Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszűszőrű csivava kutyusnak...

Hosszűszőrű csivava kutyusnak nagyon hullik a szőre? Van olyan gyógyszer vagy por amitől nem?

Figyelt kérdés
Vagy szuri, vagy bármi amitől nem hullana a szőre annyira? Mert hallottam már ilyenről, de nem tudom pontosan hogy mit. Fontos lenne! Valamint minél olcsóbban jó lenne beszerezni ...
2010. szept. 7. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha zavar a szőr akkor ne vegyél szőrős állatot... Most őszintén a csivava nem túl hatalmas, ezért nem lehet annyira rengeteg szőre sem. De szerintem a szőrhulláas természetes dolog éas nem kéne kínozni azzal hogy megakadályozod. Illetve ha nincs pénzed ilyen divatos kutyára akkor ne akarj olcsón mert ez nem egy tárgy amin lehet spórolni.
2010. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Foltokban hullik? Mert akkor doki. Milyen kaját kap, lehet nincs meg benne a kellő tápanyag.
2010. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem nem foltokban hullik a szőre !! =/ De hallottam már olyan készítményről talán amitől kevésbé hullik a szőre a kutyusoknak. Valami jó készítmény?Tapasztalatok?
2010. szept. 7. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Kutyakefe,csodákra képes :)
2010. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Norczy ***** válasza:
könyörgöm! a vedlés természetes folyamat! ne akard megakadályozni!kb 2 hónap és vége van! ha zavar hogy vedlik miért nem perui v mexikói meztelent vettél? egy csivavának amúgy sincs sok szőre még a hosszúszőrűnek se! Gondolj bele nálam mi van a csau csau után! Naponta felpórszívózok a szobákban, nagy kaland! a lakás többi pontján amúgy is napjában legalább egyszer kell söpörni és ennyi volt a szőr! Mellette két naponta fésülöm hogy fogyjon a kihulló szőr belőle minél hamarabb. Egy csivit csak hamarabb meg lehet fésülni mint egy csaut.
2010. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazuk van azoknak, akik azt írták, hogy inkább ne tarts kutyát, ha zavar a szőr. Vagy legalábbis ne hosszúszőrűt...

Én még nem hallottam ilyen cuccról, ami csökkentené a vedlést, de ha lenne sem adnék a kutyámnak. A vedlés egy természetes folyamat, ezek a szerek viszont mind mesterségesen előállított szemetek.

Gondolom Te sem akarnád, hogy a kutya egészségének a rovására menjen.

Vannak olyan fajták, amik nem vedlenek (pl. máltai selyemkutya, vagy yorkshire terrier, stb) de ez nem azt jelenti, hogy az ő szőrük nem cserélődik. Én naponta átfésülöm a kutyámat, és így is mindig marad szőr a kefében, de ez soha nem érdekelt.

Tudom, hogy ez a kutyatartás velejárója, és Te is inkább vedd tudomásul, és ennek fejében mérlegelj, hogy szeretnél e kutyát tartani.

2010. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!