Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatási probléma: lemereve...

Sétáltatási probléma: lemerevedés, megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap vittem először pórázon a kiskutyámat. Még nem sétálhat de gondoltam a folyosón végigjöhet, aztán kint felveszem. Viszont amint kiléptünk a folyosóra, megállt, mint a szög. Hiába hívtam, v csináltam úgy mintha elfutnék előle. Mivel időpontra mentünk, felkaptam, és vizttem ölben.


Kint találkoztunk egy westie-vel meg egy palotapincsivel, mind a kettő teljesen be volt zsongva, úh gondoltam szocializáljunk kicsit. Megkérdeztem a fiúkat, oltva vannak-e a kutyák, mondták, h igen. Letettem a zsebdögömet, összeérintette az orrát a westievel, aztán behúzott farokkal a lábam közé bújt. Majd a westie megszaglászta a fenekét, és végül megint összedugták az orrukat. Viszont a palotapincsitől valamiért nagyon félt. Mondjuk a westie kis nyugis jószág volt a pincsi meg pattogott, mint a gumilabda, lehetett ezért?


Illetve összefoglalva: mit tegyek, ha már vihetem sétálni, és nem akar jönni, illetve amit leírtam találkozás a kutyákkal, az normális-e, ha még nem találkozott más kutyákkal eddig?


Köszi!



2012. nov. 16. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Majd feloldódik.

Viszont jobb, ha tudod, hogy oltott kutya is lehet vírushordozó...

2012. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de már 2 oltása megvan, gondoltam, ennyit csak kibírunk, de most jól beparáztattál :(
2012. nov. 16. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak nem lesz baj :(

Viszont tény, hogy mostanában több a parvós kutyus :(

Elég, ha csak az itteni keresőbe beírod, hogy parvó, az elmúlt pár hónapból nagyon sok találat lesz :(


Ha megvan az összes oltás, menjetek ki futtatóra, vagy ami még jobb, keressetek egy kutyaovit :)

2012. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

húúú, ne is mondd, pont a napokban kaptam agyvérzést a kutyasuli témakörben, mert utánanéztem, h itt mifelénk, mik vannak.


Először is 2000! ft egy óra, ami még nem is lenne olyan nagy gond. De nincsen egy tanfolyam. H mondjuk x-től x-ig, 10 óra ennyi pénzért, és akkor fel van építve egy tananyag. Semmi. Aki akar megy, kiperkálja a pénzt azt csinálunk valamit :O Szerintem ez totál káosz.


Kutyaovi természetesen nincs.


Igen sok a parvos kérdés én is láttam. Nem tudom mi van most.

2012. nov. 16. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:

2000 Ft nem olcsó, ennyiért már tükörsuli is van egyes vidéki nagyvárosokban. Merre laktok?

Ha engem kérdezel, a sima suli, ahol csak menetelés van, a hobbi kutyásoknak felesleges. Ezek azok a dolgok, amikre te is meg tudod otthon tanítani. Persze, ha vki versenyeken szeretne később indulni, komoly szinten, neki tök jó.

De az olyan kutyásoknak, akiknek elsődleges céljuk megismerni a kutyát és az együttélést problémamentessé tenni (kutya kommunikációja, ösztönkezelés stb stb.), nekik semmit nem ér az ilyen suli.

Eddig nálunk is csak ilyen suli volt, mondjuk jóval kevesebbet kértek (2 hónapot jártunk), havi 7eFt volt és heti 4 alkalom, ebből 1 ÖV. De nem láttam értelmét, így abbahagytuk. Viszont végre januártól indul tükörsuli is nálunk és bármilyen drága is, mi megyünk :)

2012. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a kicsivel 2500ért terápiáztak. :D


Bezsongott kutyákhoz nem ajánlom hogy oda engedd. Az a baj hogy eltanulja tölük és ez rossz példa neki :/ Válogasd meg hogy kikhez engeded oda a kutyusod .)

Az hogy nem akar jönni 2okból lehet. Vagy ellenkezik veled. Ilyen korban is előfordulhat.. Vagy fél. Finom jutifalat mindig legyen nálad még az elején(később se árt)

Amíg fél addig ne add oda neki a falatot csak húzd vele arrébb , ha már feloldódott akkor mehet neki a falat és nagy dicséret.

2012. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2000 ft? Úristen. Nálunk (vidéken) 500 ft/alkalom, és nagyon jók a kikpzők. van ovi is, suli is dogdancing is agility is, szóval eléggé sokrétű.

oviban már haladók vagyunk, és már mi is csináljuk a kezdő agilityt meg dogdancing trükköket, ha valaki akara, és nem kerül többe, sőt még akkor se kerül többe, ha valaki tovább marad, mint a képzés tart.

Hol kerül ennyibe?:O

Vagy csak én fogtam ki egy nagyon jó helyet?

2012. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tatabányán. Majd még körbekérdezgetek, mert lehet h szájról-szájra jobban terjednek majd a hírek és van normálisabb is, de neten nem találtam :(


Lehet csak én vagyok a béna.


Szerintem nem ellekezik velem, mert már a hétvégén jól haladtunk a folyosói sétával. Kicsit fosik a popója szerintem az lesz a baj. De a héten megkapja a második kombit és onnantól két hét és mehet a menet. Pont mire hideg lesz :/ Mindegy kap egy kabit, én meg egy sapit, és hadd szóljon :) Szerintetek az jó kabát, ami ilyen sima vízlepergetős kívül és polár belül? Semmi faxni nincs rajta és bőven van hely a lábainak.


Most épp C. Millan könyveket olvasok ezerrel, egész hasznosak :)

2012. nov. 19. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!