Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers hús/táp. Melyiket...

Nyers hús/táp. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Első kutyám lesz a blöki, még nem tudom milyen, de én egy közeoes testűre gondoltam, szinte biztos, hogy menhelyi szóval fajtát nem mondok. Melyik etetést ajánlanátok? Ha hús, akkor milyet? Ha táp akkor milyet? Úgy tudom, nem szabad nagyon váltogatni, szóval ha xy tápot veszek most, akkor legközelebb is, tehát nem kell a változatosság.
2014. máj. 28. 13:55
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ha e kettő közül kell választani akkor inkább táp...

A mai ipari húsokat nem árt megfőzni az fertőtleníti és a kutya is könnyebben emészti meg.

2014. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyers hús.

+ Olcsóbb.

+ Egészségesebb.

+ Változatosabb.

- Pepecselős.

Táp.

+ Egyszerűbb.

- Drágább.

- Sok gagyi van.

- Bizonyos tápok túltolják a kutyát.

2014. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mit jeéent, hogy változatosabb és pepcslős? tudom melyik szó mit jelent, csak na, egy hús az hús, mitll lenne változatos? vagy úgy gondolod egyszer comb egyszer lapocka?
2014. máj. 28. 14:09
 4/13 anonim válasza:
Mehet a táp is, a fő a változatosság szerintem. A miénk pl. eszik répát is :D szóval próbálkozhatsz ilyenekkel, de ugye van sok dolog amit nem szabad egyáltalán adni a kutyáknak. Szerintem nézz utána ezeknek a témáknak, én se tudok mindent fejből, esetleg könyvesboltban nézz könyvet, állatkereskedésben kérdezősködj:)
2014. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként tartunk itthon tyúkot/nyulat. Ha azt adnám neki az nem baj? És az adagolás milyen mértékű? Mennyi kell neki húsból? A tápra tudom rá van írva h pl 30-40 kg közt 300g/nap (lehet nem pont ennyi, csak modntam valamit) Akkor húsból is kb annyi kell?
2014. máj. 28. 14:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Változatosabb:

- szárnyasok (liba, kacsa, pulyka, csirke)

- vörös húsok (marha, disznó - főzve)

- vad húsok

- hal

Ezeken belül is hús és belsőség. Szóval ezért változatos.


Pepecselős: hát azért pl. a disznót meg kell főzni, ezeket a húsokat tárolni kell valahol ha több napra veszed (mélyhűtő), fel kell vágni őket (pl. marha tüdőt nem egyszerű vágni).


A tápot pedig csak beleöntöd a tálba.

2014. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na, a nyulat ki is felejtettem.


Hát annyit kell adni, hogy a kutya se kövér, se sovány ne legyen.

2014. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

És igen, ahogy itt valaki feljebb írta. Nyers hús mellé kell adni valamilyen ballasztot (főtt rizs, búzadara, zab), illetve minimális zöldséget (sárgarépa talán a legjobb).


A barfosok még raknak hozzá tojást, joghurtot, miegyebet.

2014. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ha tehetném nyersen etetnék. De nincs rá időm. Persze hétvégen a piacon látok pl. csirke szívet,veszek neki kap mellé egy fél banánt (nagyon szereti) és kész is a kajcsi.

Mivel ezt nem tudom megoldani minden nap maradok a tápnál. Farmin Team Breedert kap,egy 20 kg-os 6 hónapig elég. Heti 1x felturbózom neki. Vagy veszek neki egy fél kiló más tápot és keverem,vagy felöntöm neki vízzel,kap rá egy pici konzervet....

Persze néha kap a húsokból mócsingos részeket. Így nem unja meg a tápot se.

De ha teheted nyersen etess!

2014. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én táppal etetek (40 kg-os rotti szuka Brit premiummal), de egy két hetente beiktatok nyers húsos étkezést 3-4 napra. Ilyenkor nyers marha szívet/tüdőt/lépet kap almával, sárgarépával, egyéb zöldséggel. Szénhidrátot semmit a nyers hús mellé, joghurtot/kefirt viszont minden nap.
2014. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!