Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom lekérni Westie-mnek...

Hogy tudom lekérni Westie-mnek a törzskönyvét?

Figyelt kérdés
1 hónapja vettem egy lassan 2 éves Westie-t. Az előző gazdája elhagyta a tk-ét. Először úgy gondoltam hogy nekem az annyira nem is fontos, de most már meggondoltam magam. Le szeretném neki kérni. Hol kell érdeklődnöm, mi ennek a folyamata? Tudnátok segíteni? Köszönöm előre is.
2010. jan. 1. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ez az elhagytam a törzskönyvét általában tök kamu..persze,lehet ,hogy itt tényleg ez történt..

ha igen,akkor a MEOE-nál tudod lekérni

2010. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, énis a MEOE-re gondoltam.... Csak mondom megkérdezem, mielött még hülyét csinálok magamból...:D Van tetoválás a fülébe és én úgy tudom, hogy ez alapján tudom majd lekérni... De ha hülyeséget mondtam, javítsatok ki.
2010. jan. 1. 21:18
 3/16 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, hátha. Bár mondjuk én azon sem lepődnék meg, ha lopott kutya lett volna. Gyakran előfordul sajnos, hogy lopott kutyát adnak el.
2010. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Tetoválás alapján rá lehet kerestetni a tenyésztőre, úgy tudom, és Ő csináltathat tk. másolatot.

Szerintem is MEOE az első lépés.

Nem tudom, van-e westi fajtamentés, talán Ők is tudnak segíteni a tenyésztőt megkeresni.

Egy szaporító szerintem nem bajlódik tetoválással, jó, ha a féregtelenítést, és az oltást megkapja a kutya.

Üdv.

2010. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Én se lennék meglepve, ha lopott, vagy talált kutya lenne.

Ilyenkor, petárda időszakban rengeteg a kóbor, fajtatiszta kutya.

Viszont akkor vissza kell adnod az eredeti gazdájának, persze, csak ha keresi.

2010. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Emberi tulajdonság hogy elhagyjuk dolgainkat....

Köszönöm hogy segítettetek!!!!

2010. jan. 1. 22:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberi tulajdonság, igen, de a kutya nem dolog, hanem egy élőlény, ha arra gondoltál. Ha félreértettem, akkor pedig: szerintem ez az elhagytam a törzskönyvét dolog hát izé... :S olyan átlátszó. Bár adja Isten, hogy igaz legyen és nem pedig átvágott Téged az az ember.
2010. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szia. A MEOE-nál tetoválás alapján megadják neked a tulaj nevét, ha átiratta a kutyust. Csak a törzskönyvben regisztrált gazdi, vagy tenyésztő kérhet ki tk. másolatot.
2010. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, tetoválás van a fülében, viszont a kutya 2 éves sincs. Két évvel ezelőtt már kötelező volt a chip, nem tetováltak, ha jól tudom.
2010. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolónak. nem kötelező a chip, az alombejelentő leadásakor kérheted, hogy chippelve, vagy tetoválva legyenek a kiskutyák. Elsőnél a megjelelölt állatorvoshoz küldik a tk.-veket, másodiknál a régio tetoválómesteréhez. Nekünk is tetováltak, és plusszban kaptak chip-et is, mert az viszont feltétele az utlevélnek.
2010. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!