Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó estét! Ha a kutyusom...

Jó estét! Ha a kutyusom többet lesz kint (egyedül) akkor előbb szobatiszta lesz?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakunk és a kutyusom, nagyon nagyon imád kint lenni. Nyárra gondoltuk kitesszük, óránkénti vízcserével, árnyékos hellyel, hatalmas kertel és amikor szeretne bejöhet. Előbb szobatiszta lenne?

2014. máj. 29. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy hamarabb megtanulja, hiszen az lesz neki a természetes, hogy kint ürít. Nekem két kutyám van, az egyikük eleinte kinti kutya volt és mikor bekerült, egyáltalán nem piszkított be, ellentétben azzal a kutyámmal, aki már a kezdetektől benti (is) volt.
2014. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Azért nem kell óránként cserélni a vizét :) Plusz arra figyelj oda, hogy hideg vizet ne adj neki nyáron sem, mert nem tesz jót. Inkább legyen picit langyos.

2014. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :) Akkor milyen időközönként cseréljem?
2014. máj. 29. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Én általában viszek nekik ki reggel frisset, aztán meg valamikor délután, ha már látom, hogy kevés van és/vagy koszos.
2014. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nyitva hagyjátok az ajtót simán lehet, hogy továbbra is benn fogja végezni a dolgát - amennyiben most még nem szobatiszta. Sajnos a mostani ideiglenesem is ilyen. Az ajtó tárva-nyitva, ő meg az előszobába jár üríteni...egyelőre legalábbis.


Idális esetben ugyan úgy kellene figyelni rá, mintha benti- vagy panelkutya lenne és rászoktatni, hogy kint szabad csak. Az, hogy több időt tölt kinn azért segít abban, hogy kint is végezze el a dolgát, hiszen hosszabb idő alatt erre nagyobb az esély.

2014. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az mindenképpen jo ,ha sokat van kint .Elöbb is lesz szobatiszta.A z én kutyám most 5 honapos yorki,elöször kinlodtunk pelenkával ,nah az katasztrofa volt.Aztán gyakran kivittem az udvarra ott mindig elvégezte a dolgát 2-3 hét alatt már egyedul indult az ajto felé és azota sem piszkitott be egyszer sem.Most ugy alakult,hogy osztrákban dolgozunk és most lakásban lakunk,nincs kert.Itt sem történt meg ,hogy bepiszkitott volna megvárja mig kiviszem.Ha egyszer megtanulja,hol szabad nem fog bepiszkitani semmilyen lakásba vagy házba.
2014. máj. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!