Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye igaz hogy a kutyak...

Ugye igaz hogy a kutyak ertenek minket es ha valaki depis a kutya erzi, es igaz hogy a kutyak feher-feketen latnak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 16:28
 1/6 csokilány97 válasza:

Szia :D igen megérzik ahogy a rossz időt is és ha valaki a halálán van azt is... ://

Nem tudom hogy látja-e a színeket de azt tudom hogy a mi kutyánk Fél a fekete dolgoktól és imádja a rózsaszínt a zöldet nem szereti.... szóval én nem hiszem hogy csak fekete és fehér lenne a látószíne :D

2014. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, hogy a depit érzik-e és hogy milyenben látnak, de a feszültséget, az idegességet és a félelmet érzékelik. legalábbis én ezt vettem észre a saját kutyáimon.
2014. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zowie ***** válasza:
Ha nem is a depressziót de az ember hangulaváltozásait megérzik.A kutatók kimutatták, hogy a kutyák szemében kétféle csapsejt található, tehát látásuk dikromatikus (azaz kétszínlátók). A kutyák két csapsejtje a 429 nanométeres és az 555 nanométeres hullámhosszra azaz a kékes és a sárgás színekre a legérzékenyebb. Különböző vizsgálatokból az derült ki, hogy a kutyák ugyanúgy látnak, mint az emberi piros-zöld színvakok, vagyis a kutyák világa sárga, kék és szürke színekből áll.
2014. máj. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy kicsit érthetőbb legyen: az ember színlátása három alapszínből tevődik össze, ezekből keveredik minden más szín. A kutyák esetében az egyik színösszetevő hiányzik, cserébe viszont jóval több pálcika sejtjük van, ami gyenge fényviszonyok mellet használatos és ezért sokkal jobban látnak sötétben, mint mi. Természtesen a pálcikákkal sötétben ugyan úgy nem látnak színeket ők se, mint ahogy az ember se.
2014. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
így már értem, miért a kék labdák a kedvencei :D
2014. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezért szoktam sárga játékot venni, mert azt én is jobban látom este:)

Egyébként a kutyák első sorban testbeszéddel kommunikálnak. Aha valaki szomorú, azt még te is észreveszed ha csak nem szuper színész, a kutyák pláne.

2014. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!