Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyat vihetek nyaralasra? SOS

Kutyat vihetek nyaralasra? SOS

Figyelt kérdés
Elba szigetere mennenk Olaszorszagba es a csalad kedvencet is vinnenk a masfel eves boxer szukankat.sajnos nem tudom milyen torvenyek vonatkoznak kint a kutyakra.kis koltsegvetesu autos kirandulast terveztunk,ami annyit tesz hogy parton vagy autoban aludnank.lehet-e szabadon a kutya szajkosar nelkul vagy szajkosarral? Este biztos hogy nem zarnam be az autoba,akkor meg kell e kotni? Nyilvan a kutyam megfeleloen van nevelve es jol mukodik kulonben el se vinnem.minden oltasa megvan chippel rendelkezik,ez nem lenne problema.
2014. jún. 7. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a nyaralást nagyon rágjátok át, mert a parton kocsiban aludni nem lehet. A rendőrök elzavarnak titeket. Ahogy közterületen sem aludhattok autóban.

A kutyának amire szüksége van:

-chip

- megfelelő oltások, az ország törvényei

- szállítóeszközök

- állatútlevél kiváltása

Ahhoz, hogy kapjon útlevelet, és nem kapott 1 évnél korábban veszettség elleni oltást akkor az is kell neki.


A GOOGLE-ba ha beíród ki ad minden információt, hogy mit kell elintéznetek.


Állatorvos is mindent elmond.

2014. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mi már egy jó ideje így nyaralunk és nem ezzel kapcsolaban kértem választ de a többit köszönöm.
2014. jún. 7. 15:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy jó ideje így nyaraltok, amíg egyszer megbüntet a rendőr kétezer euróra.


Szájkosár nélkül ne legyen szabadon.


Képes lennél éjszakára simán kirakni az autó mellé, aztán elcsapja valami kocsi, vagy megtámadják más kutyák, netán egy vadász lelövi?


Szerintem gondoljátok át még egyszer, mert elég nagy felelőtlenség, amire készültök. Minden szempontból.

2014. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Interneten nézz utánna! Mivel gondolom a legtöbb időt a strandon töltenétek az a legfontosabb, hogy vannak-e kutyás strandok és hol! Ha jól nevelt akkor szerintem jó ötlet! Mi mindig kutyával utazunk,igaz "csak" belföldön.
2014. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erdekelne hogy honnan jott neked az az otlet hogy mikor autoban alszunk kirakom a kocsibol.a kerdes az volt hogy mikor parton alszunk NEM akarom autoba zarni.nyilvan elhagyatottabb,kutyas strandot nezunk ki.amugy az olaszok kicsit mashogy velekednek a kutyakrol mint itthon! Hatalmas tradiciojuk es kulturajuk van es nem ugy allnak hozzajuk mint a magyarok.termeszetesen tobb helyen is utana neztem/ek ,de a neten is,egyik oldalon ezt maaikon azt irnak,ezert inkabb tapasztalatokra gondoltam mikor kiirtam a kerdest vagy konkret biztos valaszra.koszonom masodik kommentelo!
2014. jún. 8. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!