogattam, külső sérülése nem volt, ezért gondolom a csipőjével lehet gond. Közben igyekeztem megnyugtatni.

Végigtapogattam amennyire lehet, én úgyérzem a helyén van minden, itthon világosban sem látok rajta semmilyen külső sérülést. Vigyorog, jókedélyű és a vacsoráját is szívesen megette, de egyáltalán nem áll rá a sérült lábára.


Eltelt azóta két óra, még mindig nem javult egy kicsit sem. Alig bír felkelni. A városban csak a mi orvosunknak van komolyabb felszerelése (pl. röntgen), de nem tudjuk elérni. A szóbajöhető "tartalék" dokik közül sem tudom elérni egyiket sem.


Mi a fenét csináljak vele? Ülök mellette egész este a földön és simogatom a fejét. Néha felemeli és vigyorog egy kicsit, nem tűnik úgy, mint akinek hatalmas fájdalmai vannak, de felkelni nem tud. Ha segítek, kicsit megemelem alulról, akkor igen, sétál is, de a jobb hátsó lábát felhúzza.


Fogalmam sincs mit várok ezen az oldalon, bármilyen tipp, házi praktika jól jönne, hogy átvészeljük az éjszakát valahogy.



2014. máj. 13. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van Algopirinetek, adhatsz neki 1-et.

Az is lehet, szalagszakadása van. Te hiába is tapogatod a kutyát, nem fogsz rátalálni a baj okára.

2014. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kocsiba ülnék és irány a pesti állatkórház! Ha idős akkor már fokozottan kell figyelni :(
2014. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Inkább csak azt próbáltam kitapogatni, hogy nagyjából a helyén van-e minden. Nyilván állatorvos nem vagyok.


Pest tőlünk 160 km, így az nem annyira járható út. Még próbálom hívogatni a városban a dokikat, hátha... Ha végképp elkeseredek, akkor elindulunk a legközelebbi állatklinikára (az is 100 km).

2014. máj. 13. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
A mi idős kutyánkkal is ez történt, egyszer séta közben úgy csinált mintha megbotlott volna és utána már nem állt rá a hátsó lábára. a doki azt mondta hogy teljesen kikopott a csípő ízülete és ezért nem áll rá. Nutradylt javasolt rá és már az első doboz után újra tudott futni persze már nem úgy mint régen, de ahhoz képest hogy nem állt rá kb 1-2 hétig nekünk szuper javulás volt. Utána még egyszer rájött a sántíthatnék de még fél doboz után már évekig nem volt vele probléma egészen élete végiéi. Mihamarabb keress fel egy állatorvost reméljük neki is csak ez a baja, de lehet hogy nem. Jobbulást neki!
2014. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítót nem ajánlok,mert ha elmúlik a fájdalomérzet,és használja a lábát,de esetleg nagyobb a baj,mint hitted,akkor csak ront a helyzeten.Orvosi vélemény nélkül én csak kamillás vizet itatnék vele,és szigorúan pihentetném.És amint lehetséges állatorvos...Jobbulást.
2014. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, az én kutyám még fiatal, de neki közepes dp-je van.

Kölyök korában is látszott már, ezért is vittük röntgenre.


Most hogy az izületei/csontjai milyen állapotban vannak arról nyilván orvos tud szakvéleményt mondani, és nincsenek csodaszerek amivel ezeken a dolgokon változtatni lehetne.


Nekem nyers etetéssel sikerült tünetmentessé tennem a saját kutyám mozgását, sokat változott a testképe, és izmosodott is. Mellé zöldkagylót adok, ami szintén jó neki.

Ami engem illet, fájdalomcsillapítókat nem adnék neki, inkább kajával bűvészkednék... viszont ha szükséges lenne, megműttetném egy jó helyen.

Bár úgy tudom, a végső eset teljes protézis beültetése... vannak beszámolók a neten ilyen műtéten átesett kutyák gazdáitól.

2014. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyugisan alszik mellettem, úgyhogy ma már nem zaklatom. Holnap a dokinál kezdünk. Bár kintalvós kutya, most bent alszik velem. Nem láttam rajta a fájdalmat, csak is a mozgásán, ezért úgydöntöttem nem indulunk el a klinikára. A helyi dokikról viszont eddig is megvolt a véleményem, ezután is meglesz.

10 éves egyébként, 3 éves kora óta tudjuk, hogy dp-s. 2 éve voltunk utoljára röntgenen, akkor közepest mondtak, de mostanában rosszabbodott az állapota, úgyhogy terveztünk vele megint menni, újabb kontrollra.

Súly problémái vannak, így a tápjára fokozottan figyelünk, könnyen hízik, mostmár nem is sokat mozog mellé sajnos. Zöldkagylót 3 éves kora óta kap.

Én nem tudom mennyit fogok aludni az éjszaka, nem adtam neki semmit, maszírozgattam a csípőjét, nagyon tetszett neki, úgyhogy biztosan ott lesz a probléma.

2014. máj. 13. 23:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem sztárolni akarom a nyers etetést, de vannak szemmel látható előnyei: nem hízik tőle a kutya, akkor sem, ha többet kap. Hogy mennyivel értékesebb tápanyagok vannak benne , mint a tápban, gondolom nem kell magyarázni. Azt sem, hogy mennyivel jobban hasznosítja a szervezetük.


Én adnék neki egy esélyt, vesztenivalód nincs. Csodát ne várj tőle, az viszont biztos, hogy nagyon előnyösen megváltozik a testkompozíciója (szerintem ebben a korban is), a többit pedig látni fogod, ha emellett döntesz.

2014. máj. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos sokkal okosabbak nem lettünk. Ma már vigyorogni sincs kedve, egyértelmű hogy fájdalmai vannak. Az éjszakát is mozdulatlanul töltötte, a lábára nem áll rá, teljesen felhúzza.

A mi dokink szabin van a héten "hál'isten", úgyhogy másiknál jártunk, azt mondta így (röntgen és egyebek nélkül) nem tud mit mondani, fájdalomcsillapítót tud neki adni és gyulladáscsökkentőt, de nem javasolja, mert nem tudja mekkora a baj, nem baj ha nem használja a lábát inkább. Egy gyulladás csökkentőt és egy izomlazítót kapott végülis, hogy ne gyűrje görcsösen maga alá legalább akkor, ha fekszik, elernyedjen egy picit.

Holnap tudnak minket fogadni a 100 km-re lévő állatkórházban. Teljesen el vagyok keseredve.

2014. máj. 14. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!