Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ellik? SOS

Most ellik? SOS

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok szaporito, teljesen veletlen modon lett vemhes a kiskutyam. Kapott injekciot, fogamzas gatlot de egyszer kiszokott es vemhes lett. Mar par napja furcsan viselkedik, nyugtalan,most pedig nagyon liheg, es folyamatosan nyalogatja a nemi szervet. Ez mar az elles elso szakasza?
2014. máj. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Irány a dokihoz, ha eddig még nem voltatok a vemhesség alatt.

Mivel a kan ismeretlen, lehet a szuka meg sem fogja elleni a kölyköket, lehetséges, hogy császározni kell.

Valamint minden ellés elengedhetetlen kelléke az állatorvosi megfigyelés mind a vemhesség, mind maga az ellés alatt, ha neadjisten szakszerű segítség kéne.

Te sem szülsz doki nélkül, gondolj bele!

2014. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem fogamzásgátló kellett volna neki, hanem IVARTALANÍTÁS, meg egy biztos KERÍTÉS. Ha tudtad, h vemhes lett, utána kellett volna járnod mindennek.

Hívj fel egy állatorvost, ha szükség lesz rá, menjen el hozzátok.

2014. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóltam a dokinak, èdesapám tenyésztett kutyákat, és ő mindent elmondott. Persze voltunk dokinál és utána is néztem, csak biztos akartam lenni a dologban. Köszönöm a válaszokat:)
2014. máj. 28. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
De igen, szaporító vagy. Miért nem lett ivartalanítva? Fogamzásgátló: -2, szülés:-2, alom felnevelése:-2 év a szukád életéből kb. Grat.
2014. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És 2 hónapon át észre sem vettétek, hogy kerekedik a szuka hasa? Érdekes... Irány az orvos, de mint a szél, és ivartalanítsátok.
2014. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nincs véletlenül vemhes kutya, max gondatlanságból. Amúgy, mikor észrevettétek, hogy vemhes, lehetett volna ivartalanítani. Most azonban irány a doki, nehogy baja legyen a kutyának.
2014. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom annak aki hasznos tanacsokat adott... NEM vagyok szaporito megegyszer mondom... hagyjatok mar ezzel a hulyeseggel istenem... voltunk orvosnal a kutya jol van. Eleg erdekes, hogy az edesapam kutyaja 17 evesen halt meg, ugy hogy tenyesz eb volt. Ugyhogy ezt a -2 evet hagyjuk mar...
2014. máj. 29. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, csak gondolom apukád kutyája nem volt agyontömve hormoninjekciókkal, amik totál tönkreteszik a kutya hormonháztartását és akár egyenes út is lehet a gennyes méhgyulladáshoz.


Meg tegyük hozzá, egy tenyészszuka teljesen más étrendet, gondozást, eü vizsgálatokat igényel, mint a te házikedvenced. Gondolom nem prémium táppal eteted, nem kapott herpesz oltást meg egyéb ilyen kis apróságok. Persze apukád sem attól válik tenyésztővé, hogy összetesz két kutyát oszt uccu neki, mert azt a szomszéd Pista bácsi is meg tudja csinálni, mégsem jár tenyésztő hírében.

2014. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegyuk hozza, enis premium tappal etetem, igazad van, nem tenyesz kutya. Amint levalasztom a kicsiket viszem is ivartalanitani
2014. máj. 29. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!