Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff? Cane corso?...

Bullmasztiff? Cane corso? Rottweiler? Melyiket válasszam kis gyerekek mellett majdnem első kutyának?

Figyelt kérdés

Nagyon Bullma párti vagyok, de a férjem ódzkodik egy kicsit a nyáltól, Ő inkább Rotit szeretne, vagy Cane corsót. 37-43 évesek vagyunk és 3 gyerekkel büszkélkedhetünk, elmondhatom, hogy benőtt a fejünk lágya már, és eljött az ideje, hogy legyen egy kutyánk. Azt nem mondtam, hogy lakásban élünk, (nagy nappalival) de rengeteget tudnánk vele foglalkozni, sok a park, a szabad terület, kisebb erdő is van a közelünkben. (Én a legkisebb gyerekünkkel aki 2,5 éves itthon vagyok, Ő asztmás, és allergiás sok mindenre de nem a kutyaszőrre!)Nekem volt már kutyám, de nem benti kutya volt, csak udvari 13 évig élt egy Németjuhász kan volt. Nagy kerttel rendelkeztünk, így sok dolgom nem volt vele. Sajnos a volt férjem úgy nevelte, hogy lehetetlen volt sétáltatni, mert nem volt szocializálva más állatokhoz. Így a kifésülésen és az etetésen kívül nem sok dolgom volt vele. Aztán volt egy kan tacskónk,(Ő is kinti kutya volt) aki annyira szökős volt, hogy olyan kutya biztosan nem kéne többször :D


A férjemnek soha nem volt kutyája, gyerekkorában sem.


Szóval azon gondolkodunk, hogy melyik legyen? Bullma, Roti, Cane corso? Mindegyikről sok jót olvastunk, de nekem a Bullma...

Ki miért és melyiket ajánlaná majdnem első kutyásoknak?



2014. máj. 23. 01:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
3%
Nézz utána a Belga juhásznak. Vagy mindenképpen ilyen agresszív, nyáladzó bumburnyák kell?
2014. máj. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarlak lekornyasztani - pláne mert ezek az én kedvenc fajtáim is - de majdnem kezdőnek ennyi tapasztalattal...egyiket se ajánlanám jó szívvel.

Jó kutyák ezek de csak akkor lesznek olyan frankók ha megkapják a megfelelő szakszerű nevelést.


Konok, önfejű, erős egyéniségű kutyák ezek ha nem vagytok észnél úgy a fejetekre nő, hogy észre sem veszitek ezek után már veszélyesek is lehetnek.

A legtöbb tenyésztő nem is adja oda a kölyköket olyannak, aki nem tapasztalt kutyás.

Nagyon határozott, következetes nevelés kell és megfelelő fellépés.

De ha mégis mellettük döntesz akkor azonnal irány a kutyasuli előtte meg végigböngészni az összes kutyaneveléssel foglalkozó oldalt, hogy azért legyen valami elméleti alap.


A bulli nyugis, kiegyensúlyozott de érzékeny kutya nem lehet vele kiabálni és nagyon érzékeny a családon belüli hangulatingadozásra.

Az ilyen örző-védő kutyák inkább egy emberesek tehát a gazdi a falkavezér meg vannak a többiek.

A bulli egy kicsit társaságibb, mint a roti.

A rotinál jobban kijön az egy gazdis hajlam.

Én nem tartanék mert elég sok helyen olvastam régen, hogy kissé hirtelen hangulatú szerintem a masztiff nyugisabb.

A cane corso meg szerintem inkább dominánsabb a többinél hozzá aztán tényleg kell a tapasztalat mert, míg a bulli elfogadja a család barátait és képes velük haverkodni egy határig addig a corso gyanakvóbb és tartja a távolságot a haveroktól és inkább megfigyelve tartja őket.

Talán a bullit tudnám ajánlani de tényleg nyáladzik szegényke ez az, ami taszít.

