Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Orsó) féreg visszafertőződés...

(Orsó) féreg visszafertőződés megggátolása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van két kutyánk és sajnos valahonnan elkapták a férgességet.

Ez már jóideje megvan (pár éve? kb) és valamilyen oknál fogva mindig visszafertőződnek.


Kapnak antibiotikumokat az orvostól, csak úgy mint ezelőtt, hogy kiírtsuk a férgeket.

A kertben az ürüléket mindig felszedtük, mégis visszfertőződtek.

Azután nemcsak felszedtük, de kis kézi égetővel (nem tudom a szakszót erre, bocsi) még a helyét is felégettük a biztonság kedvéért.


Sajnos most megint visszafertőződtek és nem tudjuk, hogy miért.

Sétálni nem visszük őket, a kertben/házban vannak egész nap.


A doktor földcserét javasolt még régebben, amely egy drága és munka/időigényes folyamat. Persze ez sem jelent gondot, ha kell, megtesszük (és úgy tűnik ez meg is fog történni valamikor ősszel)!

Az érdekelne, hogy tud e valaki, alternatív vagy/és biztosabb megoldaásokat ezellen.


Előre is köszönömm a segítségeteket!



2014. jún. 3. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért antibiotikumot kapnak? Féregre féreghajtás kell. Biztos orsó féreg?
2014. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos pontosan nem tudom, csak amit édesanyám mondott.

Szüleimnél vannak a kutyák, én pedig egy másik városban lakom albérletben.


Édesanyám szokott mobilon tájékoztatni, és abban szokta mondani, hogy milyen nehéz és trükkös beadni nekik a kis tablettát húsba elrejtve. Nekem azt mondta, hogy erős antibiotikum, mert a székletük teli volt orsó?féreggel.

Nme beszéltem az orvossal, szóval annyit tudok amennyit édesanyám elmesélt, nem tudom, hogy ő mennyire keverte össze a szavakat, de elméletileg orsóféreg.

2014. jún. 3. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a férgességnek is ugyanaz a rákfenéje, mint a bolhásodásnak.

Ha egyszer megjelennek akkor iszonyat nagy macera őket ki irtani mert olyan picik és mindenhová elszórják, ahonnan aztán ismét összeszedik.

Nekem csak a benti macskám lett bolhás de a belem kilógott mire az egész lakást alaposan kitakarítottam.

Aztán szépen körbefújtam bolhairtóval a lakást és, amíg fel nem száradt a cucc a macsekot beraktam a hordozójába.


Egy kutya esetében meg még macerásabb pláne egy kertben.

Szerintem kell neki egy jobb minőségű féregirtó, amit azt hiszem 10 nap múlva megismételtek és az udvart meg alaposan befújjátok valamivel. Addig valahová el kéne zárni a blökit.

Földcserénél is beszórnám, mielőtt újra leraknám a friss földet.

A repedésekre, lukakra, zugokra mindenféle résre nagyon oda kéne figyelni mert ott is megtelepedhetnek.

2014. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orsó féreg ellen van remek féreghajtó. Annak szedését az orvos meg tudja mondani.A földcsere nem biztos, hogy mindent meg fog oldani. Egy féreghajtott kutyából nem fog pete ürülni. Ha mégis van a területen, azt más állat is beviheti. Ezért ajánlják a 3 havonkénti féreghajtást. Ha pedig kifejlett féreg ürül gyógyszerezés után, akkor meg kell ismételni újra. Addig, míg nem jön féreg a kutyából. A beadását a tablettának nem kell variálni. Kutya szája kinyit felemelt fejjel. Tabletta lerak a nyelv aljához. Száj befog . A felemelt fejnél a torkot lefelé simogatni. Első nyelésnél kész az attrakció.
2014. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az anyu valamit bekavart.Férgek ellen féreghajtót kell kapni a kutyáknak,mindegyiknek,súlyának megfelelőt,jó minőségűt,nem a száz forintosat,nem becsomagolva kajába, viszont éhgyomorra,ha lehet.Végig kell csinálni egy kölyök fėregtelenítési programot,majd három havonta adni újra a kutyáknak.Ha eddig nyers kosztot kaptak,ne kapjanak,a székletet mindig össze kell szedni,naponta.Ha ez működik,kizãrt,hogy legyen ideje kifejlődni az orsóférgeknek.Szóval valami el van ott hibázva.
2014. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Lehet akkor nem antibiotikum, és az édesanyám valamit félreértett. Vagy Én.

Viszont mi soha nem spóroltunk rajtuk, mivel nagyon fontosak számunka, családtagok, és mindent megvettünk/megtettünk amit az orvos mondott/javasolt.


És mégis sajnos visszafertőződtek.

Most Pünködkor a Balatonra akartuk elvinni őket, egy kis nyaralóba, hogy velünk lehessenek és ez lenne az Ő első nyaralásuk is (balaton iszabályokkal tisztában vagyunk).

Csak nem akarjuk, hogy az ottani kertet elfertőzzék és aztán oda sem lehet többé őket vinni (vagy más kutyákat).

2014. jún. 3. 13:28
 7/7 Platypus ***** válasza:
Kedves kérdező! Az "antibiotikum" alapján édesanyád vagy nem érti az orvos utasításait, vagy nem bírja megjegyezni őket. Gyanítom, hogy valamit nem jól csináltok a sok igyekezet ellenére. Például túl ritkán foglalkoztok a problémával. A férgesség egyáltalán nem nagy dolog, rendszeres gyógyszerezéssel tökéletesen kezelhető. Csak nem akkor kell adni, amikor már férgek potyognak a kutyából. Nem kell hozzá felégetni a kutyapiszok helyét meg földet cserélni. Féregpetével tele van a világ, ha a kutyák nem is mennek ki a kertből soha(ami öreg hiba), más állatok akkor is bejönnek. Kisrágcsálók, madarak ésatöbbi és hozzák a fertőződési lehetőséget. Szerintem vidd el te a kutyákat orvoshoz, esetleg másikhoz mint akihez eddig hordtátok. Valószínűleg okosabb leszel mint most a másodkézből hallott elferdített tanácsok alapján.
2014. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!