Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagymamámat gyűlölik a kutyák....

Nagymamámat gyűlölik a kutyák. Miért lehet?

Figyelt kérdés

Nagymamám csendes, pici, halk szavú arany lélek, soha egy hangyát sem taposott agyon. Ennek ellenére a kutyák ki nem állhatják. Először, mikor láttam, hogy a kiskutyám fél tőle, azt hittem, véletlenül a lábára lépett vagy ilyesmi, de ez több annál.

Múltkor jött hozzám látogatóba, és mikor becsengetett, a kuvaszom úgy őrjöngött, ahogy még sosem láttam, felborzolt szőrrel, morogva acsarkodott rá, de látszott, hogy kicsit félt is. Nagy nehezen megfogtam, bezártam, de még akkor is morgott. Behívtam nagymamát, és mikor a másik kiskutyám meglátta, behúzott farokkal iszkolt ki az esőbe, pedig utálja az esőt és hideget. Alig bírtam becsalogatni. Utána beült a sarokba, a fal felé fordult és egész testében reszketve kerülte mamám pillantását, míg nálunk volt.

Pedig mamám szereti a kutyákat, sose bántja őket, de őt még a legjámborabb, legbújósabb, legomegább kutyánk is megmorogta, szóval nem ez az első eset.

Miért lehet ez? Ezek után eszembe sem jutna kettesben hagyni pl. a kuvaszommal, mert vérontás lenne a vége, attól félek. (Mielőtt nekem esnétek, a kuvasz jól szocializált, jól nevelt családi kutya, nem elhanyagolt vadállat. Pont azért lepődtem meg a támadásán.)

Arra gondoltam, hogy talán a picit görnyedt testtartása, átlagosnál lassúbb mozgása az, amit a kutyák fenyegetőnek éreznek. De lehetséges, hogy egy emberbarát kutya ennyire kivetkőzzön magából egy ilyen miatt? Vagy más lehet a dologban? Lehet, hogy valakit alapból gyűlöl minden kutya?



2014. máj. 14. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szag lehet az oka.
2014. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek akiket alapból nem szeretnek. Valakit a hangja, a stílusa miatt stb. Ha van botja akkor lehet amiatt, vagy csak a vállán ül egy szellem :) Ki tudja...

Az én nagymamám elég hangos és számomra sokszor idegesítő,de az összes kutyánk elfogadta a nagytól a kicsiig első perctől fogva,mondván a családhoz tartozik.

Mondjuk a kuvasz az az a típus, aki nem annyira megbízható.Tehát ha egyszer beengedett valakit és lepuszizott,máskor nem biztos hogy megint beengedi. Mondjuk egyed függő.

2014. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
valószínű jól látod. A kutya anyit lát belőlle, hogy egy fenyegetően felé hajló valaki lassan közeledik. Ez eleve felhívás a balhéra a kutya szemszögéből. Különösen ha a nagyod ezt még a kutya felé mozdulva, esetleg folyamatosan ránézve teszi.
2014. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De a kuvasza már akkor örjöngött mielőtt meglátta volna a nagyit. Még csak csöngetett. Akkor meg csak a szag lehet a bűnös.
2014. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nagymamád egy macska.
2014. máj. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamiért nem szeretik. Én a macskákkal vagyok így. A legbújósabb, mindenkinek dorombolós macska is ha meglát, szőrét felborzolva menekül. A kutyák viszont imádnak. A másokkal agresszív kutya is csóválva jön hozzám.
2014. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Hát ezért eszi meg a farkas is a nagymamát!
2014. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es jól mondja, csak a szellemeket kár volt belekeverni. Valóban vannak emberek, akik akáármit csinálnak, nem sívelik őket a kutyák. Pedig azt mondják, az állat megéérz, ki a jó ember. Frászt! Volt egy kertszomszédom, a világ legrendesebb embere volt, aranyszívű, jókedélyű, igazi jó barát. 50 múlt, de világéletében utálták a kutyák.
2014. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!