Kisgyerek mellé nem nagyon vinném ilyen kutyás előélettel úgyhogy itt is inkább a bullit lehetne bevetni a nyugissága miatt.


Viszont azt tudnod kell, hogy ezek a nagytestű kutyák általában rövidebb életűek kisebb társaiknál.

Méretben, szépségben viszont nálam a cane corso a nyerő.


De tényleg nincs egy negyedik variáció?

2014. máj. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
17%

Jo kutyak ezek nincsen itt semmi gond nem egy gyerekes ismerosomnek van Bullja es Cane corsoja,es soha nem volt veluk problema.Viszon en lakasba gyerek melle elso kutyusnak inkabb Buldogot ajanlanek.


Az ok pedig,hogy kevesebb a mozgasigenyuk.Igaz irtad a tereket meg parkokat,de ekkora testu kutyaknak amiket ti szeretnetek kell egy nagy kert.Persze sokan tartanak lakasban ekkora kutyakat,de ezek kozul sok el is van hizva, ami ugye a kutyaknak sem egeszseges.A napi 2-3 ora seta pedig nem eleg.


De ha mar muszaj lenne a harom kozul valasztanom akkor Cane corso.Nagyon kiegyensulyozott nyugodt kutya.(persze a kivetel erositi a szabalyt)

2014. máj. 23. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
Én a bullmasztiffra voksolok.nagyon szereti a gyerekeket és a családot:)hát igen nekem angol bulldogom van és ő is elég,sokat nyáladzik de meg lehet szokni:)
2014. máj. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
37%

3 gyerek mellé lakásba egy nagy kutyát nem vinnék. Hiába vinnétek le, az kevés. Tér kell nekik,nem is kicsi. Nekünk rotink van bejöhet a házba,egész nap apu mellett akar lenni,de olyan mint egy dömper :D Engem is felborít ha kicsit nem figyel és boldog,pedig nem vagyok már kisgyerek. Első kutyának meg tényleg nem jó ötlet, nagyon fontos,hogy meg legyen nevelve. Ha ez már anno a német juhásszal se sikerült és te semmit sem csináltál vele( az etetés és fésülés semmi) akkor nost se kéne egy ekkora igényű kutyus. 3 gyerek mellett sem lesz rá elég időd szerintem. Válasszatok közepes termetű,kis mozgásigényű fajtát. Ha a masztiffok állnak közelebb akkor lehetne francia buldog, az nem is nyáladzik,gyerek mellé nagyon jó fajta.

Ja és az asztmát sajnos kihozhatja a kutyaszőr, hiába nem allergiás rá,úgyhogy hosszú szőrű kutyát semmiképp se válasszatok.( vannak antiallergén kutyák,akiknek nem hullik a szőre, a másik kutyusunk ilyen,de kistestű öleb)

2014. máj. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

Gyerek mellé ilyen kutyát csak úgy vennék főleg tapasztalat nélkül, hogy már a kutya kiválasztásához is segítséget kértek. Utána pedig ovi és suli suli..

Ezek mellet azt is tudni kell hogy egy ilyen kutya sokat is eszik. Nekem van egy 40 egy 50 meg egy 10 kilós kutyám... hát az etetési ktgek elég komolyak. Nem árt át gondolni. És nagy kutyának minden drágább az ágy az esőkabát a nyakörv a hám minden.

