Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusokhoz lenne...

Kutyakozmetikusokhoz lenne egy kérdésem trimmeléssel kapcsolatban. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tehát. Én úgy tudom, hogy a trimmelés elvileg nem nagyon kellemetlen a kutyának, mert csak az elhalt szőrszálakat távolítják el, ami amúgy is kihullana. Az elhalt szőr gondolom már nem nő, viszont ha nem trimmelik rendszeresen a szőrt, akkor az 2-3x-osára is megnő. Mármint hosszúságban.

Most akkor mi a helyzet?


Remélem érthető az érvelésem :-)


2014. jún. 3. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elhalt szőr nem feltétlen hullik ki, benne marad a bundájában. Aztán nő a friss szőr és összeakad az elhalt szőrökkel. Aztán azt is elhal, nem esik ki és össze is állt a hosszú ápolatlan bunda. Tehát nem az elhalt szőr nő meg.

A trimmelés maga nem fáj, de lehet kellemetlen. Előfordul, hogy még nem engedte el teljesen magát a szőrszál. Sőt sok kutya nem szereti, ha piszkálják, főleg ha idegen piszkálja. Ezért nem szívleli sok eb a trimmelést.

2014. jún. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a választ, de nem igazán győztél meg :-)

Én ápoltam a kutyám szőrét, szóval nem volt loncsos, de hosszúra nőtt. Alapvetően trimmelem, de volt egy időszak, mikor vagy fél évig hagytam nőni.

Trimmelni akarom továbbra is, csak szöget ütött a fejemben ez a gondolat.

2014. jún. 3. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!