Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ilyeneknek odaadnátok a...

Ti ilyeneknek odaadnátok a kutyát?

Figyelt kérdés
Akik értelmetlenül, helytelenül írnak, olyanokat kérdeznek amik a leírásban már szerepelnek? Annyi buta ember létezik, de attól még lehet jó gazdi, nem!? Szegény kiskutyát nem akarom akárhová adni, viszont már 9 hetes. :(

2014. jún. 5. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:

A kutya nem kér a gazdájától diplomát. Az én kutyám kedvence egy értelmi fogyatékos (Rá nem bíznám, de a kommunikáció nagyon megvan).

Ha szereti az állatot és érti (érzi), hogy tanítani kell mindenre, akkor jó gazda lehet, akkor is ha buta, mint a föld.

Ha az alkoholizmus esélye fent áll, az nagyon más

2014. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Isten ments!!!

A kutyák köztudott, hogy nem tudnak beszélni. Ha írásban sem tud vele kommunikálni, akkor mi lesz???

2014. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért nem kell gúnyolódni, engem nagyon is érdekel, hogy milyen sorsa lesz a kutyuskának.
2014. jún. 5. 09:17
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha én lennék ilyen helyzetben akkor csak úgy adnék kutyát ha láttam élőben a gazdát és ha van kutyája akkor őt is látni akarnám, mert a kettőjük közötti kommunikáció többet mond minden szónál.

Én egyébként úgy tapasztalom, hogy aki buta az a kutyaneveléshez is buta. Aki buta nem nyitott a változásokra, észre sem veszi azt vagy éppen csinálná de nem úgy ahogy kell.

Most nyilván nem egy-két helyesírási hibára gondolok, de ha nem bír leírni egy épkézláb mondatot vagy hülyeségeket ír vagy annyira nem figyel, hogy a leírást nem nézi, nem értelmezi akkor hogy fog helytállni másban?

Ha buta akkor befolyásolható mert elhisz minden hülyeséget, vagy éppen nem gondol bele a következményekbe...ezek megint nem szerencsés dolgok kutyatartással kapcsolatban sem.

Én egyébként is szőrszálhasogató lennék, részletesen kikérdezném, hogy milyen elven nevelné a kutyát és miért úgy. Milyen mennyiségű és minőségű foglalkozást tervez vele.

Ha nálam lenne kutya akkor nem jelentene gondot, hogy már 9 hetes és még nálam van, mert ugye ha már ott van akkor belekalkuláltam, hogy nem biztos, hogy minden kutyát azonnal eladok, mert nem is az a cél. Ha az álomgazdi pl 4 hónapos korában jön akkor akkor jön és nincs belőle gond, mert az a fontos, hogy jó helyre menjen.

Tervezted az almot vagy véletlen? Full keverék a kiskutya vagy fajtajellegű?

Amúgy meg nem kellene szaporítani és akkor nincs ilyen dilemma, de nem akarok előre ítélkezni.

2014. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem adnám. Ha 12 hetesen adod oda, akkor sem lesz semmi baja, de inkább a megfelelő ember vigye el, mint egy hozzá nem értő. És igen, egy buta ember bizony nem lesz jó gazda!
2014. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább az számīt,hogy értelmes ember benyomását kelti e.Tehát mutatkozzon be rendesen,legyen udvarias..Néhány helyesírási hiba nem számít.Sajnos ha nagyon egyszerű a fogalmazása,általában az állattartással kapcsolatban is egyszerűek lesznek az elképzelései.A fontos az,hogy tudd,mit szeretnél a kutyának minimum és ne add alább.Nekem kb. 20 ideiglenes kutyám volt és még a legrandábbnak is találtam ideális gazdit.Kettő kivételével,akik átlagos kerti ebek lettek,mind kinti benti,kutyasulis gazdikat kapott.Igaz,én diszkréten leráztam a nem megfelelő jelölteket,meg sok fotót,hirdetést tettem ki róluk.Meg volt próbaidő,stb.
2014. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha adtak meg telefonszámot, felhívnám őket és elbeszélgetnék velük, de csak "feltételes módban", hogy ki lehessen hátrálni, ha mégsem szimpatikus. Attól még lehet értelmes, hogy nem tud helyesen íni. Kérdezgetni kell őket a tartási módról, az ivartalanításról és előbb-utóbb kibújik a szög a zsákból, ha van.
2014. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Nálam is volt ideiglenes, akiért jelentkezett két, hát hogy is fogalmazzak, szóval nem túl bonyolult illető. Ettől függetlenül megadtam nekik az esélyt, elbeszélgettem velük, és nem az egyszerűségük miatt, hanem a kutyatartásról való elképzeléseik miatt (rövid szőrű kutyát télen-nyáron a kertbe, séta nélkül, hiszen a kert elég nagy) nem adtam a kutyát. Ettől függetlenül normális voltam velük, de közöltem, hogy én másmilyen körülményeket képzelek el a kutyának.
2014. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem nálam van a kutya, hanem apukámnál, mert befialt oda az anya és nagyon idegeskedek már emiatt, mert nem nagyon tűri meg. Az ivartalanításért is könyörgök.. nagyon stresszes ez nekem. Szerencsére a többit sikerült szerető családba juttatnom, viszont ő még ott van és aggódom... isten ments hogy rájuk maradjon, így is 3 kutyájuk van már! Kedves 3.! Én is pont úgy gondolom, ahogy te! Sok ember messze áll a felelős kutyatartástól... és én tényleg a legjobbat szeretném neki, nem csak egy átlagos életet, hanem egy nagyon boldogat! Én visszakérdezek a levelekre, hogy nem lenne megkötve meg ilyenek? És sok mindenki zokon veszi és vissza sem ír... ha nem kérdezősködtem volna, már rég lenne gazdija... ezért is vagyok ilyen ideges, hogy lehet hogy ilyen hülye vagyok és nem adom oda bárkinek, hanem még válogatok..? Pedig ha letudna írni 1 normális, meggyőző mondatot, egyből oda is adnám, nekem tényleg csak ennyi kell, hogy megnyugodjon a lelkem, hogy jó helyre kerül. Idővel meg rájuk is fogok csörögni, hogy minden oké-e...
2014. jún. 5. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!