Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel több a mozgás...

Mennyivel több a mozgás igénye egy Border Collienak mint egy Belga juhászkutyának?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Border collie kutyát, tudom h nagy a mozgásigényük, és a tudásvágyuk. Nekem eddig belgajuhász kutyám volt, legutóbb is egy hiperaktív groenendaelt nevelgettem egy jó ideig, kíváncsi vagyok mennyi különbség van a két fajta mozgásigénye között. ( a kis grönivel min 2 órát kellett minden nap keményen foglalkozni különben szétszedte a házat..:D) Az írjon akinek tényleg volt tapasztalata:) Köszönöm!
2009. dec. 31. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A belga juhászkutyához nem igazán értek, úgyhogy:

[link]


Az biztos, hogy a border collie egy örökmozgó.

Ha őt választod, akkor fel kell készülnöd, hogy vele

télen-nyáron, mindig menni kell.

Bár ezt is csak olvastam.

A ,Kutya Szövetség)´ 2010. januári számában bőven van a colliekról. :-)

2009. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így nem lehet lemérni. Lehet hogy kifogsz egy ritka lusta bordert és kevesebbet fog mozogni mint a belga... Bár ez elég ritka lenne :D

Szerintem nézd meg őket élőben.

2009. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már gyerek korom óta belgák vettek körül, őket ismerem sok mindent tudok róluk,viszont borderem még nem volt, pont azért kérdezem hogy akinek volt vagy van talán bordere mellette,mik a tapasztalatai ,mint tudjátok a belga juhászkutya is rendkívül hiperaktív, agilityben szinte verhetetlenek..( csak nem túl híres, divatos fajta mint a border)

Bordert láttam már élőben, de más találkozni egy 10 percre vele, mint vele élni 10 évig.:D Várom még a válaszokat:)

2009. dec. 31. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem van borderem.

Tény: többet kell vele foglalkozni mind szellemileg, mind fizikailag, mint egy átlag kutyával. De nem igaz az, hogy nem tartható lakásban (enyém is lakásban van) és az sem, hogy legalább 6 óra foglalkozás kell neki naponta. Bár nekem két kutyám van és ez némileg változtat a helyzeten, ugyanis a két kutya egész nap játszik egymással és ez is elég sok energiát levesz róla és "megspórol" nekem némi munkát úgymond. Ha össze tudod hangolni a táplálását a napi mozgás mennyiségével, naponta legalább másfél órát tudsz vele intenzíven foglalkozni, akkor boldog kutya lesz. De hangsúlyozom, az én tapasztalatom két kutyával értendő és ez azért egészen más, mintha egyedül lenne, s Te egész nap dolgoznál. Az viszont tényleg megkattanás lenne neki. Bevallom, kicsit én is tartottam a mozgásigényétől, mielőtt hazahoztam, de tapasztalatom szerint nem olyan vészes, mint írják sok helyen. De még egyszer, nekem két kutyám van és egész nap viháncolnak együtt. Az azért elég feltűnő különbség közöttük, hogy míg a tacsi keverékem inkább bújós és elheverészik, ha arról van szó, a bodrim izeg.mozog, labdázna és ne, nagyon szereti, ha babusgatom, neki a szeretgetés az a labdázás. :)

De ha belgáid voltak eddig, akkor azt mondom, nagyjából hasonlóra számíthatsz. Ismerek belgát, hát az ezerszer pörgősebb, mint az én borderem, de ezt nem lehet általánosítani, mert minden egyed más és más és annak a belgának nem ismerem a tartási körülményeit, csak a parkban szoktam vele találkozni és ott sokkal "őrültebb", mint az én bodrim.

Remélem segíthettem, jó kutyizást Neked!

2010. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor kicsit megnyugodtam, mert tényleg mindenhol azzal ijesztgetnek hogy a belgák lusták hozzájuk képest..persze egyiknek sem olyan kutyája.:)...most találtam egy tenyésztőt aki mindkét fajtát tenyészti, írok neki h mik a tapasztalatai.:)

nekem most egy öreglány van aki 15 éves, de még mindig fut, és úgy kell lefogni hogy ne hajtsa túl magát..tavaly egy évig nálam volt a nővérem grönije megőrzésen.. na ő olyan volt hogy 2 óra aktív futkározás után sem dőlt ki.. sőőt.:D Imádtam azt a kutyát.:)

2010. jan. 2. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!