Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik állatorvost válasszam?...

Melyik állatorvost válasszam? Aki első tüzelés előtt, vagy után ivartalanítaná szívesen a kutyám?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár nyugaton bevett szokás, hogy az első tüzelés előtt ivartalanítják a kutyákat, egyre több helyen olvasom, hogy jobb megvárni az elsőt, és csak utána ivartalanítani. Szóval az utóbbit javaslom.
2014. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az utánit. Kellenek azok a hormonok ahhoz, hogy a kutya testileg és szellemileg is teljesen kifejlődjön. És általában nem is az első tüzelés után a jó, hanem a 2., 3. után.
2014. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mikor kell ivartalanítani a kutyát?


Az ivartalanítást négy különböző életkorban lehet a kutyákon elvégezni:

a korai ivartalanítás - 6 - 12 hetes kor között történik,

az ivarérés előtti ivartalanítás - 4 - 6 hónapos kor között történik,

az ivarérés utáni ivartalanítás - 9 - 12 hónapos kor után történik

az időskori ivartalanítás - csak betegség miatt végzi el az állatorvos.



Szuka kutya ivartalanítása


Szuka kutyák esetében, a műtét elvégzésének időpontjától sok minden függ:

minél korábban lett ivartalanítva a kutya, annál kisebb az emlődaganat képződésének kockázata

ha az első tüzelést megelőzően lett ivartalanítva, az emlődaganat képződésének kockázata 0,5%

ha a második tüzelést követően lett ivartalanítva, akkor az emlődaganat képződésének kockázata ugyanakkora, mint a nem ivartalanított szukák esetében, vagyis 26 %

ha a kutya az első tüzelést megelőzően lett ivartalanítva, akkor a ciszta, hyperplázia, és daganatos megbetegedések kockázata minimálisra csökken!"


Egyébként a rotti szukám 7 hónaposan, első tüzelés előtt lett ivartalanítva, most három éves, kifejlett, izmos, 40 kg-os "nőstényördög". Tökéletesen fejlett példány :)

2014. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Skót juhász kutyánkat első tüzelés előtt ivartalaníttattuk. Igen szépen kifejlődött, gyönyörű kutya lett belőle....
2014. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ivarérés után ivartalanitottam mindkettőt.
2014. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem két szuka-testvérkutyám volt. Az egyik már tüzelés után volt, a másik előtte, mikor ivartalanítva lettek. Akit a tüzelés után műtöttek, sokkal "komolyabb" lett, a másik egész életében olyan volt, mint egy kis lüke kölyök.És inkább fiúsabb volt valahogy. Lehet, hogy a hormonok miatt van, de lehet, hogy csak a személyiségük volt ilyen? Nem tudom. Szerintem mindenképpen jobb egy tüzelést megvárni.
2017. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!