Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire-t gyorsan tanítani...

Yorkshire-t gyorsan tanítani valamire hogy lehet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne a válasz.. x)
2009. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint a többi kutyát. A legfontosabb, hogy ne kényeztesd el, bánj vele ugyanúgy, mintha egy nagyobb kutya lenne.
2009. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
15:19 vagyok. Kutyát gyorsan tanítani csak kényszerítéssel, erőszakkal lehet. Ne az legyen a célod, hogy gyorsan, hanem inkább örömmel, élvezettel tanuljon. Az így megszerzett tudás az igazi, még ha sok-sok türelmez és időt is igényel elsajátítani. De miért is fontos, hogy gyorsan tanuljon? Ha a kutya saját tempójában haladsz, sokkal tartósabb és biztosabb az eredmény, mint ha siettetnéd.
2009. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jajj ez utóbbi nagyon nem igaz...mire kényszerítés mellett megtanulja pl. hogy ülni kell különben kikap, addig hatszor leül a jutalomért!


A gazdin műlik milyen gyorsan tudja megértetni a kutyájával mit akar tőle.


Mutatunk, jutalmazunk, ismétlünk!...és csakis akkor követelünk, amikor már biztosan tudja a feladatot!

2009. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam, mert a saját szememmel láttam ezt a jelenséget. Ismerek egy elvetemült libát, mindent nagyon hamar megtanít a kutyájának, de többnyire fojtóval rángatással, ütlegeléssel. A kutya olyan idegroncs, hogy inkontinens lett.:( Láttam már pórázrángatással kutyát néhány nap alatt megtanulni láb mellett menni, de az én két kutyámnak jutalomfalattal ugyanez másfél hónapba telt.

De nem vitatkozom, én csak azt tudom írni, ami a saját tapasztalatom, ez nem jelenti azt, hogy másnak nincs másféle tapasztalata.

Én is a pozitív megerősítés híve vagyok, a kényszert és az erőszakot pedig elítélem az állatokkal való foglalkozás során.

2009. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is yorkim van, könnyen tanítható, bár nem mindegyik egyed! Jutalomfalatra gerjed, a májat, vagy májkrémet imádja a legjobban! A roll-t 2x fél óra alatt tanulta meg!!!!!!!
2009. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
OKé , akkor csak szép lassan hogy élvezze, jó mert már a fekszik megy neki (ha van előtte valami finom kaja) :-) Köszi a gyors válazsokat
2009. dec. 30. 17:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tom, de ha kajával tanítod akkor nehéz leszoktatni róla, mert nem csinálja meg(kaja nélkül).
2010. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. A jutalomfalatot fokozatosan el kell hagyni, minél jobban mennek a kutyának a feladatok. A motiváció fenntartása végett pedig időnként meglepetésszerűen kell adni, nem minden feladat után, így érdekelt lesz a feladat végrehajtásában, mert nem tudja, vajon most kap-e vagy sem. Kellő gyakorlás után, na meg ha megfelelő összhang van a gazdival, egy idő után már a jutalom elmaradása nélkül is megcsinálja a feladatokat. Természetesen időnként elő kell venni újra a jutalomfalatot, hogy motiválttá tegyük.

Miért Te hogy tanítod a kutyát? Sosem jutalmazod?

És még egy gondolat. Meg kell találni, mivel motiválható az adott kutya. Nekem az egyik a jutalomfalattal, de a másikat az nem érdekli, még ha kolbászt adok neki, az sem. Ő a labdára gerjed, ezzel tanítom, bármit megcsinál, csak dobjam el neki. És a saját kutyám élő bizonyíték, hogy így is lehet kutyát képezni.

2010. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat!4
2010. jan. 9. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!