Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fedeztetés, vagy a "nem...

A fedeztetés, vagy a "nem fedeztetés" a jó megoldás?

Figyelt kérdés

4,5 éves a boxerem, nincs ivartalanítva, ezért tüzel rendszeresen, ahogy kell. Sosem volt még kan kutyával dolga, kiskutyája se volt. Ez a második alkalom hogy álvemhes viszont.

Szerintetek az a jó megoldás, ha a következőnél fedeztetem, és akkor lenyugszik, vagy nem probléma ha sosem lesz kiskutyája?

Azért félek csak, mert ha volt már kiskutyája nem fog megvadulni nagyon ha legközelebb tüzel? Jelenleg semmi probléma, ha tüzel sem akar kimenni a kerítésen, elmenni kan kutyához, de félek ha lesz neki kicsi, akkor már akar majd. Mik a tapasztalataitok? Egészséges hogy sosincs kiskutyája?



2014. máj. 26. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, ha sosem volt kiskutyája. Szuka kutyám van, ivartalanítva van, és nem fiatal, nagyon vidám kutyus, és egyszer sem volt fedeztetve.

Csak a szukádnak, és a születendő kölyköknek tennél rosszat a pároztatással, inkább ivartalaníttasd. Megelőzöl vele egy csomó gondot. Arról nem beszélve, h 8 hetes koráig nem olcsó felnevelni egy alomnyi kölyköt.

2014. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egészséges , ha nincs kiskutyája. Az lenne a legjobb, ha ivartalanítanád. Akkor megoldódna az álvemhesség , meg minden egyéb gond. Ha fedezteted, attól nem lesz nyugodtabb. Nem tudom hol hallottad h megvadul, amiért nem voltak kölykei. Ez nem igaz, hidd el, a legjobb az ivartalanítás. Az én szuka kutyámnak semmi baja, amióta ivartalanítottam.
2014. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem azért vadul meg mert nincs kiskutyája, hanem azután ha egyszer fedeztetem, és utána a következőnél.

Sajnos az előző boxerünk ha tüzelt akkor elszökött, átment 2 m kerítésen is csak hogy a kanhoz odamenjen. Ez is lett a veszte. Nem akarom ezt.

Ez a boxer nagyon jól tűri a tüzelést, észre se venni, meg sincs indulva, semmi.

AZ ivartalanítástól azért "félek" mert a boxer kényes az altatásra. Igazából az állatorvos szerint az álvemhesség nem nagy gond, nem kell foglalkozni vele, a kutya elhagyja a dolgot. Nem nagyon akarom műttetgetni.

2014. máj. 26. 19:36
 4/15 A kérdező kommentje:
Első, hogy érted hogy nekik tennék rosszat? Egyébként is szeretnék a boxer mellé egy másik kutyust, mert egyedül nagyon unatkozik (3 hónapja pusztult el a "párja").
2014. máj. 26. 19:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ősrégi tévhit, hogy egyszer is pároztatni kell egy kutyát, mert az kell neki. Kár, hogy ezt az állatorvosod nem mondta. Az álvemhesség pedi igenis nagy gond, sokkal nagyobb az esélye a kutyának méhgyulladás/daganat megjelenésére, illetve emlőrákra.
2014. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért jobb neki, mert a szervezete úgy reagál az álvemhességre, hogy előbb- utóbb gennyes méhgyulladása lesz. Akkor pedig ígyis-úgyis műteni kell. Vagy elpusztul. ha jó klinikán csinálják, az egész műtét maximum fél óra. Nem egy nagy dolog, sőt utána még gallér sem kell rá, vannak már olyan technikák, amik ezt lehetővé teszik.

Egyébként azért is írják, hogy rossz neki, meg neked is, mert rengeteg pénzbe kerül a pároztatás és nagyon felelőtlen lépés is, rengeteg itthon a gazdira váró kutya.

Egy alom felnevelése meg iszonyat pénzekbe kerül s lehet rajtad marad 5-7 kölyök.

A fialás után egyébként nem hülyül be a kutya, csak te növeled annak az esélyét, hogy a szukádnak valamilyen egészségügyi problémája legyen, valamint ha nem megfelelőek a körülmények, jelentősen meg is rövidülhet az élettartama.

2014. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszadó vagyok!

Úgy értettem, hogy egyrészt leterheled vele a kutyádat, lehet, hogy császározni kell. Előfordulhat, hogy a kölykök meghalnak benne.

A kölyköket meg nagy valószínűséggel kidobják. Most is nagyon sok menhelyen vannak megunt kölykök.

Ha másik kutyust akartok mellé, menjetek el menhelyre, nézelődjetek ott, vagy fajtamentéseknél, ha fajtatiszta kutya kell.

2014. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy egyszer ellenie kell a kutyának. Ha többször volt már álvemhessége, akkor nagy a kockázata a méhgyulladásnak. Ha a legközelebbi tüzelésnél fedezteted, azután a probléma újra fog jelentkezni.

Attól még, hogy ivartalanítod, lehet neki hozni társat.

Ha nem értesz a tenyésztéshez, akkor szerintem ne is csináld. Megfelelő ismeretek nélkül nagyon nehéz végigcsinálni, és lehetséges, hogy ezzel nagyobb bajt okozol a kutyának.

Most nevelgetek két olyan almot is, akik hasonlóképpen születtek meg. Nagyon szerették volna a kiskutyákat, de az egyik helyen az anya nem tudja gondozni a kicsit, a másiknál meg elpusztult az anya.

Neked kell döntened, mi csak tanácsot tudunk adni, vagy megfogadod, vagy nem.

2014. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy az álvemhesség előbb utóbb gennyes méhgyulladáshoz, vagy emlődaganathoz vezet. A fialás ebben a korban már kockázatosabb, eleve megviseli a szervezetet, így azt javaslom én is, hogy ivartalaníts. Gondolj bele, hogy ha komplikáció lenne a fialásnál, akkor kellene műteni, mikor sokkal vérzékenyebb, gyengébb, veszélyeztetettebb. Ha daganatig, vagy méhgyulladásig fajul az álvwemhesség, ugyancsak sokkal nagyobb majd a műtét kockázata. Keress egy nagyon jó orvost, és ivartalanítsd, azzal teszel a legjobbat neki, hidd el:)
2014. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Mindegyik nagyon érdekes, és elgondolkodtató. Egyelőre nem gondolkodom abban, hogy pároztassam, csupán mint kérdés vetettem fel.

Az ivartalanítástól csak azért félek, mert a boxer állítólag érzékeny az altatásra. Bár a szemét műttettem már (szintén fél órás volt, mirigy kitüremkedés miatt), azért tartok ettől az operálástól esetlegesen. 5 éves lesz idén, nem késői már?

2014. máj. 28. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!