Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos csivava kutyusnak...

6 hónapos csivava kutyusnak milyen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Üdv!


6 hónapos csivava kutyusnak milyen tápot szokás adni? Nem volt még csivim, olvasgattam kicsit utánna, de tapasztalt emberkéktől kérdezném :)


Mivel nem sokat eszik 100on gagyit nem akarok adni neki de holibiris összegűt se, tehát ami megfelelő a kis szervezetének :)


Köszi!



2014. máj. 28. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Enyéim vagy Eukanubat kapnak, ami nem rossz, de a legjobban a SelectGold small breed tápja jött be. Royalt ne, mert kolyokkent tapasztalataim szerint nagyon "felfújja" a kutyát. Vagyis sokkal csontosabb, nagyobb méretű lesz tőle.

Én RealNature konzervezek is, és gyakran főzök nekik répát, mert imádják, de ha nyersen megeszi, az a legjobb :-) néha rizs is kerül a tálba :-)

2014. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nálam natural and delicious tápot kap enni, az árához képest valóban nem a legjobb a royal, de hogy milyen nagy lesz a kutyád ezt a genetika határozza meg nem a táp.
2014. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a segítséget, de hidd el, épp elég ilyen fajta panasz van rá, fájtától függetlenül. Szóval nagyrészt genetika, de a royal nem véletlenül nem nagy divat csivavasok körében, amíg a kutyus teljesen ki nem fejlődik.
2014. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem jó tenyésztőtől van törzskönyves kutyám, külföldi vérvonalból.kölyök korában a tenyésztőnél royal startert evett, én kölyökorban folytattam royal mini juniorral egy éves koráig. A marmagassága 16cm lett és 1,7kg. háthossza: 19cm, az orra hossza 1cm. Royalt kapott enni és nem lett se hosszú se magas, mert jó helyről vettem. Felnőtten kezdtem etetni már gabona mentessel.
2014. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és érdemes kilátogatni kutyakiállításra is mert van pár olyan magyar tenyésztő akinek a kutyái olyan patellásak, hogy kapdossák a lábukat fel. De nyilván ez is royal táptól van, nem azért mert minőségtelen kutyákat összeraknak...
2014. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudod, ki vagyok, de ha tudnád, nem hiszem, hogy ennyire kioktatnál.

Ha hülyének akarsz beállítani, megteheted, arc és név nélkül vagyunk.

Nincs sok kutyám, de mind után csak pisilnétek! Mind PL 0/0. 6/6. Meg egy-két győztes cím :-)

Lehet elnezek még pár kiállításra, így is elmúlt pár évben ott voltam 80-90-en ;-)

2014. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A beképzeltségből azért jó sok kijutott neked :D Akkor magyarázd már meg mi az a titkos összetevő a royalban amitől a kutyák megnyúlnak??? :D
2014. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én a véleményemet írtam le egy tápról. Te letámadtál. Épp, hogy azt nem írtad, hogy próbáljak meg egy csivavát venni, ne valami szapis csivava-féle kutyával próbálkozzak/szaporítsak.

Nem tudom, kinek milyen önbizalom jutott ki, hidd el a sikereimért épp eleget gürizek, és akkor leoltanak, ezt nem tartom jogosnak. Kiváncsi lennék, mennyi kiállításon fordultál meg.

Igenis, a Royal nagyon jó táp, de nem minden esetben tökéletes választás fiatal, fejlődésben levő kutyáknak adni. Nekem kitűnően megfelel a royal pl. vedlés után, vagy tüzelés után, amikor a kutya levedlik, és bizony a kiállításra nem viszek se patellás kutyát, de még csak szőrben alul kondicionáltat sem, a royal jól támogatja a kutyát a szőrnövesztés ideje alatt. Nem tudom, mi okozza, de bizony előfordult már hogy hirtelen nyúltak a kutyák tőle, nyúlánkabban lettek, és nem csak speciel csivavára gondolok.

Csivavások körében kölyök és fiatal korban minden külföldi tenyésztő barátom mellőzi a royalt a kutyák étrendjéből, és ez nem véletlen.

Azt meg nagyon sajnálom, hogy nem olyan választ tudtam írni, amit szerettél volna olvasni. Bőven járok kiállításokra, az összes kutyám szűrve van, és az a minimum, hogy a tenyésztésbe fogott egyedek szűrtek és mentesek!

Fogadd el, hogy attól, mert elvakult vagy valami irányába, a válasz, amit írtam VÉLEMÉNY. Én elfogadom, ha te startert is adsz ebből a tápcsaládból, majd folytatod az etetését juniorral, majd adulttal. Egyéni döntése mindenkinek, hogy mit tesz a kutyája elé.

2014. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond a nézőpontoddal de indokolj és érvelj hogy miért nem jó. Érvet nem hallottunk hogy mi a "csodszer" amitől megnyúlik a kutya. Akkor én válaszolnék... Valóban a nagyon magas fehérje tartalmú tápoktól meg nyúlhat hirtelen a kutya de ez a nagytesűeknél veszélyes és nem azért mert túl nagyra nő ez vicc hanem mert hirtelen nő sokat (egy nagyobb testű kutyát nem is lehet egy évesen tenyésztésbe fogni mint egy csivit) DE egy kistestű hamarabb eléri a végleges súlyát (egy csivava már 1 éves korára eléri a végleges súlyát nem úgy mint esetleg egy német juhász aki nagyon sokat nő még egy éves kor után is). Viszont kistestűeknek mert hamarabb kifejlődnek magasabb fehérje tartalommal készülnek a tápok (ha megnézed az összetételt akkor láthatod hogy mindegyiknek 30% feletti a fehérje tartalma gondolok itt a prémium tápokra ( hills, pro plan, royal ez mind kb ugyanaz beltartalomra), a gabona mentes tápok pedig még több fehérjét tartalmaznak. Persze lehet etetni olcsó táppal, mindenki másra esküszik. a royal beltartalomban nem tesz releváns különbséget a kutyák méretei között (a starter tápja minden kutya méretnek egyforma beltartalommal rendelkezik csak a tápszemek méretében van különbség) és itt a hiba! De ez konkrétan nagy testűeknél vagy közepes méretű kutyáknál jelenthet gondot, nem a kicsiknél. Le lehet húzni bármelyik tápot de az csak úgy hiteles ha indokot is mondasz hozzá (és az nem érv, hogy mások is ezt mondták). Nem szaporítóztalak le (ezt nem is tudom honnan vetted) és nem tisztem pálcát törni senki felett. Nekem egy vágyam van olyan magyar vérvonalú csivavát látni kiállításon aki veterán osztályba indul és nem "három lábon ugrál" aki ilyen kutyát felvezet azelőtt le a kalappal és minden elismerésem az övé.
2014. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kellemes eszmecserét, de innentől kezdve a témát a részemről lezártnak tekintem.
2014. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!