Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak...

Milyen kutyafajtát válasszak első kutyának kicsi társasházi lakásba (45 m2)?

Figyelt kérdés

A három lehetséges jelöltem: beagle, foxterrier, angol cocker spániel.

Mindhárom fajtáról olvasni mindenfélét, sokszor egymásnak ellentmondó tulajdonságokat is, így engem inkább a személyes tapasztalatok érdekelnének.



2012. aug. 10. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem foxim van. Az élete első 6 évét végig pörögte. Értsd ezt úgy, hogy séta játék és tanulás mellett éjszaka még összefogdosta a sündisznókat is meg a vakondokot is a kertben. Most 12 éves, 3-4 éve már sokkal nyugodtabb. Emellett szerintem nem is első kutyának való, eléggé makacs. A 3 közül én inkább a spancit ajánlanám.
2012. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mind a 3 vadászkutya...

Csak akkor tartsd lakásban, ha megfelelő ösztönszinten le tudod fárasztani.


Első kutyának a foxit tuti kizárnám.

Beagle... a beaglet arra tenyésztették, hogy kövesse a falkát, ami lehetett 200 kutya is annak idején(!).

Ezért látni annyi bejgli gazdit, akik kergetik a kutyát a futtatóban, akinek esze ágában sincs bemenni hozzájuk...


Még mindig a spani szerintem is a legjobb, de elég terhelt fajta.


Én első kutyának valami társasági kutyát választanék.

(Nem sorolom, gugliban megtalálod)


Vagy ha biztosra akarsz menni fogadj örökbe olyan szervezettől, ahogy már ismerik a kutya jellemét.

(Noé állatotthon, Canispro hungary, fajtamentők...)



Jó kutyázást!:)

2012. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

ahogy előttem leírták a foxi szerintem első kutyának sok lenne. A beagle is j választás lenne de oda is következetes nevelés szükséges mert ahogy leírták picit önfejű kutyus viszont hihetetlenül okos értelmes nekem nem egy ismerősöm van aki versenyzik .

Spániel szerintem ideális választás lenne nekem is ilyen van imádom viszont mindegy mit választasz nézd meg honnan veszed mert elég beteges fajta és rengeteg öröklődött bajaik lehetnek. Vagy esetleg keresd fel a fajta mentőket.

Érdekelne menyit tudnál vele napi szinten foglalkozni stb.

De lehet jó döntés egy menhelyi kutyus is.

2012. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hétköznaponként a 8 óra munka mellett nem sok idő jutna rá, csak a szokásos reggeli illetve esti séta plusz játék. Hétvégenként vinnénk ide-oda kirándulni, szaladgálni.
2012. aug. 10. 16:00
 5/16 anonim ***** válasza:
akkor neked mindenképp egy társasági kutya kéne mondjuk a napi 2x séta édes kevés. Az ideális 3x-4x séta lenne.
2012. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

akkor tuti ne vadászkutyát válasszatok.

már írtam, nem ismétlem magam.

2012. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyi időd van csak rá, akkor mind a három kutya kilőve. Ezeknek napi 3-4 óra intenzív mozgás és agyi lefárasztás kell.
2012. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Első kutyának beagle-t, foxit nem ajánlanék, maradna a spániel.

Kérdés az, hogy konkrétan mennyi az az idő, amit 8 óra munka mellett tudsz rá szánni.

Mert ha pl. reggel fél óra, este 1 óra, akkor én is kilőném mind a 3 fajtát, akkor tényleg egy nyugisabb kutyus, pl. mopsz, francia bulldog, angol bulldog, ilyesmik.

2012. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja és kölyök kutyát inkább ne, mert őt 2-3 óránként le kell vinni, egyszerűen nem tudja tovább tartani a pisit/kakit.

Mi is úgy vállaltuk be a kutyámat munka mellett, hogy az első 5 hónapban vihettem magammal dolgozni, következő 2 hónapban anyósomék jártak hozzá délben levinni. Olyan 7 hónapos lehetett, mire kibírt annyit napközben, hogy magára lehetett hagyni. Na meg hát 6 hónapos koráig napi 3x kell etetni. Inkább növendék/felnőtt kutyust ajánlanék.

2012. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hétköznaponként a párom korábban én pedig később járok dolgozni, így 2-3 óra elcsúszással reggel is és este is 2-2 alkalommal tudnánk levinni a kutyust. Természetesen az első pár hónapban (mikor még sokszor kell etetni és levinni) mi is igénybe vennénk a szülői segítséget.
2012. aug. 10. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!