Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Husky első kutyának?

Szibériai Husky első kutyának?

Figyelt kérdés
sosem volt még kutyám, viszont most fontolgatom, hogy vennék egy husky kölyköt. Mennyire köti le az ember idejét egy kutya?8órás műszak mellet lehet foglalkozni vele? Mennyibe kerül eltartása? Első kutyának mennyire nehéz bírni velük? mennyire kell alkalmazkodni hozzájuk? örülnék tapasztalt és kifejtett válaszoknak.

2014. máj. 15. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy kertesházban lakunk és lenne külön "kennelje" ami régen disznóól volt. mennyire tudja fárasztani magát? meg lehet oldani, hogy egyszerre kinti és benti kutya legyen?
2014. máj. 15. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Első kutyának nem ajánlom.Egy kutya sem fárasztja magát.A husky szánhúzásra hivatott...szerinted mennyit kell vele akkor menni/mozogni?

Egy unatkozó kutya pedig egy dolgot csinál: rosszalkodik.

A husky még ugat/vonyít is mellé.


A megvétele szerintem cirka 100-120 ezer ft,eltartása ehhez képest nem olyan sok.Havi szinten közepes táppal 10-15 ezer ft kb.

Kinti-benti kutyának ajánlott,a disznóólat hanyagolnám.


De 0 tapasztalattal ne huskyval kezdj.Neked se lenne jó és a kutyának se.

2014. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
100%

20 éve még nem volt internet, hogy lebeszéljenek a huskyról.

Meg az sem volt divat, hogy "első kutya".

Így aztán az első kutyám husky lett. Meg a sokadik is.

Minden kutya nagyon leköti az idődet. Egy huskyval meg különösen sokat kell foglalkozni.

Nem Neked kell alkalmazkodni a kutyához, hanem neki a családhoz.

Igényli az ember közelségét, nem lehet csak a kertbe kizárni. Ha nem vagytok otthon, akkor egy kennel a megfelelő lakóhely, nem egy disznóól. Ha otthon vagytok, akkor meg bejárása legyen a házba. Hamar megtanulják a rendet és jól tudnak viselkedni a lakásban.

2014. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
És persze sok-sok séta, mert kell neki az élmény, a társaság.
2014. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is első kutyám husky, azóta már 2 is van, meg tervben van a 3. is.:D

Engem is leakartak beszélni csak épp nem lehetett, mert teljesen szerelmes vagyok a fajtába már kiskorom óta.

Szerintem mindenképp kinti-benti kutya legyen, mert nagyon igényli a társaságot. Nálam a szobába sosem cirkuszolnak, a szoba tisztásaágot is egy kettő megtanulták, nagyon szeretnek bent lenni velem. Foglalkozni kell vele, jó nagy séták, vagy ha majd megneveled akkor biciklizni is jó élmény velük és igy gyorsabban le is fárad, de szellemileg is megéri fárasztani őket, mert nagyon gyorsan tanulnak, csak ne sokat ismételgesd magad, mert akkor ráunnak.

Az eltartása nem sok, a méretükhöz képest keveset esznek, mert nagyon jól hasznositják a táplálékot.

Az, hogy mennyire lesz nehéz vele tőled függ. Vigyázni kell velük, mert nagyon furfangosak és betudják csapni az embert. Legyél vele következetes meg kellően szigorú és nem lesz gond, csak ne ess csapdájába a bájos nézésnek.:)

2014. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nyilván nem csak maga a disznó ól előtte van egy jó nagy elzárt fedetlen terület, tehát lehetne kennelnek használni szerintem. amúgy köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 6. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!