Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frizbizni hogy lehet megtaníta...

Frizbizni hogy lehet megtanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy puli keverékem, labdázni szeret, eldobom, visszahozza. Láttam multkor egy videót, ahogy frizbiznek a kutyussal, én imádok frizbizni és jött az ötlet, hogy a blökit befogom a dologba, neki is jó móka, nekem is. De hogy tudnám megtanítani? otthon próbálgattam, hogy eldobom, ne mmessze az irányába, ő megvárta míg leesik és hozta nekem vissza, ami szép és jó, de elkapásra hogy tudom betanítani?
2014. jún. 1. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk tacsink van és frizbizik. :)

Az elején szintén csak ez a visszahozás volt a dologban, aztán szép lassan elkezdte élvezni. Azt kapják el könnyen, ami gyengén, nem messze és alacsonyan száll. Lehet, egyszer a te kutyusod is fog "röpködni" a frizbi után, de erre különösebben tanítani nem tudod.

2014. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg a kutyusom, hogy a szájába ragttam a frizbit és egyre távolabbról dobtam neki és ha elkapta adtam neki jutalom falatott :)
2014. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, ahhoz képest én nagy távban gondoltam a kicsit :D Remélem nem nagyon kusza amit mondok. Szóval ő ugye áll tőlem vagy2-3 méterre, de miért kapná el, egyértelmű.
2014. jún. 1. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából ezt is fokozatosan érdemes:) Egyrészt jól rá kell vezetni, hogy a frizbi szuper, húzni az orra előtt, dicsérni, ha ráfog, stb. Ha szeret labdázni, akkor ez könnyen fog menni, egy csomó kutya azonnal bekapcsol a frizbire.

Aztán el lehet kezdeni gurítani a frizbit, ez az első lépés, mert annak már szépen utána tud futni és könnyű "jól" elkapnia, még azelőtt, hogy a frizbi elborulna. Tehát itt már kicsit a későbbi rendes elkapást gyakorolja, hiszen nem az történik, hogy megvárja míg leesik és utána visszahozza, hanem gurulás közben elcsípi. Ha úgy fogja meg, hogy még áll a frizbi az élén, akkor nagy dicséret. Semmiképp sem jó, ha megszokja azt, hogy az is elég, ha megvárja, míg már nem mozog a frizbi (eldőlt, leesett) és utána visszaviszi, mert akkor rögzül ez és sokkal nehezebb lesz megtanítani.

A gurítás után lehet apróbbakat dobni és később egyre nehezíteni (a frizbi irányban elfele mozogjon a kutyától, hogy bekapcsoljon nála, hogy ez bizony zsákmány).

És nem szabad túlerőltetni, mert ha a kutya nagyon rápörög a játékra és belead mindent, hogy elkapja a frizbit, akkor még akkor is menni fog utána, amikor már rég túlhajtotta magát és az nem tesz jót neki. Illetve nagyon vigyázni kell, ha felugrik érte, hogy kicsit be legyen melegedve és mondjuk ne betonra érkezzen, nehogy lesérüljön. Van amúgy egy csomó részletes leírás a neten a témában, érdemes kicsit utánaolvasni, mert pár mondatban nehéz összeszedni a dolgot. Eleinte csak rövid kis epizódokban próbáljatok játszani és akkor tedd félre mindig a frizbit, amikor még teljesen lankadatlan a kutya lelkesedése, nem jó az, ha megvárod, míg "ráun". Jó szórakozást, hajrá:)

2014. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!