Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek bejött a klikkeres...

Nektek bejött a klikkeres tanítás?

Figyelt kérdés

Milyen volt a kutya, amikor elkezdtétek? Volt valami rossz tulajdonsága, amiről sikerült ezzel a módszerrel leszoktatni?

Fajtát, kort is írjatok légyszives!

Köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 27. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem leszoktatásra van. Arra a nevelés való. Magas szintű trükkök tanítására használom, arra nagyon jó.
2014. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éves mudi (első voltam).
2014. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jobban fog figyelni rád, jobb lesz a kapcsolatotok ... persze nevelni is kell, önmagában nem csodaszer. Érdemes elkezdeni! :) Előző kutyámnál is ezt használtam és a jelenlegi kölyök mudimnál is.
2014. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Nekem sajna nem vált be. Labradorom van, már 3 éves lesz, kölyökkorában jártam vele kutya oviba, ahol a klikkerezés alapjai már voltak, 1 éves korában pedig tanfolyamra jártam vele ugyanebbe a kutyaiskolába. A kutyám tojt nagyban a jutalomfalatra, a feladatra, és rám is, nagyon öntörvényű. Egy szenvedés volt vele a tanfolyam, a végére már nehezen ugyan de megcsinálta a feladatokat, de csak ha ott voltunk. Otthon, vagy az utcán semmi. Aztán feladtam a próbálkozást, és elfogadtam, hogy ő egyszerűen ilyen. :) Amúgy vegyesek voltak a csoportba a tapasztalatok, volt akinek nagyon jól működött, volt aki úgy szenvedett, ahogy mi. Próbáld ki, és meglátod, a te kutyád hogy reagál rá!
2014. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A klikker csak akkor alkalmas rossz tulajdonság megszüntetésére, ha ehhez megerősítés kell - pl félős kutyánál jutalmazni az érdeklődést stb.


Mi szoktunk klikkert használni, de mivel macerás mindig magunknál hordani, ezért csak nagyon ritkán, és szinte kizárólag formálásra.

2014. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincsen rá szükségünk, mert anélkül is nagyon tanulékony. Csak néha veszem elő, ha bonyolultabb feladat van, és látom, hogy nélküle nem érti, de egyébként alap dolgokhoz még sosem használtam mert 2-3 alkalom után már tudja.

Nemsokára tervezünk majd második kutyust, aki a "listán" kicsit hátrébb van a tanulékonyságban, úgyhogy lehet nála majd többször lesz rá szükség.

Nevelésre nem tervezem használni, mert elvileg a klikker a pozitív megerősítésen alapuló oktatás eszköze, nem pedig a büntetésé. Nagy gondok lennének, ha belezavarunk vele.

Persze ahogy előttem is írták, az más kérdés ha megerősítéshez használjuk vagy csak viselkedésen javítunk vele stb. De fegyelmezésre szerintem alkalmatlan.

2014. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, a klikker nem nevelésre hanem tanításra való.

Az meg hogy működik e nem kutya függő. Azon múlik csak és kizárólag h a gazda hogy csinálja... ha csak nem butább a kutyád egy aranyhalnál. Ugyanis azokat is lehet ''tanítani '' vele

2014. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Feladatok pontosítására, gyorsítására használom, illetve új, nehéz trükkök tanítására.

4-es válaszoló, nálatok nem a klikker nem vált be! :) Egyszerűen a kutyához nem sikerült megtalálni a kulcsot, a határozottságot és következetességet

2014. máj. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Igen azért írtam azt, hogy nekem nem vált be (nem a kutyának), biztos én csinálta rosszul. Azért mentem el vele tanfolyamra, mert szerettem volna, ha jobban szót fogad nekem a kutya, ugyanis séta közben van vele probléma, ha elengedem van hogy nem jön azonnal oda hozzám, ha hívom, elmászkál messzebbre stb, pórázon pedig kegyetlenül húz. Elég sokat foglalkoztunk a behívással a tanfolyamon is, meg otthon is rengeteget gyakoroltam. Az volt a baj, hogy jött a kutyám, ha éppen úgy tartotta kedve, de ha pont jobb dolga is akadt, akkor még a jutalomfalat se motiválta hiába tartottam az orra elé, akkor sem vette el. Pórázon is többmindent próbáltam, a megfordulás ellenkező irányba nem vált be 3 hónapig sétáltam vele így, semmi. Aztán klikk, jutifalat, ha mellettem jött, amint valami szagot érzett egyből húzott megint. Szóval feladtam, belefáradtam. De már megszoktam, nem bosszankodom miatta.
2014. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igazából se a pórázfegyelemhez, se a sima neveléshez nem szükséges klikker, sokkal inkább tekintély :)

Szomorú, hogy feladtad!

2014. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!