Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres tanítás? Néhány...

Sexy Ladyy kérdése:

Klikkeres tanítás? Néhány kérdés róla (? )

Figyelt kérdés
Csak annyi lenne, hogy érdemes kilikkerrel tanítani? Vagy ugyanezt az elvet követve lehet maga a klikker eszköz nélkül is hasonló eredménnyel tanítai? Valamint, ha klikkert használok, de később agilityzni, dog dancingelni, vagy frisbeezni szeretnék a kutyámmal, akkor ez befolyásol valamit? Nehezebb pl. az agilityt megtanítani, ha addig klikkert használtunk és akkor meg nem? Vagy ez hogyan van? :D

2012. nov. 12. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A klikker egy eszköz mellyel azt a pillanatot jelölöd meg a kutyának amikor jól csinálta a feladatát. Pontosabb eszköz mintha csak jutalmaznál. Persze, hogy lehet másképp is tanítani a kutyákat, csak a klikkerrel gyorsabb. Nem lesz nehéz akkor sem ha sportolni akarsz vele mert az elején kell csak az elemek parancsszavak begyakorlásához, azt meg nem árt ha tudja a kutya az adott pillanatba, hogy akkor csinálta jól. Lehet a sportokhoz is használni ha addig bevált. Nekem pl működik, bár még csak most kezdünk agilityzni majd.
2012. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolultabb trükköket pl dogdancingben nem is tudom ,hogy lehetne klikker nélkül. Biztosan lehet,nem azt mondom,de lényegesen egyszerűbb és gyorsabb klikkerrel:) Én csak a sajátjaimról (pontosabban a párom kutyái,de én többet foglalkozok mostmár velük -több szabadidő-) ,a hagyományos tanítást követte nálunk a klikkeres,amikor megismertem. Sokkal nagyobb kedvvel cisnálja a kutya is klikkerrel,meghát olyan bonyolult feladatokat lehet felépíteni vele,amit szerintem a hagyományossal nagyon nehéz. Pontosan azért,amit előttem is írtak,mert a klikker megjelöli a pillanatot amiért a falat jár . Ha csak falat+dicséret van ,amig azt odadod,már rég nem azt cisnálja a kutya amit kéne .
2012. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg Vámosi-Nagy Nóra Klikker című könyvét (azt hiszem ez a címe, lusta vagyok felállni megnézni) és abból mindent megtudsz. Ha tényleg akarsz klikkerezni a kutyáddal, akkor elengedhetetlen kellék a könyv, mert nem csak úgy van, hogy elkezdek klikkerezni és kész. Ennél egy picit bonyolultabb a dolog.
2012. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Tehát a sportokhoz is lehet, sőt, ajánlott használni a klikkert :)

Utolsó, tudom, hogy nem csak fogom a klikkert és egyszerre nekiállok tanítani, eljutottam odáig, hogy nem csak ennyi az egész, ezért ezt az oldalt olvasom egy ideje, de nem régóta: [link]

Utánanézek a könyvnek is, lehet megveszem, köszi a tippet ;)

2012. nov. 12. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a klikker.hu-ról "tanultam" meg mindent.Persze nem a könyv ellen beszélek,olvastam utána de nem nagyon mondott olyan dolgot amit az interneten nem találsz meg.Persze károdra nem lesz :D
2012. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Vagy ugyanezt az elvet követve lehet maga a klikker eszköz nélkül is hasonló eredménnyel tanítai?"


Igen, lehet. Az eszköz lényegtelen. Az más kérdés, hogy kutyák esetében a klikker mint eszköz célszerűbb, mint bármi más. Maga az elv amit említettél az pedig nem más, mint a kondicionált megerősítés. Süket kutya esetén nyomkodhatnád a klikkert ahogy akarod, nem sokra mennél vele. :) Lehet viszont fényjelet használni helyette. A lényeg, hogy valami egyszerű, rövid fizikai ingerre kell kondicionálni a jutalmazást. Halaknál is működik. Amúgy akik klikkereznek, szinte mindenkinek van "klikkelő szava" is. Csak még mielőtt valaki megkérdezné, hogy "mi van, ha otthon felejtem a klikkert?" Itt is az a lényeg, hogy minél rövidebb legyen és mindig ugyanazzal a hangsúllyal mondd. Én az "ugy" (rövid u-val) szót használom.

2012. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Én klikker nélkül tanítom a kutyámat, nekem így is gyorsnak tűnik a tanulása.(1 nap 1 trükk)

A nehezebb feladatokat is megtudom neki tanítani, igaz, azok több időt vesznek igénybe de az egyszerűbbek, mint a pacsi, hempereg, hangot azok egy nap alatt megvannak, de pl a hajol-t úgy tanítottam neki, hogy amikor nyújtózkodott akkor mondtam neki, hogy hajol! ügyes hajol!

Még jutalomfalatot sem adtam neki, csak amikor azt csinálja, amit kell, akkor ilyen magas hangon mondom neki, hogy űűűgyes, inkább az ű-t megnyomva, és kb 2 hét múlva amikor úgy próbából mondtam neki, hogy hajol, akkor lehajolt. persze volt nagy dícséret, meg simogatás, és azóta is előszeretettel csinálja.

Amúgy a láb között szlalom, tolatás, oldalazva menés meg az ilyen kicsit nehezebbeket is tudja.

Amúgy egyáltalán nem vagyok a klikker ellen, sőt gondolkozom rajta, hogy vegyek, csak végig gondolva, hogy leülök vele tanulni, akkor általában kézjelet használok, s már úgy is kezdem a tanítást, legyen az egyik kezemben jutalom, a másikban klikker, nekem így bonyolult.

Meghát, nagyobb a kihívás, nagyobb a sikerélmény.

2012. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
megint köszönöm mindenkinek :) Szintén hasznos válaszok!
2012. nov. 12. 20:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha neked az gyors, akkor a klikkerhez mit szólnál? Nekem 15 perc alatt tanulta meg a pörög trükköt...
2012. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó, jó ne veszekedjünk :D De ezek szerint a klikker mellett van több szavazat:) Sőt, mindenki jó véleménnyel van róla. Akkor úgy gondolom kipróbáljuk:) Eleve szimpatikus volt ez a módszer...:D
2012. nov. 12. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!