Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával? Mi...

Mit csináljak a kutyával? Mi legyen vele?

Figyelt kérdés

18 vagyok, találtam ma egy nagyon barátságos nagy mackót, egy berni pásztort. Egyedül sétafikált az erdő melletti kis úton. Odajött hozzám, simán meg lehetett simogatni, dögönyözni. Erre kijön az egyik közeli házból egy férfi és mondja nekem, hogy nyugodtan vigyem el a kutyát, neki úgy sem kell már, nincs rá ideje, én meg láthatóan tetszem a kutyának. Leesett az állam teljesen, hogy milyen emberek vannak. Beszéltem még kicsit a "gazdival" és teljesen komolyan gondolta, hogy ő nem kíván a kutyával foglalkozni, felőle nyugodtan elvihetem.

Persze vittem volna rögtön magammal ezek után, de már van egy kutya a családban és egészen biztosan kiraknának a bernivel, ha hazaállítanék vele. A menhelyet nagyon rossz megoldásnak tartottam, de mégis jobb, mintha az utcán maradna, felhívtam a menhelyet, de tele vannak.

Most mégis mit kellene csinálnom?

Van a mi telkünk alatt egy telek, osztatlan közös, tehát a miénk is, meg a szomszédoké is, de legalább 20 éve senki be nem teszi oda a lábát. Van valami romos kis faház is lent, talán valami menedéket össze tudnék tákolni a kutyának, de nem tudom, hogy mennyire lenne neki az jó, ha ott lenne lent.

Ötletek?


2014. máj. 30. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát biztos jobb lenne neki a telken, mint az utcán... Szerintem vidd oda addig amíg nem találsz neki másik megoldást. Ebbe talán a szüleid is belegyeznének. Fajtamentőket próbáltad már? Berniben nem vagyok otthon, de szinte biztosra veszem, hogy ennek a fajtának is van.
2014. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak olyasmit vállalj,amit be is tudsz tartani,különben te is olyan megoldásokra fanyalodhatsz,mint a berni gazdája.Oltani kell,etetni kell,orvoshoz vinni,ha baj van,addig,amíg gazdit nem talál,vagy üresedést a menhelyen.
2014. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fajtamentőknél próbálkozz. Ha nem tudják rögtön fogadni (amit valószínűnek tartok az itthoni állapotok miatt), akkor jó átmeneti megoldás lenne a telek, még jobb ha az otthoniak belemennének, hogy addig nálatok lakik. Facere mindenképp tedd fel fényképpel, kor, nem, fajta, és helység megírásával.
2014. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hozd el onnan, mert rossz vége is lehet (ha tisztában van a "gazdi" néhány dologgal, beparázhat, hogy jönnek az állatvédők, és csúnya dolgot csinálhat, hogy ne tudják megbüntetni..)

szóval hozd el, a telekre tedd be, vagy hozzátok, az is lehet, hogy kijönne a másik kutyával. Anyukádékkal beszéld meg, keressetek egy menhelyet a környéken, aki be tudná fogadni, hátha el is tudnának menni érte, vagy esetleg összegyűjteni interneten, facebookon a szállítási díjat, meghirdetni pár oldalon, fajtamentőket én is ajánlom, de ne hagyd magára. Ha fajtatiszta berni pásztor, hamar be fogják fogadni, vagyis hamarabb, mint egy keveréket. Sajnos tapasztalatom, hogy még az állatszerető emberek is hamarabb fogadnak be fajtatisztát, mint keveréket. Én magam mondjuk keverékmániás vagyok, én szeretem, ha nincs olyan kutyája mindenkinek, mint nekem:D

2014. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!