Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy magára hagyott kiskutya...

Egy magára hagyott kiskutya meddig visit? Valami baj van?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel óta a környéken ahol lakunk, kinkeservesen sir egy kiskutya. Már az egész környék ettől őrjöng. Hallani, hogy nem csak sima sirás, hanem kinkeserves segélykérő könyörgés. Elmentem arra, tudom melyik kertből jön, de el van keritve, nem lehet belátni hogy belül mi a helyzet.

Tegnap egész nap az volt bennem, hogy valahogy segiteni kéne,de nem mertünk bemászni a kertbe, gondoltam ha ma is fogja csinálni, bemászok és megnézem mi van vele.

Mára abbahagyta, remélem még él. Annyira rossz érzés hogy már nem sir, félek valami baja lett. Bennünk maradt ez a tegnapi könyörgő sirás, még a mi kutyáink is egész nap idegesek voltak. Ma meg azért vagyok ideges, hogy miért nem sir már?


normális dolog hogy igy sirnak első alkalommal a kiskutyák akit magukra hagynak?


lehet átnézek, megnézem hogy a gazdi hazajött-e végre.



2014. máj. 22. 08:52
 1/9 A kérdező kommentje:
csak attól féltem tegnap, hogy mi van ha beszorult valahova, vagy felkötötte magát stb. A gazda egész biztos hogy még éjjel se jött haza, mert még éjjel csinálta ezt a visitó hangot, ami nagyon nagyon nagyon idegesitő volt. Most meg azért vagyok ideges, hogy miért nem csinálja, nem birom kiverni ezt a kiskutyát a fejemből.
2014. máj. 22. 08:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ha a gazdik ezt nem jól kezelik, akkor akár a egész életében tudja ezt csinálni. Szeparációs szorongásnak nevezzük az ilyet.


(Vagy van amelyik csak hisztizik de az ritka)

2014. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben értesíteném az álkatmentőket azonnal.
2014. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

most már mindegy, mert nem sir. lehet becsöngetek hogy itthon van-e.


azt tudom hogy pitbullokat tart, nagyon nem kommunikativ a srác (pedig én is pittbull tartó vagyok, azt hittem összebarátkozunk)remélem nem viadalra képzi őket.

volt egy vemhes szukája is, aki fialt. nem akarok róla rosszat feltételezni, de jobb ha szemmel tartom, furcsa dolgok vannak ott. Nem beszél senkivel, elreteszeli magát, a kutya kikötve rövid láncra, tegnap meg ez a sirás-rivás. ha máskor valami ilyen lesz, egyből szólok valami állatvédő szervezetnek.

2014. máj. 22. 09:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a fura dolog nála akkor ne várj...
2014. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs mire várni. Maximum szólsz egy állatmentő szervezetnek és "vaklárma" lesz. Inkább legyen tévedés mint, hogy ártatlan állatok szenvedjenek és leljenek kínhalált, mert tehettél volna valamit, de lebeszélted magad róla.

Be is csöngethetnél, kérdezd meg mi újság, hogy viseli, az új kölyök a beilleszkedést.... A válasz sok minden elárul majd.

2014. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ma nem voltam itthon, de a barátom szerint ma is sirt, tehát még életben van. azt mondta, hogy ma még keservesen visitott. lehet tényleg csak szeparációs szorongás, de mindenképp jó lenne tudni, hogy egyáltalán jár ki a gazdája hozzá (mert ez neki csak nyaraló) és nem ott van éhen szomjan szerencsétlen.
2014. máj. 22. 22:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gázos a helyzet próbálj meg bekukkantani, de vigyázz a többi kutya miatt.

Az eredeti kérdésre válasz: a miénk képes volt 8 órákat végig üvölteni, mint egy bébifóka akit élve nyúznak (bocs, de pont olyan volt). 2. kutya (az elsőt készen kaptam kb 2 évesen), és úgy gondoltuk, hogy jó idő van, biztos jobba szeretne a kertben futkosni, mint bent lenni. Tévedtünk... Háromszor eljátszottuk, azóta bent hagyjuk, és semmi gondja nincs.

2014. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bébifóka :D:D:D hát ezt nem is tudom mihez lehetne hasonlitani. Kinkeserves zokogás és segélykérés, mintha azt mondaná, hogy bajban vagyok, segiten valaki.
2014. máj. 23. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!