Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hullik a dalmaták szőre?

Mennyire hullik a dalmaták szőre?

Figyelt kérdés

Anyukám belemenne, hogy legyen egy dalmatám. Panel lakásban tartanánk. Anya nagyon szereti a tisztaságot és a rendet.

Köszönöm a válaszokat.


2009. dec. 29. 18:09
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Csak minimálisan hullik a szőre.Hogyha mindennap végigmennél a bundáján egy sima kefével akkor nem a szönyegre fog menni.:)

De amugy tényleg minimális.:)

Viszont ha panelben laktok akkor mindennap vigyétek majd le sétálni mert eléggé mozgásigényes kutya,és nagyon szeret játszani.:)

*_*

2009. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a kutyafajt nem ajánlom panelba!!! Semmiképp!!! Mi lesz, ha elmész az iskolába reggel, és a szüleid is dolgozni mennek? Egyedül lesz egy panellakásban. Mi rumlit fog neked csinálni pár óra alatt!! Főleg, ha kölyök! Igeni kell neki a mozgás, a szabadság és nem napi 0,5-1 órára..

Inkább kistermetűt vegyél (palotapincsi, yorki, csivava..), mert a közepes és nagy termetűeknek kínlódás és kínzás a panel. Hidd el, és a kutya miatt, inkább NE!!!!

Inkább tavasszal vedlenek, mivel akkor már meleg a téli bunda, de nem vészes, heti 1 kismaréknyi szőröcske..

2009. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy bírom ezeket az embereket, akik rohadtul nem értenek hozzá, mégis itt osztják az észt, hogy milyen rossz a nagytestű kutyának a panelban. A dalmatának tényleg elég nagy a mozgásigénye, de gondolom a kérdező tisztában van vele, mivel ilyen fajtát szeretne. A vedlés miatt nem kell aggódnotok, elég minimális a dalmaták szőrhullatása.
2009. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tegnap néztem 102 kiskutyát. :$

Ha ott megvoltak a kutyusok, szerintem nálam is meglennének. :)

2009. dec. 29. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:

ott csak film.

de neveléssel és megfelelő mozgással tartható.

aki meg osztja az észt, annak ajánlom, hogy olvasson a kutyákról.. én a 56.at olvasom és ugyan az a lényeg: bármilyen kutyát lehet panelban is tartani HA megvan a mozgásigény kielégítése, etetés, itatás, nevelés!

2009. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

amúgy a kérdésedre a válasz: naponta keféld meg a szabadban. (pl.: park) és akkor a szobába nem szoródnak szét a szőrök és nagyon kevés szőr hullik amit felporszívózhatsz. :)

2009. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. :)

Tudom, hogy film... de hát akkor is... :)

2010. jan. 1. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!