Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értenek a kutyához! (? )

Nem értenek a kutyához! (? )

Figyelt kérdés

Mármint ezt úgy értem, hogy anyukámmal, apukámmal és nagymamámmal valamint tesómmal lakok együtt és van egy kis yorkink, aki még nem szobatiszta, és ha a.kutyának úgy támad kedve hogy bent végezze a dolgát, akkor a nagyim nem szidja le rendesen! Valahogy így hangzik "mi az ott? Hm.mond csak miaz?" És erre a kutya elkezdi csóválni a farkát, szóval nem érzékeli azt h rosszat csinált volna..

Anyukámat meg nem zavarja ha piacainál odacsinál a kutya, nem szidja le, csak feltörli és azt mondja, hogy az én kutyám, nekem kell megnevelni. Amiben teljes mértékben igaza van, de amikor én suliba vagyok, akkor nem tudom megnevelni... Nem azt várom el, h ők neveljék meg a kutyám, csak azt h ne hagyják szó nélkül azt ha a kutya rosszat csinál.

Normális válaszokat várok



2013. szept. 26. 08:34
1 2
 1/20 Sn0wf0x ***** válasza:
42%
Alapvetően csak akkor lenne értelme a szidásnak, ha pont akkor szidnák le, amikor a dolgát végzi. Utána, már nem sok értelme van, mert nem igazán fogja tudni összekötni a blöki a büntetést a piszkolással. Vidd le rendszeresen, és amint lent végzi a dolgát, dicsérd meg, minden alkalommal. Az sem mindegy mennyi idős a kutya, mert nagyon fiatal korában nem fogja tudni 4-5 órákat visszatartani az ingereket....
2013. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
48%
Szia! Tényleg nem ez a módja a szobatisztaságra való nevelésnek. De mi a kérdés? Mire vársz választ?
2013. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Ne haragudj, te sem értesz hozzá. Olvasgass utána.
2013. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van!

Az én Yorkim sem szobatiszta még és ha valahova bepiszkít anyósom reakciója 'hihi haha itt egy kakika?' -.-

meg amikor rágja a kutyus a kezét akkor is csak ennyi h 'jaaaj de aranyoooos'.engem nem harapdál mert már jó párszor rászóltam ...de Ő,mindent ráhagy...

Hiába mondom neki h szóljon rá!

2013. szept. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Sn0wf0x válasza:


a világ legnagyobb hülyesége, hogy a kutya nem tudja miért kap leszidást. azért nem olyan rövidtávú a memóriája, hogy ne tudja azt ő rakta oda... ha az én kutyám rosszat csinál nekem már csak az tűnik fel, hogy nagyon lapit... vagy megtalálom a tócsát és ránézek érdekes módon egyből vágja hogy baj van...



kérdező:

a yorkiek a világ legrosszabb kutyái. pont ezért mert pici és cuki és nem veszik őket komolyan. 10-ből 9 yorkinak totál el van bszva a nevelése


nagyidnak mond meg ha rosszat csinál a kutya ne ilyen negédes hangon beszéljen vele, anyudnak meg azt hogy lehet hogy a te kutyád, de ha suliban vagy nem tudod nevelni, viszont a kutya szart neki kell összeszedni

2013. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Tipikus eset a tiéd azt hiszed hogy értesz valamihez miközben közöd sincs hozzá..


Ma harmadszor írom már le hogy kutyát nem szidunk le azért mert bepiszkít.. semmi értelme.

Igazából még akkor se nagyon van értelme ha rajtakapod. A te hibádból piszkít be mert nem viszed le elégszer vagy nem figyelsz eléggé. Úgyhogy max magadat szidhatod le ha találsz valami a lakásba, hogy már megint nem voltál elég figyelmes a kutyáddal.

Nekem 4hónapos korára az összes kutyám szobatiszta volt már, és egyiket se szidtam le érte egyszer se.

2013. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Sn0wf0x ***** válasza:
91%
09:14: hülyeséget beszélsz de nem baj
2013. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem mondja senki hogy a kutya nem tudja hogy oda xart.. Viszont azt sose fogja megtudni(vagyis igen kicsi az esélye) annak hogy rájöjjön hogy azért szidod mert oda xart.. :D


Előbb következtet arra hogy ha ilyen meg ilyen ruhában vagy és a nap ott van az égen és éppen lekapcsoltad a villanykapcsolót és ő akkkor éppen itt és itt volt azért kapja a szidást..


Nagyon jó esetet beszéltünk meg valamelyik nap.


Kutya kiborítja mindig a kukát, te mindig leszidod mikor haza érsz és ki van borítva a kuka.. A kutya arra fog rájönni hogy ha terjeng a lakásba a kuka szag amikor te haza jösz akkor te leszidod.. de ettől függetlenül ő a kukát akkor is kifogja borítani :D csak utána már sunyít mikor hazajösz mert kuka szag van a lakásba és hazajöttél

2013. szept. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

nah akkor: ismerösömmel elmentem szomszéd városba mert ünnepség volt. mikor hazaértünk a kutya nagyon lapított, nem is az ajtóban fogadott mint szokott.. körbenéztem a lakásban és nem találtam semmi gyanúsat.. illetve pár óra mulva a kutya helyén találtam egy kis műanyag korongot, amire szintén lapított, de elképzelni se tudtam hogy mi lehet az, így kidobtam a kukába...

rá 4-5 napra "lusta" voltam este, és úgy gondoltam, hogy nem veszek fel zoknit+cipőt, hanem a flip-flop papucsba belebújok és úgy viszem le a kutyát... belebújtam a papucsba, emeltem fel a lábam, és a papucs leesett a lábamról... akkor vettem észre hogy a papucs aljáról hiányzik az Y-onnak a végéről a kis kör, amivel a talphoz volt rögzítve... akkor esett le hogy az volt az a kis műanyag darabka amit a kutyánál találtam.. ránéztem és olyan szépen behuzta fülét farkát, mintha csak azt mondaná "ajjaj, most lebuktam..." és még mielőtt feltételezésekbe bocsájtkoznátok: sose vertem papuccsal a kutyát.. (mert ahogy elnézem pl Dieselnek csak ez jön le...)


szóval nem kell annyira hülyének nézni a kutyákat...

2013. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ez ennél jóval komplexebb, nem csak a verésről beszéltem, de úgy látom túl bonyolult volt a megfogalmazásom..


Az hogy egy kutya rosszat csinál a kutya szemébe csak akkor lesz rossz ha az el van magyarázva neki. Tehát ha nekem a kutyám szétszedi a papucsomat akkor igen valószínű hogy semmi megbánást nem fog mutatni, mert még sose csinált ilyet és sose magyaráztam el neki hogy az rossz tehát nem is tudja..


Amúgy a kutyák mivel nagyon jó megfigyelők teljesen egyszerű ez is.. Mivel beleléptél a papucsba és akkor már reagáltál(nem feltétlenül a kutya felé) valamit, amiből tudja a kutya hogy apa/anya ilyenkor nem aranyos (és most tök mindegy hogy kiabál hisztizik vagy veri a kutyát)


A te állításod akkor felelne meg a valóságnak, ad 1 ha a kutya megpróbálná eltűntetni a nyomokat (nem tette) ad 2 ha már akkor adott volna jeleket amikor a papucs felé mész, nem azután amikor már rajtad van.


Az a baj hogy képesek vagyunk többet feltételezni a kutyákról mint amik, ők ilyen összefüggéseket még jó ideig nem fognak átlátni.

2013. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!