Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért csak félig szobatiszta...

MIért csak félig szobatiszta a kutyám? Belekakil az alomba, de pisilni a szőnyegre pisil.

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 08:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
2 óránként kell sétáltatni a kezdeti időkben, és a fentebb írt módszerrel szoktatni. És mindezt addig, amíg nem szobatiszta. Ne vállalj be több kutyát addig, míg ezt meg nem nevelted. Ez csak jó tanács!
2014. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
az egyik kutya már 5 éve itt van, vele nincs gond, teljesen szobatiszta. Most került hozzánk az új, persze ő is ügyes, 1 hét alatt sokat tanult, de neki még nem megy teljesen a szobatisztaság.
2014. jún. 1. 14:23
 13/18 A kérdező kommentje:
12,34-es. Biztosan nagyon ügyes kutyád van, és sokat foglalkozol vele. Én is igyekszem minél többet levinni őt és lent végzi is a dolgát, de az első kutyámhoz hasonlóan őt is rászeretném szoktatni az alomra is, hogyha már nem lesz kölyök kicsit tovább is egyedül hagyhassam bepisilés nélkül.
2014. jún. 1. 14:27
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha alomba ürít akkor hogy szobatiszta? Komolyan nem értem...
2014. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 sippara ***** válasza:
100%
A szobatiszta kifejezés azt jelenti, hogy nem szarik a szobába. Szó szerint. Így tehát az a kutya, amelyik a szobába szarik, nem nevezhető szobatisztának - hogy ennek milyen pszichológiai és egészségügyi hátrányai vannak, abba most ne menjünk bele, ha érdekelne, már nyilván tudnád. A kutyának napi stabil, rendszeres 3-4 séta kell, NEM alom. Alomra a macskát szoktatjuk, számukra normális is.
2014. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Te jó ég... Alomra szoktatni egy kutyát? Hova megy a világ... És önetetőjük meg önitatójuk is van, hogy azzal se kelljen foglalkozni?
2014. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Nekem is ilyesmi problémám van! :/

7hónapos a kiskutyám és télen került hozzánk és kivittem én akkor is, hogy tanítsam vele hogy hol kell elvégeznie a dolgát, de akkor nem akart teljesíteni gondolom a hideg miatt!

Mostmár itt a jó idő (kertes házban élünk) és kint vagyunk egész nap és nagyon ügyesen pisil és kakil is odakint! Amikor meg bejövünk kicsit nyitva hagyom a bejárati ajtót, akkor meg összezavarodik vagy nem tudom, de gyakran bentre is pisil és kakil is (igaz pelenkára). De akkor is! Nyitva van az ajtó, miért nem megy ki?!

Nekem egyébként nincsen szőnyeg már az egész lakásba, pont emiatt mert mindegyiket előszeretettel lepisilte :D De átvertem és kidobtam mindet!

2014. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a kankutya, hogy fog alomra pisilni? mondjuk jelen eseteben a nemet nem tudom
2014. jún. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!