Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta két kutyával?

Séta két kutyával?

Figyelt kérdés

Mindkettő saját kutya, egy kicsi szuka és egy valamivel nagyobb kan.

Külön-külön szépen mennek, a nagyobb néha húz de kontrollálható. Ha a kettőt szeretném vinni, akkor viszont mennek össze-vissza, keresztbe egymáson... Ha az egyiket viszem, a másikat otthon hagyom, főleg a kan hisztizik, ameddig haza nem érek, addig nyüszül, hogy ő nem jöhetett. A gond, hogy forgalmas út mellett lakom, ha kiérünk az erdős részre, ott megint nincs ilyen probléma, mert a nagyot el tudom engedni, a kicsit viszont túlzott vadászösztönei miatt nem merem még ekkor sem, de ő szépen jön velem hosszú pórázon, csak az eleje necces. Hogyan tudnám őket fegyelmezettségre tanítani, akkor is ha ketten vannak?



2014. máj. 25. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem és az egyik barátnőmnek egyidősek a kutyáink. Nekem cane corso, neki óriás snaci van. Amikor még 1 éves eszetlenek voltak és vittük őket sétálni, ugyanez volt a gond, pedig mindketten csak 1-1 kutyával voltunk :)

Egyszer fogtam, egy pórázra tettem a két lükét, mindkettőn fojtó volt, ami még elég nagy volt rájuk. Úgy mentek szorosan egymás mellett, mint a kisangyal, még csak nem is húztak! Csúcs volt. :)

Próbáld ki.

2014. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót annyival egészíteném ki, hogy lehet kapni olyan pórázt, amin 2 karabiner van, meg sima pórázhoz kettős elosztót is. De az is jó ha összetekered a két pórázt annyira, hogy ne tudjanak összevissza menni.
2014. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én használtam dupla karabineres pórázt, de azzal még úgy is felcsavarodtak egymásra, hogy fegyelmezetten mennek, mert ha mondjuk egyikük megáll egy pillanatra, a másik kikerüli, meg nem tudom, hogy csinálják...


Én már évek óta két kutyát sétáltatok, az elengedős helyig mindig így megyünk:

Mindkét kutyán külön póráz van, egyik a bal kezembe, másik a jobba, egyik kutya a bal oldalamon, másik a jobb oldalamon. Ezt a formációt tartjuk, ha így pórázon játszani akarnak, azt könnyű megakadályozni, hiszen közöttük vagy. Mivel a kutyáim ezt már megszokták, ezért foghatom a két pórázt egy kézben is, de nekem kényelmesebb külön-külön.

2014. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Én is kettőt viszek, de egyik kutya az egyik kezemben, másik a másikban van és így esélyük sincs keresztbe menni egymáson. Mondjuk ha az egyik kutyát nem is mered elengedni és a másik hisztizik ha nem mehet akkor ott azért nagyobb problémák vannak, mint a közös séta kontrollálása. Először is ezeket kellene megoldani, ha menni fog hidd el fegyelmezettebb lesz a séta is.
2014. máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eleinte két oldalról vezesd őket, aztán a szebben sétáló mehet baloldalra a lábad mellé, a másik meg amellé kívülre. Még így is tudod két kézben tartani a pórázt, hogy külön-külön tudd korrigálni őket, pl. amelyik nem húz, azt foghatod lazán a jobb kezedben, amelyikhez hozzá kell nyúlni, a bal kezedben. Hozzá fognak szokni, hogy egymás mellett menjenek, rövid pórzáron legalábbis, a gond ott szokott kezdődni, ha engeded nekik, hogy szaglászódjanak. Olyankor érdemes különvenni a két pórázt és mikor mentek tovább, akkor ismét sorba igazítani őket.
2014. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!