Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz meglévő kutyák mellé,...

Kuvasz meglévő kutyák mellé, leendő gyermek mellé?

Figyelt kérdés

Van most 2 kutyánk, két puli. Alapból a magyar fajtákért vagyunk oda, de számomra a kuvasz több, mint kutya. Rég óta tervezem, hogy "veszek" egyet, most az anyagi lehetőségeim is megvannak, a hely és a szabadidőm is. Viszont 22 éves vagyok, tekintettel arra, hogy egy kutya él 12-14 évet, remélhetőleg mire ő 3-4 éves lesz, nekem családom lesz, kisgyerekek. Szóval még nincs. Nagyszüleimnek volt kuvaszuk és egy percig nem féltem tőle sosem, nagyon okos kutya volt, csak sajnos láncon volt tartva, és nem is volt nevelve (6 voltam, mikor ő meghalt, így nem volt beleszólásom a dologba, kérem a nagyszüleimet sem szidfalmazni, már ők is elhunytak) és a kutya megbolondult, elaltatták mert támadt rájuk is meg stb stb. Ez a tarzózkodás kissé bennem maradt és a mostani kutyáim is gyönyörűen hallgatnak rám, rendesen vannak nevelve láncon egy percet nem töltöttek, nem telik úgy el nap, hogy ne mennénk egy nagy kört a környéken és ez nem lenne máshogy a kuvasszal sem, valahogy mégis ott lenne a félelem, hogy mi van, ha "megbolondul", mi van, ha a leendő gyerekeket támadni fogja, vagy nem lehet őket összeengedni stb stb. Megfelelő neveléssel, tartással, jó kennelből való vétellel mindez 100%-osan kiküszöbölhető?

Egyébként tudom, hogy nem való kezdőknek, a koromból illetőleg gondolhattok annak, de mint mondtam van már két kutyám, gyermekkoromban is folyamatosan kutyák között voltam, magyar vizslánk is volt, nagytestű keverékünk, németjuhást, labrador, tacskókeverék. Bár ezek nevelését nem egyedül csináltam, de részt vettem benne, nem mondanám magam kezdő kutyásnak.

Kérdésem másik témája, hogy a megévő két kutya milyen hatással lehet rá? Mert gondolom lejátszák hamar, hogy ki a góré és nem egy 3-4 hónapos kölyök fog felülkerekedni, de később nem lehet az, hogy emiatt bepróbálkozik átvenni a magasabb rangot és mondjuk úgy megfélemlíti őket? Egyébként az egyik egy ivartalanított szuka puli, a másik kan, de mire jönne a kuvasz ő is ivartalanítva lenne és persze idővel, amikor már lehet a kuvasz is. (kuvaszból szukát szeretnék, mert úgy tudom jobban kezelhetőek)


2014. máj. 28. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kiküszöbölhető. Nevelés kérdése. Ha esetleg nem fog menni, akkor kérd szakértő segítségét, amennyiben módodban áll. Egyébként olyan jó olvasni, hogy valaki nem csak úgy veszi a kutyát, hanem tervezi, és ivartalaníttat is!
2014. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nekem a kuvasz kb azóta álmom, mióta a mamáméké meghalt, akárhányszor látok egyet, gyönyörködöm bennük, szinte nincs olyan nap, hogy ne gondoljak rájuk :) Szóval még jó, hogy előre tervezem.
2014. máj. 28. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad rajta. Eléri a megfelelő kort úgyis átveszi a rangsort. Nem jellemző, hogy feleslegesen hatalmaskodna a kuvasz. Figyelj oda, hogy egyszerre és külön kapjanak enni és egymástól távol külön tálban! Nekem most egy kuvasz kanom van és egy nála idősebb jagd kanom. Egyedül a kajánál fordulhat elő az összezördülés, de megelőzhető azzal amit leírtam. Amíg esznek ott vagyok 5-10 perc. Így mindegyik megeszi nyugodtan a kaját. Nem szabad hagyni, hogy a rangsorban magasabb felegye a gyengébb elől az ételt. Régen meg dobermannom volt egy foxival. Ott sem volt gond. A rangsor eldöntése után elég volt egy mordulás a vita elintézésére. Viszont egy német juhász és labrador után a kuvasz kemény dió. De a szuka kezesebb kevesebb gond van vele. Olvasgassál utána, hogyan neveld fel, hogyan kezeld a dominanciát. Nem ördöngősség, csak következetesség és figyelem.
2014. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kuvaszokat tartok, ha van puli kan akkor a kuvasz szuka összeverekedhet a puli ivartalanított szukával a kan miatt. Olyan helyen ahol azonos nemű kuvaszokat tartanak nincs gond. Nekem már ez a második kuvasz szukám az előző elpusztult.Az előző is folyamatosan megverte az akkori puli szukát, a jelenlegi is az utóbbit, kuvasz kanom van.. Oda jutottam hogy a pulit csak kennelbe tudtam tartani, megsajnáltam és elajándékoztam.

Jelenleg csak kuvasz szuka van, egy kuvasz , egy komondor és egy tacskó kannal.

A kuvasz és a komondor kannál ugyanez játszódik le, ki is nyírnák egymást. Így a kuvasz kan csak éjjel van szabadon, nappal kennelbe van. A komondor kan meg nappal szabad , éjjel a jószágok udvarán van a hátsó kertben. Nem adom meg nekik a lehetőséget hogy összeverekedjenek.

2014. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!