Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?

Milyen kutyafajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Első kutyám lenne,vinném kutyasuliba később ÖV-re is.Rövid szőrű nagytestű könnyen kezelhető sportos kutya legyen.Naponta 3-6 órát tudok vele foglalkozni.Kerti kutya lenne.Milyen kutyafajtát ajánlotok?
2014. jún. 6. 06:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Még mindig ÖV-re keres kutyát,szóval se a vizsla,se a dalmata nem jó válaztás.
2014. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nagyon rövid szőrű kutyát ne tarts kizárólag kint, nem jó neki.

Én németjuhászt vagy rotit javasolnék. Ezek bírják kint, és jól ismert fajták a kiképzők körében, ezért kutyaiskola mellett nagyon kicsi az esélye, hogy problémád legyen velük. Ennyi foglalkozás mellett még a mali (asszem malinois-nak írják) is belefér, kiváló munkakutyák, és bár nagyon foglalkozásigényesek, de a 3 közül a mali a legsimulékonyabb.

2014. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Rövid szőrű, nagytestű, ŐV-re való, könnyen kezelhető és sportos. Ilyen fajta nincs.


Az ŐV kutyák általában nehezebben kezelhetőek. Rövid szőrű és kifejezetten sportos talán a doberman. Ha kevésbé sportossal is beéred, akkor lehet a rottweiler, a cane corso, talán az argentin dog.

2014. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Még az amerikai bulldog jutott az eszembe. A standard típusok egész sportosak. A bully változat kevésbé.
2014. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ja, és még ott van a német boxer. Az is sportos és rövid szőrű, viszont náluk nagyon oda kell figyelni, hogy honnan veszed.
2014. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én még hozzátenném a malit, mint rövidszőrűt... ha már a dobit ajánljátok. Egy mali sem sokkal nagyobb falat, bár első ilyen kutyként a lehető összes dolgot úgyis elcseszi vele. Én is így jártam anno és szerintem mindenki, aki nehéz kutyát vett elsőre. Mondjuk én németjucit vettem... sikerült belőle egy nagy maci ölebet csinálni, aki az eső 5percben levesz a lábadról aztán győzd kivakarni a nagy testét az öledből. Most a dobim ugyanilyen öleb, de legalább nem pofátlan és meglepően jólnevelt.

A kutyasuli természetesen ígyis- úgyis kötelező, az legalább ad valami támpontot.

Kerti kutyának a dobi és a boxos kilőve, a rotti, a dogó szintén és minden hasonlóan kevés szőrű társuk. Télen úgy megfagynak, hogy arra nincs szó.

Nagy testnél marad a németjuci. Ha sportosat akarsz, akkor munkavonalú kennelből, mert a kis békahátúak 90%a dísznek való a kiállításra. A munkavonalúak meg nem lesznek éppen a könnyen kezelhető kategóriában, de utánakérdezhetsz esetleg show kennelben, nem sikerült-e be egy fekete vagy egy ordas kölyök.

A mali lehet még a megoldás, ott is kezd már szétválni a show és a munkavonal, talán egy show kennelből van esélyed kifogni egy közepes energiaszintű kutyát, aki nem fogja leenni a kertedet. Télre őt is, meg a németjucit is ajánlatos mondjuk leszigetelni, legjobb persze, ha bemehet hozzád. Ha ez nem megoldható, akkor a szőrözéssel lesz persze bajod, mert vedlésnél mondjuk a fésűnek 2 naponta elő kell kerülni. Egyébként elég hetente egyszer átmenni rajta.

2014. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Igen, ezt nem vettem észre, hogy kerti kutya lenne. Akkor az összes rövid szőrű kiesik, talán egyedül a roti az, amelyik bírná egy jól szigetelt házban.


Ez esetben én is inkább egy németjuhászt javasolnék. A malit viszont nem. Túl nagy energiaszintjük van.

2014. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egy mali meg egy dobi közt energiaszintben nincs olyan egetverő különbség, főleg ha azt nézed, hogy mindkettőnél ott a munka. A show dobikat is dolgoztatják...

pl. az én dobim míg rá nem jöttem mi kell neki atomjaira bontotta a kertet. Egy ismerősöm malija 5hónaposan olyan kis nyugodt szentlélek volt, hogy csodálkoztam, kérdeztem is tőle, hogy csinálja.

A megoldása a heti 2xi kijárás volt a telkére, ahol van teniszlabda-adogató. Emellett ugye megvolt a napi legalább 1xi séta, de inkább kettő, a mai napig hordja magával az irodától kezdve bevásárolni és az összes létező helyre.

Ezektől (ugye egész nap viselkedni kell) meg a megfelelő mennyiségű mozgástól olyan kutyája lett, akinél jobb malit kb álmodni sem lehetne.

2014. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hosszú szőrű kutya is jó lessz
2014. jún. 6. 13:12
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon megtetszett a malinois, mondanátok pár kennelt?
2014. jún. 6. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!