Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan fajta kutya, aki...

Van olyan fajta kutya, aki nagyon szeret futni? Akár 10-15 km-t is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 14:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
agár
2014. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb mozgásigényű kutya szeret futni, de nyilván nem 10 km-rel kell kezdeni, hanem fokozatosan növelni a távot és a megfelelő korban, mikor már nem terheli annyira az ízületeit.


De pl. az argentin dog nagyon kitartó, illetve a különböző vadászkutyák.

2014. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem úgy születik, hogy nyombam le tudja futni...
2014. máj. 29. 14:12
 4/25 anonim ***** válasza:

Az agár nem kifejezett hosszútáv futó.


Vadászkutyák jók hosszútávon. Vizslának 10-15km simán megy. Persze megfelelő edzéssel.

2014. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tempóban.


Van egy ügető tempó, amit a legtöbb kutyafajta lazán tud 15 km-en át tartani.

Ha futni szeretnél a kutyáddal 10-15 km-ereket, akkor tulajdonképpen bármelyik megfelelő felépítésű (nem nyomott orrú, vagy nagyon rövid lábú) kutyával megteheted ezt.

Ha ugyanezt biciklivel szeretnéd, akkor a gyorsabb tempót a vadászkopók bírják a legjobban, vagy nyilván a szánhúzó fajták. De ezek nem 10-15 km-t futnak, hanem 30.


A közhiedelemmel ellentétben, az agár nem bírja a hosszú távú, gyors tempójú futást jobban, mint egy átlag kutya, az agarak rövid távon futnak nagyon gyorsan.

2014. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Futni vinném, átlag tempóm 12 km/h, de nem tartok pihenőt (nem gyalogolok)

De kb minden 2. Km-nél be tudnám engedni az udvarba a kutyát, de akár 1 kmenként is csak akkor le kell vágnom az utat...

Kéne neki is valami futócipő? Csak mert környékbe 1x láttam, hogy volt a kutyán, de szerintem nem volt jó neki mert ha megálltak mindíg rágta... Meg furcsán is ment benne

2014. máj. 29. 15:04
 7/25 anonim ***** válasza:
Lehetőleg földesúton, erdőben szeret a kutya futni, az ő ízületeinek sem jó a beton. Juhászkutyák is bírják a tempót, meg a kopók, vadászok is.
2014. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

igazából ezt a 10-12km/h tempót minden egészséges alkatú kutya bírja..

De az aszfalton nagyon vigyázz nyáron nagyon át tud forrósodni (még akkor is nagyon meleg tud lenni ha már a levegő lehűlt)


De ha mondasz fajtát hogy mire gondoltál akkor meg mondjuk hogy alkalmas e rá :)

2014. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Kuvaszt néztem ki
2014. máj. 29. 15:49
 10/25 anonim ***** válasza:
ő tuti bírja :) honnan nézed? első körben én szukát ajánlok valamenyivel cukibbak :D
2014. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!