Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merek haza látogatni,...

Nem merek haza látogatni, mert félek, hogy nem tudnék vissza jönni. Nagyon hiányzik a kiskutyám, mit tegyek? Nektek milyen volt a találkozás a kutyátokkal, s milyen az újra elválás?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom március óta. S már az elválás is nagyon rossz volt. Amikor a két bőrönddel kiléptem az ajtón, hallottam, ahogy sír, nyüszög. Előtte soha nem volt ilyen, igaz nem is volt ilyen kaliberű készülődés, mint akkor.


Gondolkodtam azon, hogy haza látogatók a nyárra, de a szívem megszakadna, ha megint egy olyan jelenetet kellene átélnem, mint a búcsúzásnál. Nem tudnám még egyszer elhagyni a kis szőrös talpút :(


Édesanyámmal maradt, és nagyon jól elvannak, de esténként amikor skypeolok édesanyámmal, ő is ott van, ölbe akar lenni és mászik bele a hangszóróba. S ha nem vagyok skypeon a megszokott időben akkor sír.

Kaptam ilyen videót, pedig mondtam, hogy a szívfacsaró dolgokról nem kérek tájékoztatást.


Lehet, hogy bután hangzik mindez, de nekem tényleg ez a kiskutya volt a legjobb barátom nagyon sokáig, mert elég félős gyerek voltam. Ő szocializált engem, miatta mentem emberek közé, általa lettek barátaim :)


Egy évet leszek külföldön, s már azon gondolkodom, hogy inkább karácsonyra látogatók csak haza, mert könnyebb lessz úgy vissza jönni, hogy tudom, hogy három hónap és haza mehetek.


2014. jún. 10. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
És mi van a kutyával?
2014. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem tehetsz különösebben semmit. Ez van! Neked munka van de a kutyának ugyan úgy folyik az élet. Azt csak te képzeled hogy hiányzol a kutyádnak! A kutyák gyorsan alkalmazkodnak egy hét alatt megszokja hogy te "nem vagy". Nem lenne megoldható hogy magaddal vidd? Bár ha az édesanyád rendszeresen foglalkozik vele akkor neki aranyélete van!
2014. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze képzelek én is dolgokat, de amiket anyukám mond, meg videón küld, azon nem puszta kitalációk.


Épp múlt héten volt az, hogy elmentem hétvégére a barátaimmal egy másik városba, és nem tudtam skypeolni 3 napig. Akkor kaptam egy videót, hogy este kilenckor a kutyum ül az asztalom előtt, nézi a számítógépet és sír.

Meg anyu mondta, hogy nem evett az idő alatt amíg nem hallotta a hangom.


De ezt már nem egyszer leteszteltük. Ha anyu fülessel a fülében skypeolt velem, ergo nem hallatszodott a hangom a hangszóróban, akkor a kutyám végig sírt. Ahogy hallhatóvá tette anyukám a hangom, a kutyám elkezdett csóválni és lefeküdt az asztal elé. Borzasztó volt nekem ezt végig követni webcamon.


Meg napközben a szobámat őrzi, de amúgy meg jól van...

2014. jún. 10. 16:49
 4/6 Hovarju ***** válasza:
89%

Szerintem gyere haza bátran, ha teheted. Örüljetek egymásnak élezzétek a jó időt. A vissza indulásnál pedig viselkedj úgy, mint ha csak a sarki boltba mennél vásárolni. (nem biztos, hogy egyszerű lesz,) de ha sikerül minden hűhó nélkül elindulni, a kutyus is nyugodtabb lesz.

Aztán vigasztaljon a tudat, hogy karácsonykor megint találkozhattok egy rövid időre.


Én nem nem hagynám ki az alkalmat.

2014. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:

Ja és biztasson még az is,hogy a kutyus jó helyen van, ismerős környezetben és az anyukád szereti őt.


Ha hazajössz álljatok be egy napi rutinra. (Séta idő, evés ideje, játékok, bandázás a többi kutyával). És amíg nem vagy itthon, az anyukád is ugyanezen beosztás szerint foglalkozzon vele. A kutyusnak is könnyebb lesz, ha részéről "csak" az változik, hogy te nem vagy ott.

2014. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves gazdi! Menj haza hozzá szeretgesd meg, menj el vele sétálni,játszatok, élvezzétek azt a kis időt aztán indulj haza és ne arra gondolj hogy már nincs ott hanem majd ott lesz:)
2014. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!