Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatunk-e Dobbermant...

Tarthatunk-e Dobbermant gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Dobberman kutyussal (8-9 hetes) bővül a családunk hamarosan, terveink szerint tavaszig a lakásban tartjuk. Két kisgyerekünk van és EGy kicsit tartok a kutyától, mert eddig nem azt hallottam a Dobbermanokról, hogy gyerekbarátok. De szeretném, ha ő is családtag lenne...
2008. dec. 15. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez mind nevelés ke´rdése. èn nem tartanám lakásba egy percig sem, de erre külömbözö tanácsokat fogsz kapni. ha lehet garázsban vagy ha van jól szigetelt kutyaoll akkor ott. (persze ki a hidegre sem magoldás, ha eddig lakásban volt) talán a garázs lenne a megoldás.


Nekem steffordos volt egy barátnöm, a két nagy eb annyira imádta a gyereket, és még a macskát is annyira össze szoktatták velük hogy egy tányérbol ettek. szóval szoktatás.

A kutyának tudnia kell ki az úr, így ha egy picit is megmorog titeket vagy a gyereket akkor nagyon megszidni úgy hogy tudja mi az. vagy az orrára koppintani. nem verni csak érezze ki a fönök.

2008. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha kiskutyáról van szó, és célzottan úgy nevelitek, hogy elfogadja és szeresse a gyerekeket, nem lehet ebből semmi probléma. A dobbermanok nagyon okos állatok, de sokan elkövetik azt a hibát, hogy direkt vadnak nevelik, harci kutyának. Ha ilyen terveitek vannak, szerintem ne tartsatok dobbermant. Ők egyébként hajlamosak egy embert gazdiként elfogadni, és ebből lehetnek problémák.

Összességében azonban minden a nevelésen múlik.

2008. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A dobermann a legbarátságosabb a gyerekekkel. Nem csak a saját kölykeit, hanem az ember kisgyerekét is nagyon kedveli. Mellesleg tényleg a nevelésen múlik, hogyha nagyobb lesz mit fog csinálni. Egyébként a dobermann nagyon veszélyes, örző-védő kutya, rengeteg törődést igényel, de elsősorban rengeteg játékot. Nem tudom mennyi idősek a gyerekeid, de ha olyan 10-11 évesek akkor tuti hogy a játékban nem lesz hiány a kutyus részéről :) Sok szerencsét
2008. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

en is az elottem levokkel tartok, csak neveles kerdese az egesz.

Felháborito hogy sokszor latni a tévében hogy osszemarcangolt a kutya egy embert Ezek a kutyak altalába megkotve vannak egy fel meterse lancra, eheztetve es verve!

Szóval NE AGGÓDJ!:)

2008. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
32%

Szerintem nemkellene mert a dobberman hajátszanak vele

egy idő után tulzásba viszi és bevadul.(személyes tapasztalatból)

2008. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem lesz semmi gond, ha megfelelően nevelitek. De persze nemcsak a kutyát, hanem a gyereket is nevelni kell ebben az esetben. Meg kell tanulnia, hogy ne nyúzza folyton a kutyát, ne próbálja húzogatni a farkát. Szóval az ilyen alapvető dolgok. Bármilyen kutyust tartanátok ezt meg kellene tanítani a kisgyereknek :)

2008. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

A legemberszeretőbb kutya a Labrador, szerintem ez nem kérdéses:). Amúgy meg tényleg minden a nevelésen múlik.

Leírom a történetemet: rokonoméknál voltunk a kertben egy nyári nap, az apuka, a két kislány és én, aki már voltam 8 éves. Na meg persze a doberman. A kutya nagyon édes volt, játékos, aranyos. Majd bement az apuka a házba, kint maradt a 3 gyerek. Aztán bement a két lány, egyedül maradtam. Indultam a házba, hátulról elkapott a kutya, és a combomba beleharapott. Nem játékból...

Tehát fontos a nevelés nagyon, mert az a kutya a családtagokat az életbe nem bántotta, és nem is bántaná, engem egyből "elkapott". Sok sikert!:)

2008. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is nevelés kérdése, de az én véleményem az, hogy egy kamasz kutya, aki már elérte egy felnőtt méretét, de komolyságát és jólneveltségét még nem, véletlenül is kárt tehet a kisgyerekben pl. ha feldönti, ezért én inkább közepes tesű kutyát tartanék a helyedben(kistestűt azért nem, mert túl érzékeny ahhoz, hogy kisgyerekek "nyúzzák", szerintem könnyen megsérülhet), vagy felnőtt, jól nevelt kutyát vennék vagy fogadnék örökbe, ha mindenképpen dobira vágyom.
2008. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma érkezik a kutyus!!! Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2008. dec. 22. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!