Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát lenne érdemes?...

Milyen kutyát lenne érdemes? Foxi jó?

Figyelt kérdés

Panelba lakom, de sokat tudna velem mozogni.

Mert nem irodai munkám van, hanem edző vagyok, nagyon sokat és sokféle mozgástípust csinálok egy nap.

Vinném magammal napi szinten futni, biciklizni, kajakozni, így úszni is.

Vagy ha nem foxi, akkor milyen fajta lehetne jó még így.

Régóta szeretnék kutyát, most döntöttem el hogy lehetne.

Ez a videó is inspirált kicsit.

[link]


2014. máj. 26. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem lehetne foxi:) Nekunk is az van, napi 6x setalunk reggel csak 15-20 perc utan vannak hosszabbak, rovidek..:) meg rengeteget kirandulunk. Szoval ha tudsz vele eleget mozogni meg foglalkozni akkor lehet:)
2014. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Labrador retriever, golden retriever, magyar vizsla .........imadnak úszni és igenylik a mozgást!
2014. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De direkt ilyen középméretűt szeretnék, mert panelba nagyot nem akarok behozni. Ez olyan pont jó méretű, meg nem nehéz. Meg ha beül velem a kajakba akkor sem leszünk nehezek. Meg mozgékony, pont tudná velem tartani a tempót futáskor meg bicajozáskor.
2014. máj. 26. 10:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben akkor már mudit vagy pumit tartanék. A foxi is bírná a tempót, de kevésbé együttműködő fajta, és elég akaratos. Egyébként teljesen kezdőknek a mudi és a pumi is nehéz falat, de a foxi (meg a többi terrier) pláne az. De ha szempont, hogy elbírd a kutyát kézben, akkor én leginkább a mudit ajánlanám.

A vizsla, erdélyi kopó nagyon jól bírja a hosszú távú futást bicikli mellett is. Az erdélyi kopónak különösen jó az állóképessége.

A labrador is jól bírja a tempót, és a vizet is tutira szereti.


Akármit is veszel, mindenképpen egészségügyi garanciát adó tenyésztőtől vedd, egy szapis kutya kevésbé bírja a gyűrődést.


Ha nem ragaszkodsz fajtatiszta kutyához, akkor fajtamentésnél, menhelyeknél is találhatsz megfelelő kutyát, ráadásul egy felnőtt kutyával sokkal hamarabb elkezdhetsz aktívan sportolni, mivel egy kölyköt 1 éves koráig nem igazán szabad terhelni. Ha érdekel a mudi, akkor írj privátban, mert tudnék egy sporttársat ajánlani. :)

2014. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah közben írtál. Akkor egyértelműen mudit ajánlok neked.
2014. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a videó leírásában azt írják, hogy a videón lévő kutya nem foxterrier, hanem jack russel terrier. A jack russel kisebb, mint a foxi, kb 5 kg, a foxi kb 8 kg, a mudi 10 kg körül mozog, marmagasságtól függően.
2014. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A mudival rosszak a tapasztalataim, és kinézetre pont olyan kutyafajta, ami nagyon unszimpatikus. Olyan kutyát meg nem akarok. Teljesen kezdő nem vagyok kutyatartásban, mert nagyon sok kutyánk volt, amíg kertes házban laktam, csak elkerültem szülői háztól és most panelban élek már egy ideje, de a kutya, meg a kutyával mozgás, sétálás, futás hiányzik.

Gondolkodom amúgy a menhelyen, mert nem szempont a fajtatisztaság. Lehet onnan szerzek valami foxi méretű, vagy foxi keverék kutyát.

2014. máj. 26. 11:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a terrierek is jöhetnek, tapasztalattal és ilyen sok közös mozgással megfogja veled az Isten lábát.

Sok terrier keverék van menhelyen, illetve fajtamentőknél is nézz körül:

[link]

[link]


A videó egyébként nagyon jó, kár, hogy én túl félős vagyok az ilyen terepbiciklizéshez - így nekünk marad a közös futás.

2014. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Szétnézek akkor ezeken az oldalakon amit ajánlottál, meg a menhelyek oldalain, aztán keresek egy nekem való kutyát. A terepbicajozás amúgy tökjó móka, főleg ha van veled kutya, én régen mentem így sokat bicajjal + kutyával, szeretik a kutyák is hogy rohanhatnak végig az erdőn :) Ezt akarom újra az új kutyával :)
2014. máj. 26. 12:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként így látatlanban őt ajánlanám Neked, nagyon jól néz ki a kutya, fiatal, sportos, jó természetű:

[link]

2014. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!