Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagáltok, ha olyan...

Hogy reagáltok, ha olyan kutyával találkoztok séta közben, amelyik meg akarja ölni a tieteket?

Figyelt kérdés
Olyan környéken lakom, ahol minden második gyökérnek kutyája van. A kis szőrpamacs méterekkel a gazdi előtt flexi pórázon, egy csettintés alatt képes "red zone" esetté válni, erre a gazdi meg csak tol egy "ejnye, nem szabad, kicsimet" lágy, anyai hangon. Az én kutyám fajtaspecifikusan is szubmisszív (mopsz), de úgy is nevelem. Szorosan mellettem megy, mindenkit teljesen ignorál, csak a sétával és velem törődik. Nem hogy nem támad, de nincs is olyan domináns testbeszéde, tekintete, ami kiprovokálná. Errefelé amúgy ha sétálok vagy csak nyitva az ablak, mindennap hallani kutyaösszecsapások borzasztó hangjait,de talán csak engem zavar. Aki rutinos az ilyen helyzetekben, ossza meg tapasztalatait.

2014. jan. 19. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
OFF: Az én kan kutyám nagyon domináns és nem tudok vele mit csinálni. Kutya suliba se tudtak vele mit kezdeni esetleg leírnád nekem kérlek privátba, hogy te hogyan nevelted olyanra?
2014. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rádörrensz, kiereszted a hangod, a másik kutya elé állsz. Gazdinak meg megmondani, hogy ha esetleg megkapta volna a kutyája a tiédet, csengethetné ki a pénzt.
2014. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azért az a megölés elég túlzás :D

Közép-nagy testű keverékem van, gazdik becsévélik a kis őrjöngő szőrmókokat. Mivel Neked kis testűd van, valszeg nem csévélik fel, mert hogy nem tudja ketté harapni Fifikét :P

Állj meg még a flexi távján kívül és szólj határozottan a gazdára, hogy ne engedje oda, húzza vissza a pamacskáját

2014. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi válaszolók, még jöhet több is.

Különben nem véletlen használtam a "megöl" kifejezést. Olyanokkal találkoztam, aki a szemét rászegezve őrült módon ugat, még ha jóval eltávolodtunk egymástól is, valamint volt dolgom a pórázon fel le ugrálva rángatózó pitbullal, és a "vihar előtti csendből" támadással is, szóval ezek nem a "hagyjál békén" vagy "bizonytalan vagyok" vagy "ez az én területem" ugatások. Fullasztó, borzalmas energia. Itt kegyetlen harcok mennek általában. És szólok a gazdának, hogy ne engedje az enyémhez, a paraszt meg: "jaj, de nem bánt". Örülnék, ha ezek az emberek kerülnének ilyen helyzetbe valami erőteljes fajtával szemben. Ami persze nem bánt. Muhahaha.

2014. jan. 19. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy miről beszélsz... "kegyetlen harcok", "kutyaösszecsapások"... Ha az én ablakom nyitva van, innen is kihallatszik az őrjöngés, így játszanak ugyanis. A kis flexiseknek meg csak a szájuk nagy ám, nem akarnak azok megölni senkit, csak hisztériáznak.


Én egyébként nem találkoztam még olyan kutyával, ami meg akarná ölni az enyémet, nem olyan gyakori az. Az ilyen kis szerencsétleneket meg csak sajnálom, hogy a gazdájuk megnyomorítja őket. De ha azt mondják, odaengedhetem, hát odaengedem laza pórázon és eddig még minden kutya túlélte.

2014. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A flexisektől nem tartok, mert azokra elég rádörreni. Nekem olyan esetem volt, hogy a ház előtt, ahogy kiléptünk a kapun egy nagyobb idősebb szuka kutya nekiesett a pórázon fickándozó kamasz kanomnak. A fiúcska menekült volna, de ugye pórázon volt. Magam mellé hívtam (húztam), közé és a szuka közé álltam, jelezve ezzel a szukának, hogy először velem kell tisztáznia a dolgokat. Akkor visszavett. De ugyanezt tettem egy domináló kan boxerrel is. Ha elég határozott vagy meggondolják, hogy kikezdjenek-e veled. Amúgy én ezzel úgy vagyok, engem összevarrnak TB-ből, az állatorvos többe kerül és a kutya is jobban sérül mint én. De én ilyen kamikaze vagyok, ha a kutyámról van szó.
2014. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Annak a válaszolónak, aki nem érti: két fehér kis valami hangját hallottam, miközben "játszanak", kinéztem az ablakból és a gazdik egymás száját tépő állatokat próbáltak k.anyázva szétszedni. Volt vér is. Ez csak egy ilyen "játék".


Utolsó: tiszteletre méltó a problémamegoldó képességed. Sosem a kutyára vagyok dühös, hanem a gazdákra. És ha rádörrentek a rakoncátlan ebükre, öntudatosan pofázni kezdenek.

2014. jan. 20. 13:39
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ne foglalkozz a gazdákkal, ha kérésed ellenére is közelednek, szólj, hogy ha odaengedi, felrúgod a kutyát ;) Tuti, hogy nem fogja engedni
2014. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Van az a szitu, amikor nem érdekel hogy a gazda mit pampog. "Hogy az ő kutyusa nem agresszív csak megvédi magát". Persze emiatt kell egy 40 kg-os boxernek mellkassal lenyomnia a 25 kg-os kamasz vizslát és miután a kiskamasz behúzott farokkal lekussad, jól fölé mászni és ledominálni...Na ez a pont volt az amikor magamhoz hívtam a kiskamaszt, majd a beérkező boxert felkértem, hogy tartsa távol magát a kutyámtól. (Eltoltam tőle, mivel a grabancát nem akartam elkapni, mégiscsak egy felnőtt boxer) A gazdi csak szóban próbálta a kutyáját leállítani.

Nem fogom megmagyarázni egy felnőtt ivaros boxer gazdájának, hogy hogyan kell leszoktatni a kutyát a dominálásról. Úgysem lesz igazam. Majd megoldom. Az én kutyámmal ne domináljon, főleg ha már az megadta magát. Volt idő amikor vártam, hogy a kutya gazdája cselekszik. Tapasztalatom annyi, hogy akkor megtépik a kutyám fülét, én meg nem tettem semmit. Nálunk én kezelem a balhékat. A kutyám játsszon, futkározzon és élvezze az életet.

2014. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!