2014. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%
Én ilyen körülmények közé (lakás, 3 gyerek, kezdő kutyások) egyik fajtát sem javasolom.
2014. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
Kezdőnek én sem javaslom ezeket a kutyákat. Mivel volt már kutyád, aki problémás lett, főleg nem. Mindhárom nagyon jó fajta, a mozgásigényét ki tudnád elégíteni, lakásban is nagyon elvannak, de ezekhez nagyon határozott vezető kell. Gyerek mellé is nagyon jók, de csak akkor ha jól vannak nevelve. Első körben és egy kicsit "lágyabb" fajtát javasolnék. Ha mindenképen ilyen fajtát akartok, akkor csak szuka, csak tenyésztőtöl, csak kiképző igénybevételével ajánlom, bár így is kicsit rizikós.
2014. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Magam védelmében kezdem azzal, hogy a Német juhász az ex férjem kutyája volt, és hamarabb megvolt neki a kutyája, mint mi megismerkedtünk volna. Mikor én odakerültem már közel 3 éves volt. Minden embert nagyon szeretett, mert kiskora óta sokan jártak oda, így megszokta. De az állatokkal nem volt ilyen szerencsénk. Képzeljétek el azt a kutyát, akit soha nem vittek ki sétálni. Én megtettem egy párszor, de komoly harcot kellett vívnom, nem csak a kutyával, hanem a gazdájával is, hogy kivihessem. Az exem nagyon jól ismerte Őt, tudta, hogy nem könnyű vele, és azt is, hogy ha valami baj lenne, akkor én nem tudnám szétszedni a két kutyát.

Amúgy így vissza gondolva, ha nem ijeszt rám a volt kedves, akkor nem lett volna lehetetlen dolog megszoktatni a sétálással, sőt tovább mennék, talán a szocializációval sem... Például nagyon hamar megértette, hogy ne húzzon! Rettentő okos volt. A kerítés melletti acsarkodás sajnos kivédhetetlen volt eleinte, mert nem tudhattam, hogy melyik háznál van kutya. Szerencsére soha semmi baj nem történt. Ha elengedtem akkor nem ment el mellőlem max pár lépésre, és ha megláttam, hogy a távolban jönnek kutyások akkor szóltam neki, odajött, póráz...

Másik: Például oltatni is nekem kellett vinni. Képzeljétek el, amikor ott van több száz kutya! Zénó nagyon jól viselte, persze szájkosár volt rajta, de megértette, hogy NEM! Tűrte a többit, persze láb mellett, és folyamatosan simogattam a fejét! Akkoriban úgy volt az éves oltás, hogy a faluban valahol (iskola udvarán) kellett összegyűlni, és sorban állni. Egy ablaknál átvették az oltási könyvet, majd kapta a szurit.


Szóval úgy gondolom nem lett volna lehetetlen, de ez a múlt és én is nagyon fiatal voltam még...


Van még jelöltünk, de Őt nem lehet házba, és hosszú szőrű. Ő a Leonbergi. Illetve még talán az Amstaff. Volt nálunk 5 napig 2 kifejlett 3 éves szuka. Elaltatták volna, ha nem segítünk neki új gazdit keresni.

Nem akartuk megtartani, mert kicsi lakásban laktunk, bár volt egy pici udvar is. És persze rögtön kettő...


Rengeteget olvastam kutyanevelésről, még Cesar Millan könyvét is kétszer :) így elméletben tudom, hogy mit kell és hogyan. De persze minden tanácsot szívesen vennék :)


Előre is köszi

2014. máj. 23. 08:43
 10/32 Imola Ágnes ***** válasza:
95%
Leonbergi jó választás lenne, a szőrét bizony ápolni kell, de hidd el, egy roti szőrével is folyamatosan tele van a ház, ez tapasztalat. De tényleg, fésülés után fél órával hozzámsimul, és a fehér nadrágom fekete lesz. Ilyen szinten nem sokkal több gond egy leonbergi ápolása, mint egy rotié. Az amstaff is jobb választás lenne, azok legalább emberrel nem agresszívek, bár ott is kötelező lesz majd a kutyasuli. Látom, hogy komolyan készülsz a dologra, de hidd el, az elméleti és a tapasztalai tudás között nagy különbség van. Esetleg nincs a környezetedben olyan kiképző, aki válal gazdi felmérést is? Nálunk van ilyen, hogy elmész a kutyasuliba, kikérdeznek, odatesznek pár gyakorlatra más kutyával, figyelik mit hogyan csinálsz, hogyan adsz ki egy parancsot, hogyan oldasz meg egy szituációt, és megmondják hogy X kutya jó e neked vagy sem.
2014. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!