Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen nehézkes kutyát vásárolni?

Ilyen nehézkes kutyát vásárolni?

Figyelt kérdés
Csak rákerestem a pumi kennelekre és szinte csak olyat találok, ahol 2013-as a leegfrisseb bejegyzés. Szóval ha kutyát akarok, törzskönyvest, akkor várni kell rá vagy egy évetg, mire találok is? Így nem csoda, hogy szaporítóktól vásárolnak az emberek, mert a net az ő hírdetéseikkel telef van.
2014. jún. 1. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni a kenneleket, mivel általában ez a tenyésztőnek másodállás, ezért nem foglalkozik nagyon a honlap frissítésével. Az e-mail sem olyan jó, szokott lenni telefonszám azt kell felhvni, mikor én kerestem a kutyusomat akkor írtam egy mailt, nem jött válasz egy hónapig majd mikor felhívtam a csajt akkor mondta hogy ja igen, ne haragudjak nem nagyon szokott internetezni, ekkor és ekkor ilyen és olyan alom várható, legjobb ha személyesen megyek el és megbeszélünk mindent. Én fél évet vártam rá, de ismerek olyat aki hármat is. Sajnos ez így megy, a jó munkához idő kell, és ha olyan kutyát akarsz ami minden elvárásodnak megfelel, akkor valószínűleg várnod kell majd néhány hónapot. (Nem feltétlen, de azért AZONNAL MÉG MA nem lesz kiskutya.)
2014. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Képzeld van olyan aki éveket vár kiskutyára.

Hívd fel a tenyésztőket ők majd elmondják hogy mikor lesz kiskutyájuk. És lehet várnod kell.

2014. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is felhívtam 4-5 tenyésztőt, volt, aki fel se vette, volt, aki gyanús volt. Aztán az egyik tenyésztő mondta, hogy nála nincs, de tud egy tenyésztőt, akinél van. Tőle hoztam a blökim, a neten nem is találtam meg a kennelt, pedig volt honlapjuk. Egyébként az sem volt frissítve.

Szóval érdemes telefonálgatni.

2014. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az e-mail is bevált. Sajnos tényleg nem frissítik a honlapokat és ahogy mondod, ezzel a szaporítók malmára hajtják a vizet. A legtöbb fajtánál nem kell éveket várni, ez csak bizonyos esetekben van így. Fél év körüli az átlag.
2014. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne az utolsó frissítést nézd, hanem hívd fel, vagy írj e-mailt. Nem mindenki frissíti a weboldalát rendszeresen. Szaporítótól meg csak az vesz kutyát, akinek azonnal kell olcsó kutya.
2014. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, de a szememben az aki nem képes várni a kölyökkutyájára hanem neki most azonnal, de ízibe kell, az meg is érdemli h az elkapkodott vásárlása miatt pórul járjon.

Én 2 évvel a születése előtt foglaltam le a kutyámat... Rossz az elgondolásod.

2014. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, hogy nem akartok megfeszíteni emberek! Szó sem volt róla, hogy én kutyát akarok venni. Van két gyönyörű kutyám, mind a kettő menhelyi, szóval úgymondd egy percet sem kellet rá várjak. Csak furcsának gondolom, mert az embernek nem leggyakoribb tulajdonsága a türelem, így gondolom sokakat ez is rávisz arra, hogy szaporítóktól vásároljanak.
2014. jún. 1. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 6.!

Az egy dolog, hogy te 2 évig vártál a kutyádra, gondolom vmi csodapárosítás.

De sok olyan ember van, akinek csak az számít, hogy a tk meglegyen (az alpvető garik miatt) és tök mindegy, hogy a szülő nem ötezerszeres CH, mondegy milyen színű a kutyus, ne adj isten, nem baj, ha kiossé csálé a füle.

És aki nem vár egy fél életet a szuperkutyára, az meg is érdemli a te "jőkívánságaidat"?

Nem vagy egy kicsit elszállva?

2014. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a félreütésekért.
2014. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!