Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor kutyával lehetséges...

Komondor kutyával lehetséges h ne legyen zsinórba a szőre hanem simán, h selymes legyen?

Figyelt kérdés
tudom, nem a legjobb fogalmazás, de ez ilyen lett. itt a kép h lehet e ilyen: [link]
2013. júl. 16. 11:42
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
46%
Szerintem ez még kölyök...annak láttam ilyen szőrt...még nem nőtt meg, de ha megnézed, már ez is zsinórosodik...
2013. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi szinten fésülöd, gondolom igen. De én sosem tennék ilyet egy komondorral, ők zsinóros szőrrel gyönyörűek. :)
2013. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehetséges, esetleg úgy, hogy folyamatosan nyíratod a szőrét. Még minden napos fésülés mellett is össze fog állni a szőre. A képen pedig egy kölyök van, azért ilyen pelyhes még.

Ha ilyesmi kutyát szeretnél csak selymes, hosszú szőrrel, akkor tudom ajánlani a délorosz juhászkutyát.

2013. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden tenyésztő elmondja, amikor a kiskutyát eladja, hogyan is kell ápolni a szőrét. 12 hónapos koráig semmilyen gondunk sincs a komondor szőrrel. Mikor a bundája kezd összeállni, akkor kell kb. kétujjnyi vastag tincsekre tépni. Ehhez a művelethez fokozatosan kell a kutyát hozzászoktatni. Vigyázzunk, hogy ne okozzunk fájdalmat neki és ő kedveskedésnek veszi, élvezni fogja. Fülek belsejének ápolására is fordítsunk figyelmet, de ezt inkább az állatorvosi felülvizsgálatoknál az orvosra bízzuk.
2013. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mindennap kifésülöd, akkor lehetséges, de ez naponta 1-2 óra munka. Ha ilyen kutyára vágysz, akkor választhatod pl. a dél-oroszt, a bobtailt vagy az újfoundlandit.
2013. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :) aztt hittem ez már kifejlett, mert már nagyon nagy :D
2013. júl. 16. 21:02
 7/8 Valletta ***** válasza:
Ha rövidre vágatod és rendszeresen átkeféled akkor selymes lesz, de kunkori. Szerintem nagyon jól néznek ki nyírva, 5-10 centis szőrrel.
2013. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tavasszal nyíratom 5-6centisre, de nincs kifésülve, rasztás.


A méret pedig. Ez egy 10 hónapos kölyök.


[link]

2013. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!